Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : 2015-16 Süper Lig 24. hafta / Kayserispor - Gençlerbirliği

Abreg Çelem
02-Mar-2016, 13:12
2015-16 Süper Lig 24. hafta maçı

http://www.gencler.org/resim/takim/Kayserispor2004.png
http://www.gencler.org/resim/takim/Genclerbirligi.png

KAYSERİSPOR
GENÇLERBİRLİĞİ

5 Mart 2016 Cumartesi, 13:30
Kayseri Kadir Has Stadı

MehmetGUNER
02-Mar-2016, 17:05
en az üç..
bu bir temenni değil, normalde olması gereken..

hiç kimseyi yenememiş, eline geçen bütün fırsatları tepmiş zavallı tolunayın ettiği lafa bak..
gençlerbirliğinin çıkışı hikayeymiş de; bu maçı kesin almaları lazımmış..

ulen biz burda düşünüyoz onları, kim düşecek kim kalacak topiklerinde. andaval daha bu güne kadar hiç düşünmemiş..
bu saatten sonrada çıkmış lgin ikinci yarısının en başarılı hocası ve lideri olan takımımızı gözüne kestiriyor..

ibrahim üzülmez de; ben üzülürüm böyle şeylere..
onun için bu ve bunun gibi şarlatanlara, umut dağıtan ve süre uzatan üfürükçülere üç atmazsak saymam arkadaşlar..

Mustafa Ates
03-Mar-2016, 09:51
Tolunay'ın burnu havada açıklamaları yeni değil, hatta huyudur.
Ama ne yapar eder, rezil futbol ve hakem oyunları ile genelde sahasında 1-0 kazanır.
Evet buna bir cevap vermemiz gerekiyor: Kayseri'yi yenelim, ateşin içine atalım onlar düşünsün.
Normal koşullarda bizim kazanabileceğimiz bir maç. ''Sakin ol, şuurlu oyna'' taktiği ile üç puanı alıp dönelim.

cengizirken
03-Mar-2016, 10:01
Yıllar Önceydi. Bir röportaj da futbolcu Tolunay Kafkas Cumhuriyet gazetesi okuduğunu söylemişti. O dönemde oynayan futbolculardan belki Kemalettin benzeri şeyler söyleyebilirdi. Ben de sempati uyandırmıştı. Gazete takip eden hem de üniversite öğrencilerinin bile o dönem ağır geliyor dediği bir gazeteyi takip eden futbolcu. Futbolculuğu bitti. Teknik Direktörlük dönemi sanırım milli takımlarla başladı ve ülkemizdeki en kötü rol model Fatih Terim i örnek alması ile yeni Tolunay Kafkas ortaya çıktı. Artık biz diye konuşuyor.Kabadayı. Sözleşme imzalamayan futbolcuyu havaalanına gidip dövüyor. Hocalık mı. Rol modeli belli. Beş para etmez. Kayseri Gaziantep Trabzon Karabük tekrar Kayseri. İşsiz kalmaz. Karabük ün küme düşmesinde katkısı büyüktür. Bu sene Kayseri yi de düşürme olasılığı yüksek. Gençlerbirlikli oyuncular moda deyimle gerekeni yapacaklardır.

cengizirken
03-Mar-2016, 18:28
Tolunay'ı ahım tuttu galiba:(( Maalesef bu gün kovulmuş. Futbolcusunu dövmeye kalkması sebebiyle.

umityasar
03-Mar-2016, 23:30
Maç Bileti 4(dört) TL imiş :D
GÜNEY ÜST - A dan alıyorum.
Dünya gözüyle deplasmandan bir 3 puan çıkaracağım umut ediyorum ki...
Haydi çocuklar başarbilirsiniz :P

MehmetGUNER
04-Mar-2016, 12:19
münümüm üç atacağımızı hissetti ya..
ahanda böyle maçtan bir gün önce bırakır kaçar hıyarto..

MehmetGUNER
05-Mar-2016, 11:00
sivasspor ateşle oynuor.. mesut bakkalın çok kolay yapacağı halde bu güne kadar sivassporu düzeltememiş olmasını anlayamıyorum.
sivassporun ofansif anlamda çokda bi sıkıntısı yok. mesut bakkal ise kontrollü oyun anlayışı ile onları çok kolay toparlayıp yarışın içine sokması gerekirdi.

dün mersinde tamamı tamamına 6 puana bıraktılar. bu durum kayserisporu biraz rahatlatmış olabilir.
orta sanın solunda aydını sağında irfan canı alarak başlayabiliriz. bu durumda orta sahanın ortasında yani sol iç mevkiinde hleb, sağ iç mevkiinde selçukla 4'lü orta saha çıkabiliriz.
4-4-2'nin ileri ikilisi stancu ve el kabir zaten. başka yok.. bu taktik diziliş münümüm üçe gider..
kayseride planlarını rahatlamış bir vaziyette önümüzdeki maçlara taşır..
tabi buda bizi hiç ilgilendirmez..

onur_aydogan
05-Mar-2016, 13:18
Tahmin ettiğim gibi İbrahim Hoca El-Kabir kesmiş, Stancu'yu santrafora koymuş. Helal olsun hocam. Tam kadro ve ideal diziliş ile sahadayız. Mehmet Abi en az 3 demiş. Ben de 2 de haftayım, 4 de biter diyorum.

Gurcan Akgoz
05-Mar-2016, 14:16
İlk yarının sonlarında 0-2 öndeyiz. Takım genel olarak yine iyi. Deplasmanda nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynuyoruz. Ancak şu ana kadar Aydın, geçen haftaki formunu aratıyor, çok pas hatası yapıyor ve şimdi de yaptığı faul ile sarı kart gördü. Selçuk'un goldeki asistine ne desem bilemiyorum

onur_aydogan
05-Mar-2016, 14:23
Kayseri 0-2 Gençlerbirliği (Half time)

Aksit Ozkural
05-Mar-2016, 14:23
Benim Akhisar maçı topiğinde bu maç için yazdığım tahmine bir göz atarmısınız lütfen.

onur_aydogan
05-Mar-2016, 15:31
Tebrikler Akşit Abi. Nefret ediyorum şu skor koruma işinden.

Erdem Ceydilek
05-Mar-2016, 15:40
tabiri caizse resmen adımız yetti. birkaç kısa bölümü saymazsak çok silik oynadık, ama kazanmayı bildik.

Gurcan Akgoz
05-Mar-2016, 15:41
30 puan psikolojik sınır gibi gelir her zaman bana. Şimdi bunu aştık. Zaten maçtan önce bu maçı "avrupa kupasına oynamaya tam anlamıyla konsantrasyon sağlama" maçı olarak görüyordum. Kazanarak bu görevi gerçekleştirdiler. Şimdi önümüzde Avrupa Kupası hedefi için direkt rakibimiz olan 3 takımla(Galatasaray,Osmansız veyahut bir başka tanımla gökçekspor,Konyaspor) peşpeşe oynayacağız. Üçü de Ankara'da. Bu sefer olsun bari, yine sezon sonu amaçsız, hedefsiz dolaşmayalım. Bir kez olsun

Aksit Ozkural
05-Mar-2016, 15:47
Onur'cuğum, ben de seni, hepimizi ve tüm camiamızı kutluyorum. Artık haftaya bir organize olalım da bir Ankara yapalım derim, ne dersin?

onur_aydogan
05-Mar-2016, 15:57
Sezonun ikinci yarısındaki liderliğimizi koruduk.

onur_aydogan
05-Mar-2016, 15:59
Onur'cuğum, ben de seni, hepimizi ve tüm camiamızı kutluyorum. Artık haftaya bir organize olalım da bir Ankara yapalım derim, ne dersin?
Galatasaray'ı yeneceğimiz maçta tribünde olmamız gerekir Akşit Abi

Aksit Ozkural
05-Mar-2016, 16:11
Altına imzamı atarım:)

cengizirken
05-Mar-2016, 16:57
Taktik bir maçtı. Stresi attık. Galatasaray ı iyi oynayıp yeneceğimize inanıyorum.

Aksit Ozkural
06-Mar-2016, 07:07
Kayseri, seri
Acep durum ne olacak gari?
Skor sıfıra karşı üç olacak
Kayseri, seri

Akhisar maçı topiğindeki tahminim bu idi. Bir gol ile kaçırmışım.

Akhisar maçı tahminim ise 2-0 idi. O da ufak bir marjla olmamıştı.

Haftaya bir aksilik olmazsa kafaya Ankara'yı koydum.

serkan_gungordu
06-Mar-2016, 14:52
çok da enerji harcamadan, oyunu tutarak, rakibe az sayıda ve net olmayan pozisyonlar vererek kazandık. maçı kopuk kopuk izleyebildim ama izlediğim bölümde sahada yapmak istediğini yapan bir gençlerbirliği vardı. Galatasaray maçında daha coşkulu oynayarak kazanacağımızı umuyorum.

onur_aydogan
07-Mar-2016, 09:38
Maçtan önce galibiyetten emindik. En az söyleyen 3 atarız diyordu. Rakibimiz kendi evinde oynadığı bu maça ölüm kalım maçı olarak bakıyordu. Aman aman bir top oynamadık ama daha maçın başlarında öne geçip, oyunu kontrol altında tutup rakibe fazla pozisyon vermeden, skordan endişe etmeden 90 dakikayı tamamladık. İşte büyük takım olmak budur. Takım galibiyet refleksi kazanmış. Oyun şablonunu sahaya yansıtıp mücadele edince maçı kazanacağını biliyor.

Bu maçta vasatın üzerine çıkan oyuncularımız Djalma, Uğur ve Selçuk Şahin'di. Umduğum perfomansı gösteremeyen oyuncularımız ise Aydın Karabulut ve İrfan'dı. Kontrollü oyun Aydın'ın karakterine uymadığından bu performans düşüklüğünü normal karşılıyorum. İrfan sonradan oyuna girmesine rağmen topsuz oyunda rakiplerini kovalamadığını toplu oyunda çok top ezdiğini gördüm. Bu oyuncuların da zaman zaman kötü oynama hakları var.

Selçuk kritik müdahalelerinin yanında bir de mükemmel gol pası attı. Her maçta bir gol pası var Selçuk'un. Uğur çok çalıştı, mücadele etti, çizgiden de bir top çıkardı. Maçın sonlarına doğru yediğimiz baskı ilerisi için sinyal verdi. Bu baskıyı El-Kabir ve İrfan oyuna girince yememiz bu oyuncuların savunma görevlerinde daha gayretli olmaları gerektiğini bir kez daha gösterdi.

İbrahim Hoca aklımdan ne geçiyorsa uygulamaya koyuyor. Maça santraforda Stancu ile başlaması, son haftaların etkili oyuncusu Aydın'ı ilk onbirde sahaya sürmesi, takım oyununda problemleri olan El- Kabir'i kulübeye çekmesi doğru kararlar. Gününde olmayan ve gerginlik yaşayan üstelik sarı kartı da bulunan Aydın'ı oyundan alması, Hleb- İrfan ve Djalma- Serdar değişiklikleri yerinde ve zamanında yapıldı. Ne diyelim, nazar değmesin.

G.Saray maçında daha baskılı ve istekli oynayacağımızı tahmin ediyorum. Bu tür maçlarda El-Kabir gibi yetenekli oyuncular sahada olmalı. Keyifli bir 90 dakika bizi bekliyor. Tribünde olacağız.

Mustafa Ates
07-Mar-2016, 11:24
Bu maçın bizim açımızdan anlamı şuydu: Artık küme düşme hattından teskere alıp, rakibe ''senin daha askerliğin çok'' diyerek, kapıyı çekip çıktığımız bir maçtı.

İbrahim Hoca'nın takımın başında olduğu süre içerisinde izlediğim en etkisiz oynadığımız maçtı.
Bir ara işte eski Gençlerbirliği buydu dedim içimden.
2-0 önde olmamıza rağmen oyunu kontrolümüze alamadık. Topu rakibe verdik, arkamıza yaslandık.
Evet bu gibi durumlarda top tekniği yüksek oyuncuların artık oyunu kontrol etmesi gerekir, açıkçası oyuna giren 3 isim de bu işi yapacak kapasitede idi ama yapamadık.
Sonuç olarak 2-0'ı sevmiyorum. 3 yapıp bitireceksin işi.
Güzel olan taraf Hoca'nın kazanan takımı bozmaması ve o kanalları devam ettirmesiydi.

MehmetGUNER
07-Mar-2016, 13:04
ben şimdi iki aylığına çıktığım yurt dışı gezisinden dönmüş olsam ve cevabını bildiğim soruyu sıkıla sıkıla sormuş olsam: nooldu bizim takımın hali?.
sizde deseniz ki: noolacak abi ikinci yarıda lideriz.. 7 maçın 6'sını aldık, verdiğimiz maç da işte öylesine bi maç..
"yok artık ibo" derim yada bunlar gene bizle eğleniyorlar, bi yerden puan cetveli bulayım da; falan derim.. bunela şimdi?.

puan cetveline bi daha bakıyorum, vallaa durum dediğimiz gibi. acaba ters mi tutuyorum diyorum, yoo işte istanbullular yukarıda.. bizden başka herşey doğruysa bizde doğru yerdeyiz demektir. artık zirve hesaplarınada girelim derim ben.. hedefsizlik herşeyden kötü.. yani bi hedefimiz olmalı artık..

bişey söylemek istiyorum sadece..
münümüm 5 olabilirmiş, ben temkinli davranmıştım zaten, münümüm 3 derken..
5'e gitmemizi engelleyen; biraz kontrol, biraz gevşeklik, biraz da oyunu tutmaya yönelik oyuncu değişiklikleri..
irfan can ile el kabiri'i cimbom maçını düşünerek geç oyuna aldı sanıyorum..

Mehmet Ali Çetinkaya
11-Mar-2016, 17:53
Mucize Devam Ediyor

İlk 17 maçında sadece 13 puan toplayan Gençlerbirliği’nin, ikinci devrenin ilk 7 maçından 18 puan toplayacağını aklın ucundan geçirmek bile “saf” damgasını yemek için yeterli görünürken, Alkaralar’ın her bir puanı hak eder bir oyunla, 12 gol atıp kalesinde sadece 4 gol görerek 18 puan toplamış olmasını açıklayacak tek bir kelime var o da “mucize!”

Şu anda %85,71 gibi efsane bir başarı oranıyla Gençlerbirliği’nin başında bulunan İbrahim Üzülmez’e maçtan önce övgü dolu sözler söylendi ve ardından maç hakkında görüşleri soruldu. Üzülmez, “oynadığı son 6 maçın 5’ini kazanan bir takım var, haklısınız ama aslında daha hiçbir şey başarmış değiliz. Eğer bu maçı alırsak işte o zaman yukarıda bir hedef belirleyebiliriz ama bu maçtan kötü bir sonuçla ayrılırsak işte o zaman her şey değişir” diye cevap verdi.

Takımın başında bulunduğu 6 maçta, devrenin ilk yarısında kazanılan puandan daha fazlasını kazandıran bir teknik adamın rehavete kapılmadığını ve yukarılarda bir hedef belirlemeye çalıştığını görmek bile mucizenin şans eseri gerçekleşmediğinin bir kanıtı. Bir diğer kanıt da, tıpkı hocaları gibi, rehavete kapılmak yerine, başlama düdüğüyle birlikte sahada basılmadık yer bırakmayan, birbirlerini kapatarak tam anlamıyla tek bir vücut gibi sahada yer alan oyuncuların, öne geçtikten sonra bile sahneye koydukları disiplinli oyun.

Üzülmez ve oyuncuları 7 haftadır, bir futbol takımının gerçekten bir takım olmayı başardığında neler yapabileceğini gösteriyorlar. Bu takım bozulmadan ve “desteklenerek”, 2016-2017 sezonuna başlarsa neler olacağını aklımızın ucundan geçirmek bile hepimizi mutlu etmeye yetiyor!