Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : Forum Üye Alım Politikası Hakkında

uralnadir
20-Nov-2015, 10:35
Hazır forum yeniden yayına girdi bir kaç konuyu gündeme almakta ve tartışmakta yarar var.

Geçmişte foruma üye alım politikamız oldukça kısıtlayıcı hatta sertti. Tribünde bizle aynı havayı solumayan ve aynı ilkelere sahip olmayan kimseyi foruma üye yapmıyorduk.Aynı zamanda üye olmayan kimse de forumda yazılanları takip edemiyordu.

Sonra üyelikler konusunda çok fazla politika değiştiremesek de hatırladığım kadarı ile forumu herkese görünür kıldık.

Şimdi yeni bir dönemdeyiz. Forum yeniden açıldı. Bunun benim için anlamlı sebeplerinden birisi de facebook gibi sosyal medya ortamlarının diğer insanların rahatlıkla ortam trollemesine uygun olması. Peki o zaman kimler bu foruma üye olabilecek. Kriterlerimiz neler. Onları da yeniden konuşsak mı?

Mehmet Ali Çetinkaya
20-Nov-2015, 10:49
Bence çok ekstra bir durumu olmayan herkese üyeliğin açık olması gerek. Ardından yaptığı şeyler gözlemlenerek gerekiyorsa çıkartılabilir.

Abreg Çelem
20-Nov-2015, 10:59
Benim düşüncem şudur: Herkes her yazılanı görsün.. Ve benzer şekilde, isteyen gelsin üye olsun. Site ahalisinin sabrını, Alkaralar'ın yazılı olmayan kurallarını fazlasıyla zorlayan olursa da gereğini yapmak zor bişey değil. Ve aslında şu an kullandığımız site 2013 mart ayında açıldıktan sonra da işleyiş bu şekilde olmuştu.

Genel düşüncem şudur: Bu siteyi kendi kendimizi tekrar ettiğimiz, yüksek duvarlarla çevrilmiş bir oyun bahçemiz olarak değil, "Gençlerbirliği taraftarlığı" ana eksen olmak üzere farklı konularda kendimizi ifade edeceğimiz, farklı fikirlerle tartışabileceğimiz bir alan olarak görmemiz gerekiyor. Yani burayı odak noktasında Gençlerbirliği/spor/futbol/taraftarlık olan -ama kapsamı asla bununla sınırlı olmayan- bir tartışma platformu olarak kabul etmemiz faydalı olur bence.

Mustafa Ates
20-Nov-2015, 14:21
Benim düşüncem şudur: Herkes her yazılanı görsün.. Ve benzer şekilde, isteyen gelsin üye olsun. Site ahalisinin sabrını, Alkaralar'ın yazılı olmayan kurallarını fazlasıyla zorlayan olursa da gereğini yapmak zor bişey değil. Ve aslında şu an kullandığımız site 2013 mart ayında açıldıktan sonra da işleyiş bu şekilde olmuştu.

Genel düşüncem şudur: Bu siteyi kendi kendimizi tekrar ettiğimiz, yüksek duvarlarla çevrilmiş bir oyun bahçemiz olarak değil, "Gençlerbirliği taraftarlığı" ana eksen olmak üzere farklı konularda kendimizi ifade edeceğimiz, farklı fikirlerle tartışabileceğimiz bir alan olarak görmemiz gerekiyor. Yani burayı odak noktasında Gençlerbirliği/spor/futbol/taraftarlık olan -ama kapsamı asla bununla sınırlı olmayan- bir tartışma platformu olarak kabul etmemiz faydalı olur bence.

Darbeci Başkana tamamen katılıyorum.

onur_aydogan
20-Nov-2015, 18:09
Forumu herkes görebilsin. Görülsün ki bizim tribün kültürümüz ülkede yaygınlaşsın, spor alanları daha medeni ortamlara dönüşsün. Üye olmayan, hatta G.Birliği taraftarı olmayanlar da görüşlerini yazabilsin ancak yayımlanmadan önce moderatör tarafından kontrol edilsin.

Üye olmak için gönülden G.Birliği yandaşı olmak yeterli olsun. Üye adayı, G.Birlikli olduğunu ispat etmek için herhangi bir maçta G.Birliği forması ile çekilmiş bir fotoğrafını göndersin. Yazılı olmayan kurallara uygun davranmayan üyeler önce sarı, devamı halinde kırmızı kart görsün.

Gurcan Akgoz
22-Nov-2015, 19:48

Forumun yıllardır takipçisi olarak, eski sisteme ilişkin asla bir eleştirim olamaz. Hatırlıyorum aktif üye olmak için referans gösterme şartı vardı. Ben biraz üşengeç yapımdan dolayı denemedim, deneseydim; eminim sizin gibi güzel, emekçi, ruhu gönlü açık ve burada tanımlamaya gerek duymadığım ortak dünya görüşlerimizden dolayı o dönem kabul edilmiş olacağıma adım gibi eminim. Ama bence de deneme-yanılma yönteminin daha adil olacağına ve benim gibi size yeni gelen ve henüz yabancı olan kişilerin de bir şansı hakettiğine olan inancımdan dolayı, Sayın Abreg'in yukarıdaki görüşüne katılıyorum. Bence daha iyi olur gibi. Nicelik içindeki niteliği yükseltenlerle devam edip düşürenlerle yolların ayrılması en iyisi. Buna ben de dahil :)

Sabrican Sarak
25-Nov-2015, 08:35
Forumu herkes görebilsin. Görülsün ki bizim tribün kültürümüz ülkede yaygınlaşsın, spor alanları daha medeni ortamlara dönüşsün. Üye olmayan, hatta G.Birliği taraftarı olmayanlar da görüşlerini yazabilsin ancak yayımlanmadan önce moderatör tarafından kontrol edilsin.

Üye olmak için gönülden G.Birliği yandaşı olmak yeterli olsun. Üye adayı, G.Birlikli olduğunu ispat etmek için herhangi bir maçta G.Birliği forması ile çekilmiş bir fotoğrafını göndersin. Yazılı olmayan kurallara uygun davranmayan üyeler önce sarı, devamı halinde kırmızı kart görsün.

Çok güzel bir düşünce. Ancak Gençlerbirliği'ne gönül verip Ankara'da yaşamayanların forma temin etmesi kulübümüzün internetten satış yapmamasından ötürü pek mümkün olmuyor. Atkı bulmak, forma bulmaya göre daha ucuz ve kolay olduğu için herhangi bir maçta forma ya da atkı ile çekilmiş bir fotoğraf şeklinde bir politika belirlersek oldukça makul olur.