Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : A Milli Takım Kadrosu Açıklandı - Aykut yine yok!

serkan_gungordu
15-Mar-2013, 16:20
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=202&ftxtID=17532

tff resmi sitesinde Andorra ve Macaristan maçlarının kadrosu açıklandı. bu sezon üst düzey bir performans ortaya koyan Aykut, Abdullah Avcı tarafından milli takıma layık görülmedi. aykut'un çağırılmadığı kadroya onunla aynı bölgede oynayan semih, egemen ve bekir gibi futbolcuların girmiş olması da beni benden aldı.

uralnadir
15-Mar-2013, 17:29
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=202&ftxtID=17532

tff resmi sitesinde Andorra ve Macaristan maçlarının kadrosu açıklandı. bu sezon üst düzey bir performans ortaya koyan Aykut, Abdullah Avcı tarafından milli takıma layık görülmedi. aykut'un çağırılmadığı kadroya onunla aynı bölgede oynayan semih, egemen ve bekir gibi futbolcuların girmiş olması da beni benden aldı.

Bu milli takım kendimi bildim bileli gerçek bir milli takım ol(a)madı ki. Neresinden tutsak elimizde kalacak bir takım. Kaptanı Emre olan, neredeyse sadece İstanbullular ve oralardan Avrupa2ya giden oyunculardan kurulan bir toplam.

Velhasıl alacakları sonuç da benim için hiç önemli değil.

serkan_gungordu
17-Mar-2013, 15:32
aynı şekilde düşünüyorum. milli takım ne beni, ne de değerlerimi temsil ediyor. kim oynamış, kime karsi oynamışlar, ne sonuç almışlar zerre umurumda değil.. ama futbolcular için milli takımda oynamak çok değerli... şimdi aykut gece kafasını yastığa koyduğunda "ulan istanbullularda olaydım kesin milli takımdaydım" diye düşünüyorsa, o aykut'u bu takımda tutmak çok daha zor olacaktır bizim için... işin bize ve diğer anadolu takımlarına dokunduğu nokta bu, yoksa bekir adam kaçırmış gol yemişiz, hiç üzülmem... bana ne!

mehmet galip
18-Mar-2013, 13:12
abdullah avcı kendisini inkar eden bir adam oldu...

valla yılmaz vural'a bile ok diyecek duruma getirttiler bizi.

bunlar andorraya karşı da zorlanır şimdi.

hüseyin-yılmaz
18-Mar-2013, 15:57
Abdullah Avcı Milli takımın başına geldiğinde en sevindiğim tek sevindiğim nokta alt milli takımlarda oynayan futbolcularımızın milli takımda yer bulacagını ummam olmuştu bizimde hak eden oyuncularımızın tarafsızca hakkını alacagını düşünmüş sevinmiştim ama avcı tanıdıgı bildigi oyuncularımıza bile yolda görse selam vermiyecek herhalde sevgili Aykut'un hurşut'un ve diger degerlerimizin hak ettiklerini an önce almasını o gururu yasamalarını canı gönülden diliyorum .

celiltoruner
18-Mar-2013, 18:18
Emre ve Ömer Toprak sakatlıklarından dolayı kadrodan çıkarıldı. Tam Aykut için fırsat doğmuşken Emre'nin yerine Soner Aydoğdu davet edildi ama Ömer Toprak'ın yerine başka bir stoper çağrılmadı..!

efesavas
24-Mar-2013, 00:23
Emre ve Ömer Toprak sakatlıklarından dolayı kadrodan çıkarıldı. Tam Aykut için fırsat doğmuşken Emre'nin yerine Soner Aydoğdu davet edildi ama Ömer Toprak'ın yerine başka bir stoper çağrılmadı..!

Şimdi çağrıldı, Gökhan Zan'ı almış:D Bu Abdullah Avcı tam hikaye çıktı, fiyaskonun daniskası adam..

Serkan Albay
24-Mar-2013, 02:01
İstanbul Milli Takımına çağrılmayan Aykut üzülmemeli. Ortada objektif kriter de yok gerçi. Milli takıma gitse hemen istanbula transfer olurdu ve orda diğerleri gibi yedekte çürürdü. Bazen gitmemesi de güzel diye düşünüyorum.

celiltoruner
24-Mar-2013, 14:42
Bence çağrılmaması kötü oldu.. Aykut tüm İstanbul takımlarının transfer listesinde olan bir futbolcu zaten.. 'ben bu kulüpte (ya da herhangi bir Anadolu takımında) oynadığım sürece beni milli takıma almayacaklar' diye düşünmeye başlarsa devre arasında gerçekleşmeyen transfer sezon sonunda gerçekleşir ve Aykut takımdan ayrılır.. En son Kayseri'de ki Hasan Ali örneği gibi.. Adam Kayseri'deyken bir kere çağrılmadı, Fener'e imza attıktan hemen sonra milli takıma davet edildi..

Ahmet_Ay
24-Mar-2013, 19:37
Fildişi milli takımına Drogba alınmadı ama Türkiyeden Ptt 1. lig takımlarından K.Erciyessporda oynayan Gerard Gohou davet edildi.

Üç İstanbulda mevkisinde etkili olamayan sırf o takımlarda oynadığı için milli takıma davet edilen oyuncular var. Bu tabi ki çok yanlış. Önce yurt dışında oynayanlar, sonra 3 İstanbullludan sonra kalırsa Anadoludan mantığı. Bu konuda Abdullah Avcıya sorulan bir soruya ben o takımlardaykende çağırıyorum daha sonra takım değiştiriyorlar açıklaması yapmıştı.

uralnadir
27-Mar-2013, 08:38
Çok eğlenceli. Hala az da olsa bir şans var denilip duruluyor ya en çok o bölümde eğleniyorum.

MehmetGUNER
27-Mar-2013, 16:16
kanal sayısının ve gazete sayısının çok olmasından kaynaklandığını düşündüğüm, en çarpıcı başlığı bulma ve en çarpıcı yorumu sunabilme adına putlaştırdık mevzuyu.
olmadık başarılara orantısız övgüler düzen basın; bunu da yazın.. kendi yarattığımız putun esiri olduk.. kerameti kendinden menkul istanbul çocuklarının ayağına bakıp dua eder, bu kal'adan diğer kal'aya uçmasını bekledik..
"ilgisiz, düşünemeyen, araştırmayan ve sorgulamayan ot bir nesil yetiştireceğiz" demişlerdi; bende gülmüştüm. "nah yetiştirirsiniz" demiştim. hakkını kopararak almayı öğrenen bir nesil bu hale gelebilirmiydi?. mümkünmüydü böyle birşey; hangi toplum geldiği noktadan geriye düşerdi ki?. dimi ama?.
senmisin gülen?. senmisin büyük konuşan?. adama böyle korlar, menekşe morlar..

arkadaşlar bu kurşunlu, paçoz kepazeligden takım çıkmayacağını kimse görmüyor mu?. kafamızı sokmuşuz çimlerin altına ciğeri beş para etmez istanbul uşaklarına methiyeler düzüp duruyoruz..
yahu dünyayı gezelim bir allahın kulu desinki: stoperin görevi topu altı pasta stop etmektir. kendimi atakule'den atmazsam ne olayım.. bu daha futbolun birinci maddesi.. olmazsa olmazı.. bunu yapan adamın derisini top yaparlar inanın.. ama bizde semih'e düzülen methiyelere bir bakın bakalım..
bekir kim ya?. bekir kimki o takımın liberosu olarak çıkıyor sahaya.. abdullah avcı söylesin bakalım: bekir, aykut'un ayakkabılarını taşıyabilecek kapasiteye gelmiş mi?.
bizde adam sandık abdullah avcıyı.. bu diğer topikte devam eden fuat çapa meselesinede ışık tutacak olduğundan ikisi içinde söylüyorum:
daha ilk maçta selçuk'u yedeğe çektiği gün gönderilmeliydi.. hoca düzelecek diye beklenirmi yahu.. düzelmezse noolacak?. 4 sene daha beklenecek..
yapamayan gider, yapabilecek olan gelir.. bir sezonda 4 hocada, yerine göre 5 hocada değiştirilmesi son derece normaldir bu bakımdan..
önemli olan ise, hoca diye bu adamları kimin bulup getirdiğidir..

MehmetGUNER
28-Mar-2013, 12:29
ha tabii bütün bu olumsuzlukları sayarken, aksayan şeyin ne olduğunu söylemediğimiz için mesajımız havada kalmış..
abdullah avcı yapılması gerekenleri aşağı yukarı biliyor ve onuda uyguladığı zaman bu paçoz ligde başarılı olabiliyor ama dedik ya burası paçoz lig orası avrupa..
bol pas, isabet oranı yüksek top dolaştırmalar vs. çok olumlu ama bunları yavaş yapıyoruz. ve bu ligde bu ağır tempoda olsa bile pas yüzdesinin çokluğu iş yapıyor.
ama dışarıda topun bizim yarı alanımızda gezdirilmesine, o tahlikesiz bölgede topla oynama oranımızın yükseltilmesine rakip müsade ediyor zaten. adamlar topu kaptığında ise ağır oynamaya, garantili paslaşmaya alışmış takımımızı açık düşürüyor ve bu görülemiyor..

Sabrican Sarak
31-Mar-2013, 22:55
Abdullah Avcı'nın oynattığı takımı seyredince açıkça görülüyor ki Gençlerbirliği takım olarak Türkiye milli futbol takımından daha mücadeleci oynuyor. Hatta ligimizdeki hemen hemen her takım milli takımdan daha istekli oynuyor. Alper Potuk ve Ahmet İlhan Özek gibi hırslı ve kendisini göstermeye niyetli oyuncuları kadroya güç bela dahil edip oynatmayan Avcı, Aykut'u kadroya dahil etmesi durumunda bile onu büyük ihtimalle yine yedek bırakacağı için çağırıp çağırmaması pek anlam ifade etmiyor...

İlker_Karabulut
20-May-2013, 17:16
Ne kadar güzel bir başlık olmuş. Yine milli takım açıklandı:

Galatasaray'ın 33 yaşındaki yedek stoperi var
Fenerbahçe'nin yedek kalecisi var
Beşiktaş'ın yedek kalecisi var

Ama Aykut yok, Ramazan yok, Özgür yok.

Rezillik. Artık bunun başka açıklaması yok.

Yazıklar olsun sana Abdullah Avcı!

haci_senol
20-May-2013, 22:49
Ne kadar güzel bir başlık olmuş. Yine milli takım açıklandı:

Galatasaray'ın 33 yaşındaki yedek stoperi var
Fenerbahçe'nin yedek kalecisi var
Beşiktaş'ın yedek kalecisi var

Ama Aykut yok, Ramazan yok, Özgür yok.

Rezillik. Artık bunun başka açıklaması yok.

Yazıklar olsun sana Abdullah Avcı!
Zaten bu kafa yüzünden başarısız olmadık mı?Sırf birilerine yaranma,pay verme kaygısı yüzünden.