Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : alkaralar fanzin

mehmet galip
03-Jul-2013, 19:17
bana göre alkaraların en güzel çalışmalarından birisiydi.

bu konuyu bu sene canlandırma şansımız olamazmı?

tek kişi başa çıkamıyorsa ekip kuralım. elimizde doneden bol birşey yok.

maçlardan önce bu amatör ruhu canlandıralım.

ben göreve hazırım. maçtan önce dağıtım bile yaparım (tabi maç başlamadan gelebilirsem:) )

Erdem Ceydilek
04-Jul-2013, 00:18
ben varım. çok fazla emek isteyen bir şey değil günümüz şartlarında.

İlkay_Albayrak
06-Jul-2013, 11:50
Bu fanzin ile ilgili daha fazla bilgi verebilir misiniz?

ozgur_dinc
16-Jul-2013, 15:46
Sonunda üyeliğim aktifleşti ve yazabiliyorum. bende biraz daha detaylı bilgi alabilirsem elimden geldiğince yardım etmek isterim fanzine

MahirUnsal
19-Jul-2013, 01:05
beni de yazın. varım.

umityasar
19-Jul-2013, 12:00
Ben de her ne yapılıyorsa yardımcı olabilirim.

emre_ozyildiz
19-Jul-2013, 12:14
Mesleğim açısından ekonomi konularında, ilgim nedeniylede siyasi konularda kendi çapımda birşeyler yazabilirim.
İşim nedeniyle her ay farklı şehirlerde bulunduğumdan mesela anadolu takımlarının maçlarına giderek şehirdeki ve tribündeki atmosferi paylaşabilirim.
Onun dışında çizim kabiliyeti yüksek olan bir arkadaşımda karikatür konusunda yardım edebilir gibi.
Akıllarda bulunulsun. Bir şeye ihtiyaç olursa haberleşelim :)

ozgur_dinc
19-Jul-2013, 13:03
bende güncel teknolojik konular ile ilgili kısa yazılar çıkarabilirim. dizgi düzenleme falan gibi teknik konularda da elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Adem Erkoçak
23-Jul-2013, 01:09
ben de hiçbir şey hakkında her şeyden bahsedebilirim; teknik-taktik konular hariç!

mehmet galip
02-Aug-2013, 14:34
abreg bu konuya el atalım. ilk maça yetiştirelim. serkan ve erdem de bayağı tecrübeli bu konuda. fotokopi ile çoğaltacaksak ben de yardımcı olurum.

Abreg Çelem
02-Aug-2013, 22:14
abreg bu konuya el atalım. ilk maça yetiştirelim. serkan ve erdem de bayağı tecrübeli bu konuda. fotokopi ile çoğaltacaksak ben de yardımcı olurum.
Tamam abi hallederiz.. Bu konuyu da konuşuruz önümüzdeki günlerde, ilk lig maçına yetiştirmeye çalışırız.. Dediğin gibi, Serkan ve Erdem bu işe girişmek için nasıl hevesliler, anlatamam sana! :)

serkan_gungordu
05-Aug-2013, 10:42
fanzinin adı belli o zaman, daha önce çıkarmıştık: Gençdaş (eski fanzinin adı olduğu için öne atıyorum, çoğunluk isterse o da değişir)

daha önce fanzin çıkardığımızda, işin en zor kısmı yazıları toparlamak oluyordu. söz veren adam son gün yazısını göndermeyince, bir şeyler yazıp doldurmak zorunda kalıyorduk. ayrıca o zamanlar içeri sokmakta zorlanıyorduk, dönemin emniyet amiri, burada anarşist yazılar yazan yaşını başını almış alkaralara (isim verip rencide etmeyeceğim) kızdığından, üzerimizde baskı kuruyordu. yaptığımız fanzini önce alıp bir bakıyordu, uygun görürse tribüne girmesine izin veriyordu. bu sene özel güvenlik vs sayesinde, daha rahat içeri dağıtırız. bir de üzerimizdeki baskıdan dolayı fazla rahat yazamıyorduk (alkaralar mimliydi, az önce belirttiğim belli başlı kişiler yüzünden, isim verip rencide etmeyeceğim) bu sene herkes istediği gibi yazar, baskı olursa stat dışında dağıtırız.

önce "fanzin yapalım" diye öne çıkanların, yazmak konusunda ne kadar hevesli olduğunu çözmemiz lazım. herkes, herhangi bir konuda bir şey yazsın. Bir mail adresi alalım, hatta aldım (gencdasfanzin*gmail.com) herkes yazdıklarını o mail adresine göndersin. yazılar gelsin, şöyle güzel bir havuz olsun. (havuz sistemine hastayım) sonra bir fanzin komisyonu kuralım, ki siteye yeni katılan arkadaşların renk getirdiğini düşünüyorum, bu işlerde daha fazla sorumluluk alabilirler. hatta ve hatta sadece site değil, sosyal medyada da duyuralım (tüm tribün adamları yazıp gönderebilir) diye. sonra bakalım, çıkan sonuç iyi olur. hatırası oluyor.

kimler yazıyor? alalım yazıları.

not: akşamki toplantıda ayrıntıları konuşamaya devam ederiz.

serkan_gungordu
05-Aug-2013, 11:32
Bu fanzin ile ilgili daha fazla bilgi verebilir misiniz?

konu üzerine konuşuldukça kafanızdaki soru işaretleri cevaplanmıştır diye düşünüyorum.

mehmet galip
20-Aug-2013, 00:48
serkan aslında yazacakları sen erdem ve abreg seçin. yoksa ortada kalır.

serkan_gungordu
23-Aug-2013, 13:14
serkan aslında yazacakları sen erdem ve abreg seçin. yoksa ortada kalır.

ses çıkmamaya devam ederse, döve döve yazdırmak zorunda kalacağız abi, napalım!

arkadaşlar hadi artık bir ses verin. bir tek yazı gelmedi henüz. hani sizin pankart çıkartma aşkınıza ne oldu?

http://pisburun.net/fanzin/gencdas_03.pdf daha önce çıkarttığımız unutulmaz fanzinimizin 3. sayısı :)

Mehmet Ali Çetinkaya
28-Aug-2013, 14:52
en son fanzin çıkartıp dağıtmaya çalıştığımızda neler olmuştu hatırlıyor musunuz?

uralnadir
29-Aug-2013, 08:46
en son fanzin çıkartıp dağıtmaya çalıştığımızda neler olmuştu hatırlıyor musunuz?

Ne olmuştu?

Şaka bir yana hatırlamadığım gibi eski site de gitti gideli Alkaralar'ın da hiç bir şey hatırladığını sanmıyorum.

serkan_gungordu
30-Aug-2013, 00:21

sanırım çok toyduk adamım :D