Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : Büyük Rekabet Yeniden: Al Takım vs Kara Takım

serkan_gungordu
02-Jul-2017, 22:00
Al Takım Kara Takım rekabeti tekrar canlanıyor. Gelecek hafta ilk maçı yapmayı düşünüyoruz. Şu ana kadar katılacaklarını bildiren arkadaşlar şöyle:

1. Engin (Kara Takım)
2. Serkan (Kara Takım)
3. Gökhan ( Al Takım)

yok mu arttıran?

Engin Kocabıyık
02-Jul-2017, 22:06
Tesislarda şu ara sıcak hava ve tatil münasebetiyle bol bol boş maç saati var.

Ozan_Güler
02-Jul-2017, 22:28
Kara panter Mehmet Soylu ile efsane golcü Polates de gelecek mi

serkan_gungordu
02-Jul-2017, 22:58
onlar olmadan olur mu? efsane kara takım sahaya iniyor!

ozgur_dinc
02-Jul-2017, 23:55
yeni oyuncu kabul ediyor musunuz?

celiltoruner
03-Jul-2017, 00:40
Takım fark etmez :) +1

Ahmet_Ay
03-Jul-2017, 09:28
+1 oyun tarzım Khalili'nin tarzına çok yakın demedi demeyin. :D

serkan_gungordu
03-Jul-2017, 11:57
1. Serkan
2. Özhan
3. Gökhan
4. Ahmet
5. Celil
6. Deniz
7. Serdar öztürk
8.Deniz
9.mert
10.özgür
11.erdem
12.mali

serkan_gungordu
03-Jul-2017, 11:59
ozan güler? polatez? mehmet soylu? batlas?
neredesiniz?

serkan_gungordu
03-Jul-2017, 13:22
1. Serkan
2. Özhan
3. Gökhan
4. Ahmet
5. Celil
6. Deniz
7. Serdar öztürk
8.Deniz
9.mert
10.özgür
11.erdem
12.mali

13.maksut (ve 10 karakter kuralı)
14. İlker
15. Engin

serkan_gungordu
03-Jul-2017, 13:28
1. Serkan
2. Özhan
3. Gökhan
4. Ahmet
5. Celil
6. Deniz
7. Serdar öztürk
8.mert
9.özgür
10.erdem
11.mali
12 maksut
13 ilker
14 engin
15. arda
16.kutay
17. Berk

serkan_gungordu
03-Jul-2017, 16:03
Sahada yer bulunamadığı için maç pazartesi günü saat: 20.00'ye ertelendi.

Necdet Özkazancı
03-Jul-2017, 17:48
Sevgili arkadaşlar, dünyada nesli tükenmekte olan çakılı tip santrforların son temsilcilerinden gol makinesi Uruguaylı Ricardo Neccola Polatez, menajeri Ozanno Gulerarios’a bir mail göndermiş. O da foruma girmeye vakti olmadığını belirterek maili bana iletti. Ben de elçiye zeval olmaz diyerek burada paylaşıyorum. Halı saha organizatörlerine duyurulur… İşte o mail:

Sevgili dostum Ozanno… Bu maili sana yazmamın sebebi, Alkaralar’ın tesislarda organize ettiği halı saha maçı için aldığım davet… Bu davete zevkle icabet etmek isterim ama bir takım çekincelerim var. Uruguay’ın Montevideo şehrinin tozlu sokaklarında başlayan futbol kariyerimi düşünmek zorundayım çünkü. Kariyerime zarar gelmesini istemem. Onun için bazı şartlarım olacak.

1- Paslı bir oyun tercih edilecek, şahsi oynanmayacak. Oyuncular birbirine kızmayacak.
2- Ozanno Gulerarios’un bana, benim de Ozanno Gulerarios’a asist yapmam konusunda kolaylık gösterilecek, engel çıkarılmayacak. Ayağımızdaki top kapılmayacak, topu istediğimiz gibi kullanabileceğiz.
3- Sert oynanmayacak, af edersiniz ayı gibi girilmeyecek. Polatez, önüne top atılıp eşşek gibi koşturulmayacak. O, ceza sahası içinde kendini unutturup pozisyon alarak fırsat kovalayacak.
4- İstatistiklere göre ortalama golcü bir santrforun attığı gollerin % 68’inin altı pas yakınlarında boş kaleye atılan goller olduğu, bu oranın ofsaytsız maçlarda % 78’e kadar çıkabildiği, % 12’sinin de penaltıdan atıldığı, ceza sahası içinde kafa ile atılan gollerin oranının ise % 4 olduğu saptanmış. Bu saptamaya göre ben çakılı tip santrfor olarak altıpasta demarke vaziyetteykene, topu tam zamanında bana aktarmak yerine kaleyi gördüğü yerden şut atmak yok. Zarif bir şekilde bana pas verilecek ve topu boş kaleye ben en güzel şekilde yuvarlayacağım. Gol yüzdemin düşmemesi adına bu şart… Aksi takdirde seyircilerin, “Yıllardır dillerden düşürülmeyen Polatez de bu muymuş be?!”, “Polatez bitmiş ya!” gibi değerlendirmelerine katlanamam. Tabii hatırlatmama gerek yok, penaltıları atmak da benim görev alanım içinde olacak… Ama kazandığımız penaltı ikiden fazla olursa bir özveride bulunarak onları atmayabilirim.
5- Attığım gollerden sonra “Bu Polatez de nasıl topçu olmuş kardeşim, gol atmaktan başka bir şey yapmıyor ya!” gibi eleştirileri asla kabul etmiyorum. Böyle eleştiriler yoğunlaşırsa biz de adam gibi kenarıya çekilmesini biliriz. Hatta daha da ileri giderek konuşayım, direkmen adam gibi adam olarak kenarıya çekiliriz.
6- Video hakem uygulaması olmayacak.
7- Passolig uygulaması olmayacak.
8- Gol attığım zaman şöyle oldu, böyle oldu, bu gol sayılmaz gibi itirazlar olmayacak. Yoksa adam gibi kenarıya çekilmesini biliriz.

Evet, sevgili dostum Ozanno… Bu haklı ve mütevazı isteklerimiz kabul edilirse ben varım. Ama bu isteklerimizin bir teki bile kabul edilmezse biz de adam gibi kenarıya çekiliriz.

umityasar
03-Jul-2017, 18:11
İl dışında olmasam kesin gelirdi. �� A takımımız Hollanda da rakip aratacağına asıl takım Burdur santraforuyla kalecisi ile ��

maksut_uzun
03-Jul-2017, 22:44
Serkan, kaleye sen geç, sana orta sahadan gol atçam! :)

Aksit Ozkural
04-Jul-2017, 00:22
Polatez bir konuyu ıskalamış. Alçaktan gelen ortalara kafa atarken rakip savunmanın taban çıkmasının yasaklanması gerektiğini dile getirmemiş.

Ayrıca tesisların otoparkında kendisine özel bir yer ayrılması gerektiğini, devre arasında demli çayını içerken masör tarafından bakıma alınmayı talep etmeyi de unutmuş.

Aslında bütün bunlar menajeri Ozannio Gulerios'un işi ama....

Hadi neyse.......

Erdem Ceydilek
04-Jul-2017, 10:26
Necdet abi sen çok yaşa

Necdet Özkazancı
04-Jul-2017, 13:00
Necdet abi sen çok yaşa

Sizler de çok yaşayın Erdemciğim. Hep beraber çok yaşayalım. :)

Necdet Özkazancı
04-Jul-2017, 13:04
Polatez bir konuyu ıskalamış. Alçaktan gelen ortalara kafa atarken rakip savunmanın taban çıkmasının yasaklanması gerektiğini dile getirmemiş.

Ayrıca tesisların otoparkında kendisine özel bir yer ayrılması gerektiğini, devre arasında demli çayını içerken masör tarafından bakıma alınmayı talep etmeyi de unutmuş.

Aslında bütün bunlar menajeri Ozannio Gulerios'un işi ama....

Hadi neyse.......

Akşit Abi, birinci paragrafta belirttiğiniz hususta Polatez, mailinin 2. ve 3. maddelerinde oldukça net bir açıklama yapmış ve demiş kine:

"2- Ozanno Gulerarios’un bana, benim de Ozanno Gulerarios’a asist yapmam konusunda kolaylık gösterilecek, engel çıkarılmayacak. Ayağımızdaki top kapılmayacak, topu istediğimiz gibi kullanabileceğiz.
3- Sert oynanmayacak, af edersiniz ayı gibi girilmeyecek. Polatez, önüne top atılıp eşşek gibi koşturulmayacak. O, ceza sahası içinde kendini unutturup pozisyon alarak fırsat kovalayacak."

Ancak anlaşılıyor ki bu iki madde, alçaktan, diz hizasında gelen ortalara kafa atarken rakip savunmanın taban çıkması konusunu tam olarak içermemiş. Sizin açıklamanızla bunun da yasaklanması gerektiği tartışmasız bir biçimde ortaya konulmuş oldu.

Tesisların otoparkında özel bir yer ve devre arasında demli çay içerkene masör tarafından bakıma alınma konuları ise sizin de çok net bir biçimde belirttiğiniz gibi Ozanno Gulerarios'un işi... Kendisi gerekeni yapacaktır sanırım. Zaten bir aksilik olmazsa bugün akşam üzeri (saat 18.30'da) Ozanno Gulerarios ile birlikte tesislara gidip sahanın ve otoparkın son durumunu inceleyeceğiz, sonra da Polatez'i bilgilendirip kendisini Uruguay'dan getirecek uçak işini halledeceğiz. Böyle de bir planımız var yani... :)

Necdet Özkazancı
04-Jul-2017, 15:24
Almanya Bald gazetesinin Polatez haberi...

480

Necdet Özkazancı
04-Jul-2017, 22:45
Bugün bizim Emre'nin Babası ile tesislardaki akşam antrenmanından önce sahaları bir kontrol edelim dedik. Malum, tesislardaki sahalar Polatez'in oynamasına elverişli mi değil mi, bunun tespit ve rapor edilmesi lazım. Takımın kışın antrenman yaptığı arkadaki tribünlü sahanın altına ısıtma sistemi döşenmiş ve tamamlanmak üzere... A Binasının arkasındaki çim sahada topçular gündüz antrenmanında laktak testinden geçerkene büyük bir daire çizmişler ve aynı dairenin üzerinde defalarca koşunca çimler iyice ezilip zemin sertleşmiş ve havadan bakıldığında "Tanrıların Arabaları" kitabındaki gibi sanki uzaylılar tarafından çizilmiş gibi gözüken bir daire oluşmuş. Neyse ki çaresi varmış, silindirle düzeltip halledecekler. Takımın akşam antrenmanını yaptığı altyapı binasının arkasındaki çim saha ise adeta bir halı gibiydi. Polatez'in oynayacağı yapay çim sahaya ise bakamadık ama zaten adı üstünde yapay çim, orada bir sorun yoktur. Bu yüzden raporumuz olumlu olacak ve durum Polatez'e bildirilecek. :)

Ozan_Güler
04-Jul-2017, 23:03
Taa Uruguay'dan Neccola Polatez Ankara'ya Gençlerbirliği Tesislarına gelecek de biz evde mi oturacağız. hayır, hayır mümkünatı yok.
Pazartesi akşamı ben de varım gardaşım. Polatez'in kenarıya çekilmesine izin vermeyelim derim.
Ankara'da olan, o saatlerde işi, gücü, nöbeti olmayan tüm alkaralar'ın yapması gereken yegane şey tesisların yolunu tutmak
ve futbol okulu binasının giriş kat koridorundaki boş bulduğu soyunma odasında üstünü değiştirip kendini yapay çim sahaya atmaktır.
Ben de senin gibi o gün o saatte orada olacağım gardaşım.

Necdet Özkazancı
04-Jul-2017, 23:18
Taa Uruguay'dan Neccola Polatez Ankara'ya Gençlerbirliği Tesislarına gelecek de biz evde mi oturacağız. hayır, hayır mümkünatı yok.
Pazartesi akşamı ben de varım gardaşım. Polatez'in kenarıya çekilmesine izin vermeyelim derim.
Ankara'da olan, o saatlerde işi, gücü, nöbeti olmayan tüm alkaralar'ın yapması gereken yegane şey tesisların yolunu tutmak
ve futbol okulu binasının giriş kat koridorundaki boş bulduğu soyunma odasında üstünü değiştirip kendini yapay çim sahaya atmaktır.
Ben de senin gibi o gün o saatte orada olacağım gardaşım.

Budur gardaşım... +1923... :)

Necdet Özkazancı
05-Jul-2017, 15:09
Polatez'den son haber... Pasaportunu çıkartmış, Uruguay'dan Almanya aktarmalı vizesini almış... :)

489

Arda_Kucukahmetler
05-Jul-2017, 23:13
Kara Takım yenerse, Al Takım'ın karşısına geçip de ellerini yumruk yapıp alttan üste doğru "al al al takım" şeklinde kızdırmalı tezahürat yapacak mı yine? :-D

serkan_gungordu
06-Jul-2017, 10:31
Bizde bir Emre Balak vardı zamanında, hangi akla hizmet bilmiyorum, Samsunspor'dan almıştık da, şans bulmasına rağmen hiç bir şey yapamamıştı. Sonra bir gün açtım gazeteyi, neymiş "Emre Balak Galatasaray yolunda"ymış. Yok artık! dedim. Adam tam bir menajer harikası, top oynamadan menajeri sayesinde transfer üstüne transfer yapacak :) Neden mi Emre Balak örneği, aramızda menajer harikası arkadaşlar var, aman dikkat edin! diyorum. Zaten bu arkadaşın menajeri sağda solda "bizim adam kariyerinin sonuna geldi, hayırlı bir kısmeti çıkarsa üçe beşe bakmayacağım, okutacağım! Ne yapalım bizim de çoluğumuz çocuğumuz var" diyormuş. Haberiniz olsun

Ergunİnal
06-Jul-2017, 10:38
Serkan dediklerinde haklısın ama Emre 1 temmuzda nazilli belediye ile sözleşme imzalamış

Necdet Özkazancı
06-Jul-2017, 12:53
Bizde bir Emre Balak vardı zamanında, hangi akla hizmet bilmiyorum, Samsunspor'dan almıştık da, şans bulmasına rağmen hiç bir şey yapamamıştı. Sonra bir gün açtım gazeteyi, neymiş "Emre Balak Galatasaray yolunda"ymış. Yok artık! dedim. Adam tam bir menajer harikası, top oynamadan menajeri sayesinde transfer üstüne transfer yapacak :) Neden mi Emre Balak örneği, aramızda menajer harikası arkadaşlar var, aman dikkat edin! diyorum. Zaten bu arkadaşın menajeri sağda solda "bizim adam kariyerinin sonuna geldi, hayırlı bir kısmeti çıkarsa üçe beşe bakmayacağım, okutacağım! Ne yapalım bizim de çoluğumuz çocuğumuz var" diyormuş. Haberiniz olsun

Bu tespite sonuna kadar katılıyorum. Bir de Ergun'un dediğine göre Nazilli Belediyespor'la sözleşme imzalamış. Hâlâ piyasası var yani. Emre Balak gibi adamlar yüzünden Polatez gibi nice değerler resmen bozuk para gibi harcanıyor. Çok üzülüyorum. Bir zamanlar adına hatıra paraları bastırılan pisburun üstadı, çakılı tip santrfor türünün son örneklerinden biri olan şu Polatez'in bari kıymetini bilin arkadaşlar. Bakın, türünün son örneği diyorum, pisburun üstadı diyorum, çakılı tip santrfor diyorum, Polatez diyorum, bir daha gelmez diyorum, yana yakıla arasanız da bulamazsınız diyorum, kıymetini bilin diyorum, diyorum, diyorum. Bana şu dünyada adına hatıra parası bastırılan başka bir futbolcu ismi söyleyin, bir daha Polatez hakkında ne konuşacağım ne de bir şey yazacağım.. Alayına Hodri meydan ve de Vız vız vız! :)

490

Erdem Ceydilek
06-Jul-2017, 13:12
Almanya Bald gazetesinin Polatez haberi...

480

Necdet Abi o değil de, Merkel 2005'ten bu yana hayatın sillesini yerken sizde gram değişme olmadığı gibi gençleşmişssiniz de :D

Aksit Ozkural
06-Jul-2017, 13:19
Vay be.
Efsane golcüyü yine tesislarda ağırlayacağız ha.

Adına para basılmış, Alman gazetelerinde Angela Merkel'den daha çok yer kaplamış o büyük üstad yine aramızda olacakmış ha.

Keşke sizlerle beraber olsaydım.

Bu arada menajer Ozanno Gulerios duyduğum kadarı ile Makedonya'nın Nikuştan beldesinden ünlü bir golcüyü de getireceğini size müjdeliyebilirim.

Muammer Güler isimli golcünün özellikle bayıra karşı olan performansının bir efsane olduğunu tüm Makedonya biliyor.

Bu yıl müthiş bir kadro ile lige giriyoruz.
Özellikle hafif meyili sahalarda önümüzde kimse duramaz artık :)

Necdet Özkazancı
06-Jul-2017, 14:23
Necdet Abi o değil de, Merkel 2005'ten bu yana hayatın sillesini yerken sizde gram değişme olmadığı gibi gençleşmişssiniz de :D

İşte bu, siyasetçi ile sporcu farkı Erdem. Melek (Angela) abla siyasetin tüm yıpratıcılığı içinde mücadele ederkene biz sporun kazandırdıklarını biriktirmekteyiz. Bunun yanı sıra "Alkaralar Forumu"nun da katkısı çok büyük, adeta bir gençlik aşısı (Bkz. Akşit Özkural, Ozan Güler. İkisi de gençliklerini bu foruma borçlu, sorun söylesinler)... Ayrıca şu da var ki Angela Merkel benden iki yaş büyük, ablamla yaşıt, yani bir nevi ablam gibi. Bence bunun da etkisi var. "Melek (Angela) abla" diye andım kendisini, çünkü Türkiye'de yaşasaydı ve ablamın sınıf arkadaşı olsaydı adı muhtemelen "Melek" olurdu ve ben de kendisine "Melek abla" diye hitap ederdim. Olay bundan ibarettir. Bilmem anlatabildim mi? :)

Necdet Özkazancı
06-Jul-2017, 14:35
Vay be.
Efsane golcüyü yine tesislarda ağırlayacağız ha.

Adına para basılmış, Alman gazetelerinde Angela Merkel'den daha çok yer kaplamış o büyük üstad yine aramızda olacakmış ha.

Keşke sizlerle beraber olsaydım.

Bu arada menajer Ozanno Gulerios duyduğum kadarı ile Makedonya'nın Nikuştan beldesinden ünlü bir golcüyü de getireceğini size müjdeliyebilirim.

Muammer Güler isimli golcünün özellikle bayıra karşı olan performansının bir efsane olduğunu tüm Makedonya biliyor.

Bu yıl müthiş bir kadro ile lige giriyoruz.
Özellikle hafif meyili sahalarda önümüzde kimse duramaz artık :)

Muammer abi ile Polatez'i koy ileriye, sonra bak keyfine Akşit abi... Goller nasıl olsa gelir...

Bu arada "hafif meyilli saha" deyince aklıma şöyle bir proje geldi: Sizden sır çıkmaz, nasılsa foruma fazla giren ve okuyan da yok, hemen sıcağı sıcağına yazıvereyim. Şimdi biz Ostim Stadında oynamaya başlayacağız ya... Saha düzenlemesini de biz yapacağız. Bu sırada alttan ısıtma işlemlerini yaparkene gizlice yerleştireceğimiz bir mekanizmayla maçın ilk yarısında bir tarafa, ikinci yarısında da diğer tarafa olacak şekilde, fazla değil 10 derececik bir eğim düzeneği kursak... Maçlarda kimseye çaktırmadan uzaktan kumandayla bu düzeneği kendi yararımıza olacak şekilde harekete geçirsek... Ne dersiniz, hoş olmaz mı? :)

serkan_gungordu
07-Jul-2017, 11:46
Muammer abi ile Polatez'i koy ileriye, sonra bak keyfine Akşit abi... Goller nasıl olsa gelir...

Bu arada "hafif meyilli saha" deyince aklıma şöyle bir proje geldi: Sizden sır çıkmaz, nasılsa foruma fazla giren ve okuyan da yok, hemen sıcağı sıcağına yazıvereyim. Şimdi biz Ostim Stadında oynamaya başlayacağız ya... Saha düzenlemesini de biz yapacağız. Bu sırada alttan ısıtma işlemlerini yaparkene gizlice yerleştireceğimiz bir mekanizmayla maçın ilk yarısında bir tarafa, ikinci yarısında da diğer tarafa olacak şekilde, fazla değil 10 derececik bir eğim düzeneği kursak... Maçlarda kimseye çaktırmadan uzaktan kumandayla bu düzeneği kendi yararımıza olacak şekilde harekete geçirsek... Ne dersiniz, hoş olmaz mı? :)

bu teknolojiye harcayacağımız para yerine 4 tane bonservissiz, kariyersiz, hayatında gol atmamış oyuncu alırız abi :D

Necdet Özkazancı
07-Jul-2017, 17:40
bu teknolojiye harcayacağımız para yerine 4 tane bonservissiz, kariyersiz, hayatında gol atmamış oyuncu alırız abi :D

Diyorsun yani Serkan... Ben de diyordum ki bu teknolojiye yatırım yapıp, para harcayıp Ankara Amatör Kümeden bonservis bile ödemeden bedava aldığımız adamı gol kralı yapsak. Teknoloji deyince, olayı biraz daha ayrıntılı düşünmeye başladım. Mekanizmayı maçın kritik anlarında (mesela hücum ederkene ceza sahasına daldığımızda yokuş aşağı, rakip takım top kapıp hücuma kalktığında yokuş yukarı) çaktırmadan devreye soksak nasıl olur acaba? :)

Necdet Özkazancı
08-Jul-2017, 13:32
Gençlerbirliği aradığı santrforu buldu: Ricardo Neccola Polatez nihayet Ankara'da... :)

491

Düzeltme notu: Görseldeki "Santrafor" kelimesinin, TDK kuralları gereğirce "Santrfor" olarak yazılması gerekmektedir. Düzeltir, özür dileriz. :)

Aksit Ozkural
08-Jul-2017, 15:06
Her başarılı Polatez'in arkasında başarılı bir Gulerios vardır.

Gulerios her zaman sessiz ve derinden gider.

İşte bakın söz verdiği gibi Ricardo'yu renklerimize bağladı ( nihayet! ).

Şimdi de eğimli arazi maestrosu Muammer Güler'i ( eski Istanbul Valisi olmayan ) Makedonya'nın Nikuştan'lı yıldızı Muammer ağabeyi renklerimize bağladı. Ki bu yıldız futbolcu bizi Meyane B de enseleyip ( adi bakalım be yau, sizin eviniz yokmu a be arlanmazlar ) diye fırçalamıştı Üsküp'ün kuytu köşelerinde. Şimdi biz kendisini Ankara'da bağrımıza basacağız.

Bu iki yıldız transfer için çok teşekkür ederiz Ozanno Gulerios.

Aksit Ozkural
08-Jul-2017, 15:08
Bu arada Al takım ne zaman sezonu açıyor?
Bunu bir taraftar olarak öğrenmek istiyorum.

Ergunİnal
09-Jul-2017, 13:43
Büyük kapışma yarın 20:00 de Tesislarda işi gücü olmayan herkesi sahada veya tribünde görmek dileğiyle

DenizOrhan
09-Jul-2017, 15:18
Eşler ile birlikte geliyoruz diye konuşmuştuk en son, uzun süredir bir araya gelmedik diye. Değişiklik var mı? Ona göre hanımı getireceğim.

maksut_uzun
09-Jul-2017, 20:25
Maç öncesinde kulislerde kadrolar konuşulmaya başlandı. Alınan duyumlara göre kadrolar şöyle;

Kara Takım: Mehmet Soylu (kaleci), Deniz, Serkan, Evren, Özgür, Polates (yeni transfer!), İlker, Ozannio Gülermiş, Maksut.
Al Takım: Engin (kaleci), Bülent, Celil, Özhan, Gökhan, Ahmet, Berk, Arda, Serdar.

Maç saatine kadar Özgür Dinç'in bir kaleciye altı bira içirip onun yerine kalede oynayacağı yönünde söylentiler de var.

Ozan_Güler
09-Jul-2017, 22:57
Her başarılı Polatez'in arkasında başarılı bir Gulerios vardır.

Gulerios her zaman sessiz ve derinden gider.

İşte bakın söz verdiği gibi Ricardo'yu renklerimize bağladı ( nihayet! ).

Şimdi de eğimli arazi maestrosu Muammer Güler'i ( eski Istanbul Valisi olmayan ) Makedonya'nın Nikuştan'lı yıldızı Muammer ağabeyi renklerimize bağladı. Ki bu yıldız futbolcu bizi Meyane B de enseleyip ( adi bakalım be yau, sizin eviniz yokmu a be arlanmazlar ) diye fırçalamıştı Üsküp'ün kuytu köşelerinde. Şimdi biz kendisini Ankara'da bağrımıza basacağız.

Bu iki yıldız transfer için çok teşekkür ederiz Ozanno Gulerios.

Muchas gracias
Cumplí con mi deber:rolleyes:
Recibí mi comisión:cool:

Necdet Özkazancı
09-Jul-2017, 23:59
Muchas gracias
Cumplí con mi deber:rolleyes:
Recibí mi comisión:cool:

Gardaşım bu ne yav?! Okurkene ne yazdığını anlayıncaya göbeğim çatladı da göbek kalmadı valla. Ama iyi oldu, maça göbeksiz çıkacağım. :)

Not: Bu cümlelerin net ve doğru çevirisini yapmak için hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamıştır. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir. :)

494

Necdet Özkazancı
10-Jul-2017, 00:11
Eşler ile birlikte geliyoruz diye konuşmuştuk en son, uzun süredir bir araya gelmedik diye. Değişiklik var mı? Ona göre hanımı getireceğim.

Tesislarda kapılar açılacak ve çatışmalar başlayacak. Al Takım'la kozlarımızı erkek erkeğe ve erkekçe paylaşacağız Deniz. Hanımlar bu işe karışmayacak. Ortam çok gergin, maçta kavga falan çıkarsa hanımlar araya girmeye kalkar, bizim kültürümüzde de kadına el kaldırmak yasak olduğundan hanımlardan dayağı yer otururuz valla. :)

Site yöneticisinin açıklaması: İşbu meşaz, şiddet, cinsel ayrımcılık ve erkek egemen bir yaklaşım içerdiğinden meşaz sahibine sarı kart gösterilerek kınama cezası verilmiş, bu meşazın şaka olduğunu belirterek özür dilemesi üzerine verilen ceza affedilmiş ve meşaz sahibi bir kereye mahsus yazılı olarak uyarılmıştır.

Necdet Özkazancı
10-Jul-2017, 00:18
Maç öncesinde kulislerde kadrolar konuşulmaya başlandı. Alınan duyumlara göre kadrolar şöyle;

Kara Takım: Mehmet Soylu (kaleci), Deniz, Serkan, Evren, Özgür, Polates (yeni transfer!), İlker, Ozannio Gülermiş, Maksut.
Al Takım: Engin (kaleci), Bülent, Celil, Özhan, Gökhan, Ahmet, Berk, Arda, Serdar.

Maç saatine kadar Özgür Dinç'in bir kaleciye altı bira içirip onun yerine kalede oynayacağı yönünde söylentiler de var.

Maçın başlamasına saatler kaldı. Geliyoruz. Kapılar açılsın, çatışmalar başlasın!

Gençlerbirliği SK - "Geliyoruz"

https://www.youtube.com/watch?v=kokuz868iZM

Site yöneticisinin açıklaması: İşbu meşaz şiddet içerdiğinden, meşaz sahibine sarı kart gösterilerek kınama cezası verilmiş olup, tekerrür ettiği takdirde meşaz sahibi hiç gözünün yaşına bakılmadan siteden atılacaktır. Açıkça görüleceği gibi site yönetiminin meşazları denetleme departmanı çok iyi çalışmaktadır.

495
Sarı Kart

serkan_gungordu
10-Jul-2017, 10:49
maç saati yaklaştıkça son dakika transferleri de üst üste gelmeye başladı. kadroların son hali şöyle:

Kara Takım: Mehmet Soylu (kaleci), Deniz, Serkan, Evren, Özgür, Polates (yeni transfer!), İlker, Ozannio Gullerios, Maksut, Berk
Al Takım: Engin (kaleci), Bülent, Celil, Özhan, Gökhan, Ahmet, Berk'in arkadaşı, Arda, Serdar.

Heyecan dorukta, titreyerek bekliyor 10binler!

ozgur_dinc
10-Jul-2017, 11:39
Ciddi heycanlandım yalnız ben :D Akşam olsa bir an önce :D

serkan_gungordu
10-Jul-2017, 13:38
maç saati yaklaştıkça son dakika transferleri de üst üste gelmeye başladı. kadroların son hali şöyle:

Kara Takım: Mehmet Soylu (kaleci), Deniz, Serkan, Evren, Özgür, Polates (yeni transfer!), İlker, Ozannio Gullerios, Maksut, Berk
Al Takım: Engin (kaleci), Bülent, Celil, Özhan, Gökhan, Ahmet, Berk'in arkadaşı, Arda, Serdar.

Heyecan dorukta, titreyerek bekliyor 10binler!

kara tkaım oyuncuları kara, al takım oyuncuları al bir şeyler giyinecekler.

Mustafa Ates
10-Jul-2017, 15:04
Hakem lazım mı?

Necdet Özkazancı
10-Jul-2017, 17:11
Hakem lazım mı?

Hakem değil sen lazımsın Ateşoğul... :)

Necdet Özkazancı
10-Jul-2017, 17:14
kara tkaım oyuncuları kara, al takım oyuncuları al bir şeyler giyinecekler.

Geliyoruz... Les diables noirs (Gara şeytanlar)

https://www.youtube.com/watch?v=kokuz868iZM

Aksit Ozkural
10-Jul-2017, 23:34
Taraftar olarak kara takım Maltepe, al takım da Yenikapı meydanlarındaki kalabalığın desteğini alacakmış diye duydum.
Yılın maçı olacak bu:)

serkan_gungordu
11-Jul-2017, 10:19
Taraftar olarak kara takım Maltepe, al takım da Yenikapı meydanlarındaki kalabalığın desteğini alacakmış diye duydum.
Yılın maçı olacak bu:)

Akşit Ağabeycim hem de ne maç oldu. Ümit Özat yönetiminde son derece sıkıcı bir futbol oynayan Gençlerbirliği oyuncuları, keşke gelip bu maçı izleselerdi. Bir tarafta Ersun Yanal döneminden kalma 3lü savunma sistemi ile modern pas oyunu oynayan Kara Takım, öte tarafta Mesut Bakkal döneminden kalma son derece sinik ve zayıf bir futbol oynayan Al Takım... Tabi ki pozisyonlara giren, keyifli futbol oynayan ve golleri bulan Kara Takım oldu. İzleyen herkes için bir ders niteliği taşıyan Kara takımı ve sahada gösterdikleri üstün performansla bu galibiyeti almamızda büyük emekleri olan polates- menajeri Ozanio Gulerios'u kutluyorum. (Ki kendisi başlı başına bir yazı konusudur) Yüce yaradan her takıma böyle bir menajer ve forvet nasip eylesin diyorum!

Engin Kocabıyık
11-Jul-2017, 13:12
Ricardo Neccola Polatez + Ozanio Gulerios + Mustafa Ateş = Form geçici, klas kalıcı...
Evren Işık = İşbilen
Serkan = Van Basten (Sakatlıklarla boğuşanı)
Kara Takım Savunması = Karınca ordusu
Bülent Atlas = Gereksiz gerekli
Özhan Yüksel = Home alone
Al Takım Savunması = Moskova Savunma Bakanlığı
Al Takım Hücumu = San Marino Hücum Hattı
Sahanın yüzde 15'i Soylu Ailesi :)

Al Takım adına maçın kırılma noktası 1-0 öne geçtiğimiz andı. Veya santrayı yaptığımız anda olabilir karar veremedim :)

maksut_uzun
11-Jul-2017, 14:42
Maçın özeti; yıldız oyuncularla güzel bir kadro kurulacağını düşünen Al takım, görev adamı oyuncularla kurulu olan Kara takım karşısında varlık göstermekte zorlandı. :D

DenizOrhan
11-Jul-2017, 18:46
Çok güzel maç oldu, çok güzel. Oyun da keyifliydi. Öncesi sonrası, sohbet... Çok özlemişim. Geniş bir sahada oynamanın verdiği haz ise tartışılmaz. Alan büyük olduğu için yaldır yaldır koşma fırsatım da oldu.

Özet:
Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik

Aksit Ozkural
11-Jul-2017, 22:19
Serkan'cığım, mufassal malumatın için çok teşekkürler.
De.......
Maçın skoru nedir?
Golleri atanların ve yiyenleri kimdi öğrenebilirmiyim?
Ayrıca,
Acemi hakem ve acemi yancılar kimlerdi?
Taraftar durumu nasıldı?

Gazetelerin Istanbul baskısı geç biten maça ilişkin pek bilgi vermiyorda.

serkan_gungordu
12-Jul-2017, 01:42
Serkan'cığım, mufassal malumatın için çok teşekkürler.
De.......
Maçın skoru nedir?
Golleri atanların ve yiyenleri kimdi öğrenebilirmiyim?
Ayrıca,
Acemi hakem ve acemi yancılar kimlerdi?
Taraftar durumu nasıldı?

Gazetelerin Istanbul baskısı geç biten maça ilişkin pek bilgi vermiyorda.

Akşit Ağabeyciğim tribünler tıklım tıklım doluydu. altı aylık bebekten tutun da, yirmili yaşlardaki kadınlara kadar herkes tribündeydi. Kara Takım çok sayıda bulduğu net pozisyondan ancak üç tanesini gole çevirebildi. Gollerin ikisi Evren'den, biri de büyük yıldız ve usta futbolcu Polatez'den geldi. Burada Al Takım kalecisi Engin'e ayrı bir paragraf açmak lazım. Polatez'in birbirinden şık, adrese teslim vuruşlarına karşı kalesinde adeta panter kesildi. Hele Polatez'in sol kanattan yapılan muz ortaya yükselip, bir süre havada asılı kaldıktan sonra adrese teslim yaptığı bir kafa vuruşu vardı ki, görülmeye değerdi. (Evet bu vuruşu da Engin kurtardı)

Buna karşılık Al Takım, maçın başında sahadaki tek kadın oyuncusu Maide'nin ayağından şık bir gol buldu. Maide topu önünde bulduğu anda, eskiden beleşçi diye tarif edilen bitirici oyuncuların vurduğu gibi, tek ama son derece temiz bir gol vuruşu yaptı. Maide o kadar iyi bir vuruş yaptı ki, maçın başından sonuna kadar Kara takımın kalesini gole kapatan defansı ve kalecisi Özgür, Maide'nin topla ne zaman buluştuğunu, ne zaman vurduğunu ve nasıl gol olduğunu ancak VAR (yancılar ve hakemlerin hepsi acemi olduğu için, biz de Video Assistant Referee kullandık. ama sevmedik, önümüzdeki maçtan sonra tekrar acemi triosuna döneceğiz) sistemi için kenarda kurulu monitörden izleyebildiler. Tabi futbol takım oyunu, bir tek Maide'nin çabaları ile olur mu, olmadı! Maide'de baktı takımda bir numara yok, başlarım böyle işe diyerek, kenar yönetimine "beni değiştirin" işareti yaptı ve sahayı terk etti.

Kısacası maçı 3-1 Kara Takım kazandı. Kaleciler atılan golün çok çok fazlasını kurtardılar. Maç sırasında ve maçtan sonra ufak tefek gerginlikler olduysa da, taraflar neredeyse tam kadro olarak çiftlikte kokoreç yediler ve oradan da olaysız dağıldılar.

Aksit Ozkural
12-Jul-2017, 20:30
Sevgili Serkan,
Ayrıntılı açıklamaların için çok teşekkür ederim.
Bu yazının devamı da gelir inşallah.
Lütfen maçlara devam edin.
Bu maçlar hepimizin kardeşliğini pekiştiriyor.

Bu arada kaleci sorunu çekilirse hafta sonunda Mehmet Galip kardeşimizi öneririm.
Gözlerimle gördüm ve de şahidim. Kaleyi harika kapatıyor:)

Bu arada menejer Ozannio Gulerios'un performansını merak da etmedim değil.

Ayrıca oyun sırasında hiç diz üstü yüksekliğinde ortalar yapılmadımı acaba?

Hani büyük golcümüz Neccola Polatez bu topları çok sever de.

Bir de izlenimimi söyleyeyim. Eski maçlar çok daha gollü geçiyordu. Ne oldu da gol kısırlığı çekildi anlayamadım. Tamam kaleciler şahaneydi ama bu da bir dereceye kadar.

Bu arada sevgili Maide kardeşimizi kutlarım.

Kadınların gücünü dikkate almayan hastalara gelsin bu gol.

Hepinize sevgiler.

Necdet Özkazancı
13-Jul-2017, 03:14
Sevgili Serkan,
Ayrıntılı açıklamaların için çok teşekkür ederim.
Bu yazının devamı da gelir inşallah.
Lütfen maçlara devam edin.
Bu maçlar hepimizin kardeşliğini pekiştiriyor.

Bu arada kaleci sorunu çekilirse hafta sonunda Mehmet Galip kardeşimizi öneririm.
Gözlerimle gördüm ve de şahidim. Kaleyi harika kapatıyor:)

Bu arada menejer Ozannio Gulerios'un performansını merak da etmedim değil.

Ayrıca oyun sırasında hiç diz üstü yüksekliğinde ortalar yapılmadımı acaba?

Hani büyük golcümüz Neccola Polatez bu topları çok sever de.

Bir de izlenimimi söyleyeyim. Eski maçlar çok daha gollü geçiyordu. Ne oldu da gol kısırlığı çekildi anlayamadım. Tamam kaleciler şahaneydi ama bu da bir dereceye kadar.

Bu arada sevgili Maide kardeşimizi kutlarım.

Kadınların gücünü dikkate almayan hastalara gelsin bu gol.

Hepinize sevgiler.

Ne maç oldu be! Tadı damağımızda kaldı. Bir görecektin Akşit Abi… Emre’nin Babası da ben de sahada basmadık yer bırakmadığımız için maçın üzerinden üç gün geçmesine rağmen yorgunluktan hâlâ bacaklarımız ağrıyor ve sünnetli çocuklar gibi yürüyoruz, o derece yani… Bir de maçtan sonra eve gittiğimde hanımdan bir sürü laf işittim. Sahadaki lastik ve yapay çim parçaları ayakkabıların içine dolmuş. Ayakkabıları çıkarınca hepsi etrafa saçıldı, ortalık mahvoldu. Hanım da haklı olardak kızdı. Maçta sakatlıklar olabilir, hatta kol, bacak bile kırılabilirmiş. Futbolda bunlar olan şeylermiş ve normalmiş. Ammaa sahadaki lastik ve çim parçalarını ayakkabının içinde eve kadar getirmek ve antrede ortalığa döküp saçmak… İşte bu olabilemezmiş… Neyse, bir daha yapmayacağımızı, gelecek maçta dikkatli olacağımızı son derece munis bir şekilde ifade ettik de olayı tatlıya bağladık. Bu da böyle bir anımdır arkadaşlar. :)

Kara Takım olarak, Maide’nin usta vuruşuyla 1-0 yenik duruma düşmemize rağmen golden sonra kalede Özgür’ün devleşmesi, defansta Deniz ve Fırat’ın hava toplarındaki hakimiyeti, Maksut’un yerinde müdahaleleri, orta sahada Serkan’ın sert oyunla yılmayan ve sakatlanma pahasına ortaya koyduğu mücadele, yine orta sahada Evren’in adeta bir maestro gibi çalışması ve attığı iki şık golün yanı sıra milimetrik paslarla Polatez’i besleyip ona da bir gol attırması, sağ ve sol kanatlarda Mehmut Soylu ve Ateşoğul’un bitmek tükenmek bilmeyen bindirmeleri ve de ileride Emre’nin Babası (aynı zamanda Polatlez’in menajeri Ozanno Gulerarios) ile Ricardo Neccola Polatez’in rakip savunmayı sürekli meşgul eden ve hallaç pamuğu gibi atan son derece bilinçli ve organize futbolları bize net bir galibiyeti getirdi. Al Takım’ın kalesinde Engin’in devleşmesi ve Gençlerbirliği teknik heyetine “Neden yerli kaleci arayıp duruyorsunuz, işte aradığınız kaleci” dercesine yaptığı kurtarışlar, yine Al Takım defansında oynayan Büyük Ahmet (Ahmet Ay) ve Küçük Ahmet’in Polatez ve Ozanno Gulerarios’a göz açtırmayan savunmaları, Meriç ve Celil’in tam bir görev adamı gibi oynaması, Arda’nın her zamanki gibi istikrarlı oyunu ve isabetli pasları, Al Takım solbeki genç Ömer’in (Ömer Soylu) Gençlerbirliği altyapısında aldığı eğitimin hakkını fazlasıyla vermesi, özgüveni ile tam bir görev adamı olduğunu göstermesi ve özellikle babası ile girdiği ikili mücadelelerde hep ayakta kalan kişi olması 3-1’lik skorun artmasını önledi. Al Takım orta sahasında yer alan iki kardeş topçu Özhan ve "Cantona" Gökhan’ın çok top ezmeleri ve golcü forvetler Maide ve Serdar’ı iyi besleyememeleri tek golden fazlasını bulamamalarına sebep oldu. Al Takım’da bir oyuncu daha vardı, Klasspor’un sahibi Bülent Atlas’a benzettim ama onun biraz daha zayıfı… İşte onun ne işe yaradığını hiç anlayamadım. Ayağına gelen topları ne yapacağını bilemediği gibi sert oyunu ve her an kavgaya hazır agresif tavırlarıyla ortamı çok gerdi ve Al Takım’a çok zarar verdi. Bu kişi hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum. Umarım Al Takım oyuncuları durumu kendi aralarında müzakere edip bu kişi hakkında en doğru kararı verirler.

Burada Al Takım kalecisi Engin Kocabıyık’a da bir parantez açmak istiyorum.Yav Engin onu kurtardın tamam dedik bir şey demedik, bunu kurtardın bir şey demedik, kaleye şandellenen topları çıkıp çıkıp aldın bir şey demedik ve hatta tebrik ettik, Polatez’in şutlarında bir gol hariç kaleyi gole kapattın bir şey demedik ama Polatez’in altıpasta kendisine diz hizasında yapılan ortaya önce tek dizinin üzerinde topu bekleyip sonra bir müddet havada asılı kaldıktan sonra uçarak ters tarafa yaptığı son derece spektaküler kafa vuruşunu uçarak doksandan çıkarman hiç iyi olmadı. Efsane olacak ve yıllarca konuşulacak bir golü peynir ekmek gibi yiyip harcadın yav. Keşke Polatez’in attığı o golü yemeseydin de bu vuruş gol olsaydı. Neyse, bitti gitti, geri gelmez artık o pozisyon.

Bu arada maç sonrası Çiftlikte sohbet ederkene laf lafı açtı ve güzel bir olay gerçekleşti. İç saha maçlarını Ankara’da oynarsak Arda uzun zamandın beri sürdürdüğü Passolig protestosuna son verecek ve tribünde aramızda olacak. Öyle değil mi Arda? :)

onur_aydogan
13-Jul-2017, 09:59
AL AL AL TAKIM

Arda_Kucukahmetler
13-Jul-2017, 14:08
İşin şaka kısmı bir yana Kara takım kadrosu çok maç fazlası olan canlı oyunculardan kuruluydu. Bir de bir kişi eksik oynayınca 3-1 bile bizim için büyük başarı.
O da kalecimiz sayesinde tabi... :-)
Neredeyse 9-10 senedir halı saha yapmamış ve aylardır da yürüyüş ve koşuyu bırakıp göbeği salmış birisi olarak defans ve önliberoda kendimi ısınmadan hırpalayınca ve bir de üstüne maç çıkışı kıyafet değiştirmeyip rüzgar yiyince tabiri caize ertesi güne Robocop gibi kalktım. Kas ağrılarından sabaha kadar uyuyamadım.
Defansta benden hamlık bakımından çok da farkı olmayan Ahmet Ay ile koştuk durduk. Ahmet de üstüne düşen görevi fazlasıyla yapmaya çalıştı.
Bülent'in gece hayatına takılmaktan!!! dolayı formsuz kalıp sürekli düşüp çimleri öpmesi, golcümüz Serdar'ın rakip 18'den dışarı çıkmaması, Özhan-Gökhan kardeşlerin süper passız oyunları, bitirici santraforumuz Maide'nin oyuna erken havlu atması hep Al Takım handikapı olarak göze çarptı. Bir kaç takviye ve biraz antremanla dengeyi yakalayabiliriz sanırım. ;-)
Gerçi haftaya maç saati muhtemelen Datça'da olacağım ama..Al Takım toparlar diye ümit ediyorum.

serkan_gungordu
13-Jul-2017, 15:08
Al Takım’da bir oyuncu daha vardı, Klasspor’un sahibi Bülent Atlas’a benzettim ama onun biraz daha zayıfı… İşte onun ne işe yaradığını hiç anlayamadım. Ayağına gelen topları ne yapacağını bilemediği gibi sert oyunu ve her an kavgaya hazır agresif tavırlarıyla ortamı çok gerdi ve Al Takım’a çok zarar verdi. Bu kişi hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum. Umarım Al Takım oyuncuları durumu kendi aralarında müzakere edip bu kişi hakkında en doğru kararı verirler.

Sahiden benim de aklıma takıldı, Al Takım futbol olarak hep belli bir seviyede kaldı, hiçbir zaman Kara Takım gibi üst düzey bir futbol oynayamadı, ammaaaa oyuncuları her zaman futbolu bilen, saha içinde saygılı arkadaşlardı. ne oldu da böyle bir oyuncuyu takımlarına kattılar, anlamadım! kendisini futbola verdiği kalıcı zarardan dolayı protesto ediyorum.

Ozan_Güler
13-Jul-2017, 17:10
Özlemişiz...

Alıyla karasıyla saha kenarından destek veren eş ve çocuklarıyla bütünleştik, aile olduğumuzu gösterdik.

Yalnız kokoreç acıydı.

Abreg Çelem
13-Jul-2017, 18:06
Ben zaten başından beri kara takım'ı desteklemiştim. Yaşa varol KARATAKIM!

Ahmet_Ay
13-Jul-2017, 23:12
İlk defa alkaralar halı saha organizasyonuna katıldım. Kokoreçten şikayetim yok az acı severim ama bacaklarımın ağrısı yeni geçti, uzun zamandır futbol oynamıyordum. Başka organizasyonlara zamanım olursa yine katılırım.

Necdet Özkazancı
14-Jul-2017, 03:31
Uzun zamandan beri ilk defa böylesine efsane bir maç yaptık ama forumda fotoğraf yok. Facebook'taki Alkaralar sayfasına korsan giriş yapıp maçtan bazı fotoğraf karelerini kaydettim. Forumda da şimdilik iki fotoğrafı ben paylaşmış olayım. (Üç fotoğraf daha vardı, hata vermesi yüzünden bir türlü yükleyemedim.) :)

498

499

Necdet Özkazancı
14-Jul-2017, 03:41
Bir fotoğraf daha...

500

Necdet Özkazancı
14-Jul-2017, 03:46
Bir fotoğraf daha... Maç sonrası...

501

Necdet Özkazancı
14-Jul-2017, 03:49
Bir fotoğraf daha... Maç sonrası...

502

maksut_uzun
14-Jul-2017, 09:58
499
Arda Bodrum sahillerinden hologram teknolojisi ile katılmış gözüküyor. :D

Engin Kocabıyık
14-Jul-2017, 20:10
Zaman geçtikçe anlarmış insan bazı hatalarını. Ben de Polatez'in kafa vuruşundaki estetik kurtarışımın manevi kayıplarını şimdi idrak edebiliyorum. :) Benzer bir pozisyonda aynı reaksiyonu vermeyeceğimden emin olabilirsiniz. :) Bu arada maçtaki kurtarışlarım ve övgü dolu sözleriniz sayesinde yenilmemize rağmen moralli bir hafta geçirdim. Daha sonra Çarşamba günü oynadığımız diğer maçta da aynı performansımı devam ettirdim. Ama yine benim olduğum takım kaybetti. (4-5) Maç çok keyifliydi, ama daha keyifli olana maç öncesi ve maç sonrası insanların birbiriyle olan diyaloğu ve dostluğu. Uzun yıllar uzaktan takip ettiğim bir şekilde müdahil olduğum Alkaralar'a sonunda fiziken sızmanın ne kadar doğru bir karar olduğunu gördüm. Güzel insanlar topluluğuna (Bülent hariç) sevgi ve saygılar.

Necdet Özkazancı
16-Jul-2017, 00:57
Zaman geçtikçe anlarmış insan bazı hatalarını. Ben de Polatez'in kafa vuruşundaki estetik kurtarışımın manevi kayıplarını şimdi idrak edebiliyorum. :) Benzer bir pozisyonda aynı reaksiyonu vermeyeceğimden emin olabilirsiniz. :) Bu arada maçtaki kurtarışlarım ve övgü dolu sözleriniz sayesinde yenilmemize rağmen moralli bir hafta geçirdim. Daha sonra Çarşamba günü oynadığımız diğer maçta da aynı performansımı devam ettirdim. Ama yine benim olduğum takım kaybetti. (4-5) Maç çok keyifliydi, ama daha keyifli olana maç öncesi ve maç sonrası insanların birbiriyle olan diyaloğu ve dostluğu. Uzun yıllar uzaktan takip ettiğim bir şekilde müdahil olduğum Alkaralar'a sonunda fiziken sızmanın ne kadar doğru bir karar olduğunu gördüm. Güzel insanlar topluluğuna (Bülent hariç) sevgi ve saygılar.

Bir dahaki maçta, Polatez, diz hizasında yapılan ortaya tek dizinin üstünde çömelerek bekledikten sonra gelen topu uçarak ters tarafa kafayla yolladığında "kale arkasındaki foto muhabirlerine poz verircesine uçmak" serbest, kurtarmak yasak Engin... Ayrıca Bülent hariç, bu güzel insanlar topluluğuna saygı ve sevgilerini sunman ne güzel... Bizden de aynı şekilde saygı ve sevgiler. :)

Ahmet_Ay
16-Jul-2017, 01:01
Bir dahaki maç Salı(18 Temmmuz) Bahçelide halı sahada kesinleşti demi?

serkan_gungordu
17-Jul-2017, 14:08
Rövanş günü geldi çattı, kimler gelecek bu başlık altında yazsınlar.

Yer: Ankara Bahçelievler Halı Sahası
Saat: 20.00

Çeşitli kaynakları kullanarak geleceklerini beyan eden futbolcuların listesi:

1. Serkan
2. Maksut
3. Evren
4. Celil
5. Ahmet Ay
6. Özgür
7. Erdem
8. Utku
9. Kutay
10. Ayberk
11.Engin
12. Gürcan
13. İlker

peki ya polates ve vurguncu olduğu iddia edilen menajeri neredeler, yoksa bizim maç hafif mi geldi?
özhanla gökhan'dan da ses çıkmadı, yoksa bbizim maç ağır mı geldi?

merakla bekliyoruz!

Gurcan Akgoz
17-Jul-2017, 20:50
Heyecanla bekliyorum. :o

Ozan_Güler
18-Jul-2017, 14:39
Rövanş günü geldi çattı, kimler gelecek bu başlık altında yazsınlar.

peki ya polates ve vurguncu olduğu iddia edilen menajeri neredeler, yoksa bizim maç hafif mi geldi?

merakla bekliyoruz!

Ben var Polatez'e takım bakmak, biraz para kazanmak.
Sen var kara takıma bu maç için başka topçu bulmak.
Haftaya görüşmek, gollere devam etmek.

Aksit Ozkural
18-Jul-2017, 22:58
Taraftar maç sonucu ve ayrıntıları merakla bekliyor.
Menejer Ozannio Gulerios'un Neccola Polatez'e takım aradığı doğrumu?
Polatez başka takıma gidemez.
Ankara'dakiler kulübe baskı yapsın.

Ahmet_Ay
19-Jul-2017, 01:10
Maçı 5-4 al takım kazandı. Son anlardaki savunmamız müthişti.

Engin Kocabıyık
19-Jul-2017, 09:36
Rakibe 1.05 oran verilen maçta Al Takım olarak inatçı yapımızla kesinlikle teslim olmadık. Maç büyük çekişmeye sahne oldu ve iki takım da 2 farklı öne geçmeyi dahi başaramadı. İlk yarı 3-3 bitti. Son 10 dakikada İtalya Milli Takımı'nın örnek alacağı cinsten savunmamız halı sahalarda ders olarak okutulabilirdi. Maçın bitimine 3 dakika kala attığımız golle müsabakayı 5-4 kazandık. Kara takımdan transfer ettiğimiz Maksut iki haftada iki galibiyetle adeta 'beni alan maçı da alır' dedi.

Maçın detaylı analizini Serkan'dan bekliyoruz :)))

Erdem Ceydilek
19-Jul-2017, 12:51
al takımın, maç öncesi bizi, kara takımı favori göstererek kendine psikolojik avantaj yarattığı doğrudur. Maça 3-2-1 dizilişi ile çıkan kara takım, defansın ortasına süpürücü olarak beni koyunca, rakibin pırpır forvetleri Celil ve İlker, gerek sağımdan atıp solumdan atarak olsun, gerekse de verkaçlarla bir hayli pozisyon buldular. Kara takımın kalecisi Özgür'ün bu pozisyonların büyük çoğunluğunda başarılı olduğunu da notlarımız arasına ekleyelim. Serkan-Evren-Fırat'tan oluşan hücum hattımız ise dosta güven düşmana korku salan oyunlarını bir galibiyetle süsleme şansını, buldukları pozisyonları cömertçe harcayarak kaybettiler. Evren'in kazandırdığı, Fırat'ın ise kaçırdığı penaltıdan ise bahsetmek bile istemiyorum.

Maçın oyuncusu, takımını kaleden organize eden, Cordoba misali topu hızlıca hücum bölgesine gönderen, ve maç 4-4 iken tam bir mini çakallıkla topla kendisi çıkıp 5. golü İlker'e attıran Engin'di. Evlilik yıldönümünde müthiş bir performans gösterdi :D

maksut_uzun
19-Jul-2017, 12:53
Oynadığım takım kazanıyor. Böbreğinizi, evi ne varsa satıp bana oynayın. :)

Bu haftaki maça yine kaleciler damga vurdu. Her iki kaleci de olağanüstü performans sergileyerek maçın çok gollü bitmesine engel oluyorlar. Kendilerini buradan da tebrik ediyor, rakip takımın kalecisine de gözdağını eksik etmiyorum.

Erdem Ceydilek
19-Jul-2017, 12:53
ayrıca şu nadide filmi de buraya bırakıyorum. libero da oynarım abilerim ablalarım. hiç dert değil :)

Libero da Oynarım
"Anche libero va bene"
http://www.imdb.com/title/tt0456041/

Bulut Baydar
19-Jul-2017, 13:40
Kemik sesleri geldi mi arkadaşlar?

serkan_gungordu
19-Jul-2017, 16:39
Beyler, bu al takım kara takım rekabetinde unutulmaması gereken bir şey var, hepimiz sonuçta Gençlerbirlikliyiz! Yani bir maçı kazandık diye bu kadar sevinmenin, bu kadar kontrolsüzce ve mağlup takımı rencide edecek biçimde zafer sarhoşluğuna girmenin ne anlamı var ki? Neyse, büyük Kara Takım camiası olarak bunları da sineye çekmesini biliriz! ellerimizi kanatana kadar duvarları yumruklayacağız ama .... şaka la şaka, al takımı haklı galibiyetinden dolayı kutluyorum. :)

Akşam 19.30 civarında halı sahaya ulaştığımda bir baktım ki, Kara Takım'ın geçen maçta altyapıdan çıkardığı ve ilk kez forma vererek onurlandırdığı İlker, giymiş Al Takım formasını gelmiş. Bu da yetmezmiş gibi, geçen maçta Kara Takım savunmasının inatçı keçisi Maksut da Al Takım formasını giymiş. Bu işin altında bir bit yeniği var diye düşünürken, Utku'nun tatlı tatlı sırıttığını gördüm ve anladım ki bu işin içinde Utku'nun parmağı var. İşte böylece Polatez, Mustafa Ateş, Mehmet Soylu ve Ozannio Gullerios gibi önemli oyuncularımızın eksikliği yetmezmiş gibi, evdeki bulgurdan da olmuştuk. Biz de boş durmayıp kadromuzu Erdem ve Gürcanla güçlendirdik.

Maçın başlaması ile beraber, Kara Takım olarak sağlık sollu acayip ataklar geliştirdik. Kafalarda "acaba polatez ve menejeri olmadan takım daha mı iyi oynuyor" soruları oluşuyordu. Organize ataklarımızın birinde, kaleciyi de pasla geçtikten sonra Evren'e çizgi üzerinde dokunmak kalmıştı ki, Evren de başarıyla dokunup skoru 1-0 yaptı. Ardından bulduğumuz çok sayıda gol pozisyonunu, Adanaspor maçındaki Gençlerbirliği forvetleri gibi cömertçe harcadık. Biz cömertçe harcarken Ahmet Ay boş durmadı, kaleyi yaklaşık 20 metre mesafeden gördüğü anda, polatez'e nazire yaparcasına, Allah ne verdiyse pis burunla dayandı. O ana kadar kalesinde güven veren Özgür, bu şut karşısında çaresiz kalınca skor tabelası 1-1 olarak değişmiş oldu. Maça adeta haatında ilk kez futbol topu görmüş gibi başlayan Erdem, 10. dakikadan sonra sezileri ile bir sürü pozisyonu engelleyip, üst üste çalımlar ve etkili paslarla Kara Takım'a güç veriyordu. Ancak, "Bravo Erdem" "Helal Erdem" "Adamsın Erdem" gibi yüreklendirici sözlerimiz gereğinden fazla motivasyon sağlamış olacak ki, kendi ceza sahasında çalım yaparken topu kaybetti ve bir anda Al Takım karşısında 2-1 geriye düştük.

Neyse ki geri dönüşümüz hızlı oldu. Birbirinden organize ataklarla bulduğumuz çok sayıda karşı karşıya pozisyonda, rakip takımın insafsız kalecisi Engin'i mağlup edemeyince, iki pozsiyonda daha kendisini paslarla geçerek, Evren'in ayağından goller attık ve durumu 3-2'ye getirdik. maç 3-2 olduğu andaki Kara Takım hücum istatistiklerini vermek gerekirse: shot on goal 72 goal 3.. Geriye kalan 69 pozisyon ne oldu diye sorarsanız, bir kısmını Engin büyük bir gayretle kurtardı, kalanını ise Kara Takım ahalisi olarak, özellikle de Fırat ve ben hayret verici biçimde kaçırdık. Ardından ender gelişen Al takım ataklarından biri daha Celil'in ayağından gol oldu ve ilk yarı, karşılıklı atılan gollerle 3-3 sona erdi.

İkinci yarı analizi az sonra!

serkan_gungordu
20-Jul-2017, 13:28
ikinci yarı analizini yeni sitede yapacağım!