Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : Tek Karede Film Tahmini!

Adem Erkoçak
19-Nov-2015, 23:56
madem forum yeniden döndü, güzel başlıklar da geri dönsün. forumun açılışına göndermeli bir filmle başlayalım. biraz kolay olacak:

359

Necdet Özkazancı
20-Nov-2015, 01:51
Yavuz'un başlattığı ve hastası olduğumuz oyun yeniden başlıyor demek. Hayırlı uğurlu olsun.

Güzel bir filmi sormuşsun Adem... :)

400 Darbe - Les quatre cents coups (1959)... Şahane bir film... Yönetmen: François Truffaut... Fransa Yeni Dalga akımının önemli temsilcilerinden biri...

Film hakkında genel bilgiler aşağıdaki linkte:

http://www.turkcealtyazi.org/mov/0053198/les-quatre-cents-coups.html

Adem Erkoçak
20-Nov-2015, 02:25
teşekkürler necdet abi! biliyorsun, cevabı veren yeni soruyu gönderiyor. bize güzel bir film seçeceğinden eminim... :)

Necdet Özkazancı
20-Nov-2015, 02:31
Senin sorduğuna göre daha yeni ve kolay bir film sorayım Adem.

Tilkinin kırk hikâyesi varmış, kırkı da tavuk hakkındaymış. Bizimki de o hesap. Ben de bir futbol filmi ile açılış yapayım.

360

Adem Erkoçak
20-Nov-2015, 02:38
bu güzel ara pasını şimdilik bekletiyorum. yarın olsun, belki oyunumuza birileri daha katılır. olmadı biz yine devam ederiz...

Yavuz Savata
20-Nov-2015, 14:53
Necdet ağabey, sevgili Adem;

Öncelikle tekrardan selâm!
Eski forumu hatırlıyorum da, gerçekten güzel eğlenmiştik bu başlık altında.
Tekrardan o neşeyi bulacağımıza eminim. Bu defa (başlığı açacağımı belirtmeme rağmen) Adem çalmış başlama düdüğünü. :) Uğurlu gelmesini temenni eder, eğlenmek isteyen herkesi bu başlığa davet ederim. :)

Sevgiler.

Mehmet Ali Çetinkaya
20-Nov-2015, 17:28
bu güzel ara pasını şimdilik bekletiyorum. yarın olsun, belki oyunumuza birileri daha katılır. olmadı biz yine devam ederiz...

"kitap açık" mı? yoksa biliyorsan yaz bilmiyorsan sus mu :)

Gökhan_Yüksel
20-Nov-2015, 18:32
bu forumda en başarılı olduğum başlık buydu zamanında.

Adem Erkoçak
20-Nov-2015, 23:41
"kitap açık" mı? yoksa biliyorsan yaz bilmiyorsan sus mu :)

ikisi de olmayabilir çünkü 2 tahminim var ve ikisinden de emin olamadım. çok bilmiş gibi göründüğüm cevaba yakışmadı elbet. :)

biri; "montevideo, tanrı seni korusun", diğeri de "kicking and screaming". bunlardan biri midir, necdet abi?

Necdet Özkazancı
20-Nov-2015, 23:48
Nnayır Adem... İkisi de değil.

Montevideo filmleri bilgisayarımda ama henüz izlemedim. Hem izlemedim diye hem de zor olur diye de sormadımdı. Ondan bir kare seçip sorsam hemen bilecekmişsin valla. Ama bu film daha kolay aslında. Arjantin formasından hareketle... :)

Adem Erkoçak
20-Nov-2015, 23:54
Nnayır Adem... İkisi de değil.

Montevideo filmleri bilgisayarımda ama henüz izlemedim. Hem izlemedim diye hem de zor olur diye de sormadımdı. Ondan bir kare seçip sorsam hemen bilecekmişsin valla. Ama bu film daha kolay aslında. Arjantin formasından hareketle... :)

hah, o zaman bu "El camino de San Diego", yani "San Diego'ya Giden Yol" olmalı! öyledir değil mi, yani herhalde, sanırım... :)

Necdet Özkazancı
21-Nov-2015, 00:06
hah, o zaman bu "El camino de San Diego", yani "San Diego'ya Giden Yol" olmalı! öyledir değil mi, yani herhalde, sanırım... :)

Evet Adem. Tebrikler...

361

El camino de San Diego - San Diego Yolu (2006)
Yönetmen: Carlos Sorin
Ülke: Arjantin

Konusu:
Tipik bir Arjantinli olarak Tati de bir futbol fanatiğidir ve yine birçok Arjantinli gibi Maradona hayranıdır. Üzerinde Maradona'nın numarası olan 10 yazan bir futbol forması ile dolaşan Tati'nin ayrıca sırtında da kocaman bir 10 dövmesi vardır. Dahası, Tati'nin zaman zaman Maradona diye bağıran iki de papağanı vardır. Arkadaşları Tati'nin karısıyla değil Maradona ile evli olduğu gibi şakalar yapmaktadırlar. Esasında, Tati Maradona'nın kariyeri ile ilgili herşeyi bilmektedir ve kahramanının hayatı ile ilgili de epey bilgi sahibidir.

Bir gün Tati arkadaşlarından Maradona'nın kalp problemi olduğunu öğrenir ve böylece bir maceraya atılmaya karar verir. Amacı Buenos Aires'te hastanede yatmakta olan Maradona'ya son derece enteresan bir ağaç parçasını götürmektir. Bu parça Maradona'ya benzemektedir. Yolculuğuna yürüyerek, otobüsle ve hatta ambulansla devam eder ve bu esnada başına türlü şeyler gelir...

İzlemek isteyen arkadaşlar için Youtube Linki:
https://www.youtube.com/watch?v=qL8ozDe8MtU

Altyazı linki:
http://www.turkcealtyazi.org/mov/0865438/el-camino-de-san-diego.html

Adem Erkoçak
21-Nov-2015, 00:18
futbol filmlerine biraz ara vermiştim. yoksa ilk atışımda, pardon, tahminimde bilirdim! :)

o zaman yeni soruyla hız kesmeden devam edelim...

filmimiz belgeselin, kurmacanın ve fotoğrafın iç içe geçtiği şahane bir anlatı. çok ipucu verdim ama, ne yapayım!

362

Necdet Özkazancı
21-Nov-2015, 16:19
Adem, sorduğun filmi izlememiştim ve bilmiyordum. Ama araştırmacı gazeteciliğimi konuşturarak buldum ve indirdim. Benim için de güzel bir film tavsiyesi oldu, teşekkürler. İlk fırsatta izleyeceğim. Ama şimdilik ben aradan çekilip doğru cevabı bir başka arkadaşa bırakayım da bitmek tükenmek bilmeyen ve rakibe top göstermeyen Barcelona paslaşmaları gibi olmasın. :)

Adem Erkoçak
21-Nov-2015, 21:49
Adem, sorduğun filmi izlememiştim ve bilmiyordum. Ama araştırmacı gazeteciliğimi konuşturarak buldum ve indirdim. Benim için de güzel bir film tavsiyesi oldu, teşekkürler. İlk fırsatta izleyeceğim. Ama şimdilik ben aradan çekilip doğru cevabı bir başka arkadaşa bırakayım da bitmek tükenmek bilmeyen ve rakibe top göstermeyen Barcelona paslaşmaları gibi olmasın. :)

hem başlık hem de forum hızını alana kadar aramızda paslaşacak gibiyiz. ses olmazsa cevabını bekliyorum, ki yeni bir film önerisi ile karşılaşalım... :)

Necdet Özkazancı
22-Nov-2015, 01:51
hem başlık hem de forum hızını alana kadar aramızda paslaşacak gibiyiz. ses olmazsa cevabını bekliyorum, ki yeni bir film önerisi ile karşılaşalım... :)

Adem, öyle bir soru sordun ki kimse cevab veremedi. :)

O zaman ben cevab veriyorum: Toprağın Tuzu - The Salt of the Earth (2014)

Adem Erkoçak
22-Nov-2015, 02:15

necdet abi, aslında zor bir film sormadım. ipucu da boldu. hem biraz da güncel bir film olsun istedim. ama eskiden insanlar filmi bilmese bile bir bakıp biraz daha ipucu isterlerdi. o günler gelene kadar biz oynarız. olmadı, sadece film öneririz. :)

bu filmi de, özellikle vicdan ve eşitsizlik kavramları üzerine izlemenizi öneririm. bir de, bol bol mükemmel fotoğraflar görmek için...

Necdet Özkazancı
23-Nov-2015, 01:12
Bir taraftan yenildik ve üzüldük, bir taraftan da başlık iyice altlara düşmüş Adem. Yukarı çıkaralım bari. :)

Kolay bir soru... Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

366

Adem Erkoçak
23-Nov-2015, 02:46
Bir taraftan yenildik ve üzüldük, bir taraftan da başlık iyice altlara düşmüş Adem. Yukarı çıkaralım bari. :)

Kolay bir soru... Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

366

olağanüstü bir film! bakalım bu ilgi çekecek mi? :)

Erdem Ceydilek
23-Nov-2015, 17:42
hep bir umut giriyorum bu başlığa. sonra kendimi 2 dakika öncesinden daha cahil hissederek çıkıyorum paşa paşa.

(meali: kolay sorun la biraz :) )

Necdet Özkazancı
23-Nov-2015, 20:53
hep bir umut giriyorum bu başlığa. sonra kendimi 2 dakika öncesinden daha cahil hissederek çıkıyorum paşa paşa.

(meali: kolay sorun la biraz :) )

Soru kolay Erdem. İpucu iste, onu da verelim. Hatta istemeden verelim. :)

Türkiye'nin mümtaz altyazı sitelerinden birinde 1967 yapımı bu film hakkında yazılanlar (Anahtar sayılabilecek bazı isimleri ben sansürledim) şöyle:

Esprili, acımasız ve heyecan dolu!

Baştan sona durdurak bilmez bir aksiyon. Seyrine doyamayacağınız bir fantastik sinema başyapıtı... Sinemamızın cins kafaları Yılmaz Reyiz ve Çetin Abi’den çoktan kült statüsüne erişmiş bir yolsuz zamanlar klasiği…

Allah'ın Belası K, dünyanın değil kainatın peşindedir. Kendisiyle iş birliği yapmayan herkes onun düşmanıdır ve onun düşmanıysanız ölümün nefesini ensenizde hissedersiniz. 'O' sadece kadın düşmanlarını çok gerekmedikçe öldürmez, çünkü kadınları dudaklarıyla hizaya getirmeyi sever... K’nin tüm düşmanlarını tek seferde yok etmesini sağlayacak, dünyaya hakim olacak silahı yapabilmesi için gerekli olan formül İstanbul'da Profesör Hulusi'nin elindedir. Bir gün kafası atar çıkar gelir; K’nin kokusu İstanbul'a yayılmıştır. Profesör Hulusi'yi öldürüp formülleri ele geçirir ama hesaba katmadığı bir şey vardır.. Hulusi'nin oğlu Süpermen Orhan, babasının intikamını almaya ant içmiştir. Herkül'ün kuvvetini, Zeus'un dehşetini, Neptün'ün ölmezliğini, Jüpiter'in adaletini, Artemis'in hızını ve Mars'ın uçma kuvvetini bünyesinde toplayıp K'nin peşine düşer...

Yılmaz Reyiz imzalı K. filmlerinin ilkidir. Tek seferde iki film birden çeken Yılmaz Reyiz, filmi ikiye bölmüştür.

uralnadir
24-Nov-2015, 14:29
Bu başlık bana kendimi çok kötü hissettiriyor.

serkan_gungordu
24-Nov-2015, 15:23
alkaraları forumdan soğutan başlıklardan bir tanesi bu olabilir mi acaba?
eskiden resim dosyalarını filmin adıyla kaydediyordunuz bulması kolay oluyordu, artık o tuzağa da düşmüyorlar :D

Necdet Özkazancı
24-Nov-2015, 15:45
Arkadaşlar vallahi de, billahi de, tallahi de çok kolay olduğunu düşündüğüm bir film sordum yav! Kolay bir soru sorayım da hemen bilsinler, oyun olsun diye düşündümdü.

O zaman sağlam bir ipucu vereyim. Film 1967 yapımı ve rejisörü de avantür filmlerin vazgeçilmez ismi Yılmaz Atadeniz. Devam filmleri de var. Önemli rollerde İrfan Atasoy, Pervin Par, Muzaffer Tema ve Suzan Avcı var. Yılmaz Atadeniz filmlerine baktığınızda hemen bulunur, çok kolay. Bu kadar ipucu yeterli sanırım. :)

MahirUnsal
24-Nov-2015, 15:50
Bu başlık bana kendimi çok kötü hissettiriyor.

bi ben varım sanıyordum, neyse ki yalnız değilmişim. erdem, ural ve serkan'ı da görünce rahatladım.

Adem Erkoçak
24-Nov-2015, 18:02
sevgili alkaralar, ilk sorulan film, "sinema" denilince akla gelen bir yapım ve kullanılan karede sembolleşmiş bir karakter var. başlığa alışılsın diye kolay başladık, hatta "görsel aramada" rahatlıkla bulunan bir filmdi!

evet, aradaki iki film daha az bilinebilir ama kesinlikle karanlık dehlizlerde aranacak türden işler değildi. son filmse bomba, "bundan daha kolay nasıl sorulabilir ki?" dedirten bir film.

kendinizi kötü hissetmeyin, ayrıca son film hariç diğer filmler "sanatsal bir haz" duyabileceğiniz, hikâyeleriyle etkileyen ve kendini izleten filmler. onları bir deneyin, benim için kafi, sorular bilinmese de olur! ;)

uralnadir
25-Nov-2015, 15:15
bi ben varım sanıyordum, neyse ki yalnız değilmişim. erdem, ural ve serkan'ı da görünce rahatladım.

Yalnız bendeki durum daha farklı. Bazen daha önce izlediğim filmin yarısını izliyorum da yine tık olmuyor.

Mustafa Ates
25-Nov-2015, 15:42
sevgili alkaralar, ilk sorulan film, "sinema" denilince akla gelen bir yapım ve kullanılan karede sembolleşmiş bir karakter var. başlığa alışılsın diye kolay başladık, hatta "görsel aramada" rahatlıkla bulunan bir filmdi!

evet, aradaki iki film daha az bilinebilir ama kesinlikle karanlık dehlizlerde aranacak türden işler değildi. son filmse bomba, "bundan daha kolay nasıl sorulabilir ki?" dedirten bir film.

kendinizi kötü hissetmeyin, ayrıca son film hariç diğer filmler "sanatsal bir haz" duyabileceğiniz, hikâyeleriyle etkileyen ve kendini izleten filmler. onları bir deneyin, benim için kafi, sorular bilinmese de olur! ;)

Kolaylar bunlarsa zorları nasıldır acaba? Yandık!
Adem, sana zahmet benim gibi az izleyen cahiller için şöyle ''gerçekten'' izlenmesi gereken 10 film yazsan şuraya çok makbule geçer. Konusu Futbol olur, sosyal olur ona sen karar ver. (Nasıl beleşçilik ama...)

Adem Erkoçak
25-Nov-2015, 16:30
Kolaylar bunlarsa zorları nasıldır acaba? Yandık!
Adem, sana zahmet benim gibi az izleyen cahiller için şöyle ''gerçekten'' izlenmesi gereken 10 film yazsan şuraya çok makbule geçer. Konusu Futbol olur, sosyal olur ona sen karar ver. (Nasıl beleşçilik ama...)

hayatta en zorlandığım konu şu öneri meselesi. liste yapamayabilirim, fakat burada "sorduğum" her filmi izleme önerisi olarak söyleyebilirim. :)

bu arada, necdet abi'ye yanıtı da vereyim bu vesileleyle: kilink istanbul'da! :)

Necdet Özkazancı
25-Nov-2015, 17:01
hayatta en zorlandığım konu şu öneri meselesi. liste yapamayabilirim, fakat burada "sorduğum" her filmi izleme önerisi olarak söyleyebilirim. :)

bu arada, necdet abi'ye yanıtı da vereyim bu vesileleyle: kilink istanbul'da! :)

Hah şöyle ya! Kilink İstanbul'da... Tebrikler Adem. Yılmaz Atadeniz'in aynı anda çekip devamı olarak sunduğu film de "Kilink Uçan Adama Karşı"...

Film hakkında bilgi: http://www.turkcealtyazi.org/mov/0292053/kilink-istanbulda.html

Film afişi:

369

Adem Erkoçak
25-Nov-2015, 18:14
Hah şöyle ya! Kilink İstanbul'da... Tebrikler Adem. Yılmaz Atadeniz'in aynı anda çekip devamı olarak sunduğu film de "Kilink Uçan Adama Karşı"...

Film hakkında bilgi: http://www.turkcealtyazi.org/mov/0292053/kilink-istanbulda.html

Film afişi:

369

ancak bu kadar bekleyebildim. yoksa, hem seçtiğin kare hem de sonrasında verdiğin ipuçları ile bir filmin adını söylemediğin kalmıştı!

şimdi hunharca düşünüp, zorlu mu zorlu bir film daha soracağım! :)

Adem Erkoçak
26-Nov-2015, 14:39
hâlâ en sevdiğim futbol filmini sormak istiyorum. üstelik perdede izleme şansına da erişmiştim. sonradan meşhur bir taklidi de çekildi üstelik!

hem soru, hem de bulması kolay:

371

Ekin Emek Berber
26-Nov-2015, 14:56
Kilink İstanbul'da değil mi bu?

Ekin Emek Berber
26-Nov-2015, 15:03
İkinci sayfaya bakmadığım da saçma olmuş. Adem, Zoltan Fabri filmi mi o?

Adem Erkoçak
26-Nov-2015, 15:03
Kilink İstanbul'da değil mi bu?

evet, ama uzun tartışmalar arasında yanıt da verilmişti. o nedenle diğer filme geçtik. ;)

Adem Erkoçak
26-Nov-2015, 15:05
İkinci sayfaya bakmadığım da saçma olmuş. Adem, Zoltan Fabri filmi mi o?

evet ekin, zoltan fabri'nin filmi. "kurallara göre" filmin ismini de yazarsan, bir sonraki filmi sorma hakkını elde ediyorsun. :)

Ekin Emek Berber
26-Nov-2015, 15:45
Two Half Times in Hell- Cehennemde İki Devre, 1962 yapımı Zoltan Fabri filmi. :)
Ben de kolay bir taneyle başlayayım madem
372

Mehmet Ali Çetinkaya
26-Nov-2015, 15:53
Two Half Times in Hell- Cehennemde İki Devre, 1962 yapımı Zoltan Fabri filmi. :)
Ben de kolay bir taneyle başlayayım madem
372

1929 yapımı Kameralı Adam olmasın?

Mehmet Ali Çetinkaya
26-Nov-2015, 15:55

Nefis belgeseldir!

"Sebastião Salgado hayatı boyunca, fotoğraflamak için 100’den fazla ülkeye gitti. Fotoğraflarının yer aldığı sergiler tüm dünyayı dolaştı ve fotoğrafları sayısız gazete ve kitapta kullanıldı. Belgesel, Cannes’ın resmi bölümlerinden biri olan Un Certain Regard’da gösterilmek için seçilen 5 filmden biri olmayı başardı."

https://www.youtube.com/watch?v=OivMlWXtWpY

Ekin Emek Berber
26-Nov-2015, 16:05
Pek tabii! :)

Mehmet Ali Çetinkaya
26-Nov-2015, 16:10
çok heyecanlıyım ben de bir film sorabileceğim :)

374

İpucuna gerek var mı? :)

Adem Erkoçak
26-Nov-2015, 16:14
çok heyecanlıyım ben de bir film sorabileceğim :)

374

İpucuna gerek var mı? :)

ipucunu istendiği takdirde verirsin mali, öyle baştan kolaylığa alıştırma. :)

Erdem Ceydilek
26-Nov-2015, 16:25
5 broken cameras ulan! bu da mı gol değil! :D

Adem Erkoçak
26-Nov-2015, 16:33
5 broken cameras ulan! bu da mı gol değil! :D

güzel bir gol hem de! ;)

Erdem Ceydilek
27-Nov-2015, 00:07
sormuyorum film falan. zulüm 26 martta son buldu! :)

Adem Erkoçak
27-Nov-2015, 00:22
sormuyorum film falan. zulüm 26 martta son buldu! :)

kasım'da değil miyiz? :)

Erdem Ceydilek
27-Nov-2015, 10:05
kasım'da değil miyiz? :)

yine kasa kazandı. lanet olsun!

Erdem Ceydilek
27-Nov-2015, 10:12
o zaman buyurun

375

Mehmet Ali Çetinkaya
27-Nov-2015, 13:15
o zaman buyurun

375

Direk biliyorum ama başkaları da katılsın diye cevap vermiyorum :)

MehmetGUNER
27-Nov-2015, 13:48
"portakalı soydum istanbul'a doydum"

Erdem Ceydilek
30-Nov-2015, 10:23
ipucu: 2013 gürcistan-estonya ortak yapımı. oscar'da en iyi yabancı film kategorisinde adaylığı var.

Adem Erkoçak
30-Nov-2015, 14:05
Direk biliyorum ama başkaları da katılsın diye cevap vermiyorum :)

ben de... ama bu beklemenin de bir sonu olacak elbette. :)

Mustafa Ates
30-Nov-2015, 14:43
Mandalina Behçesi ''Tangerines''

Ne çok aradım bea...

Erdem Ceydilek
30-Nov-2015, 15:12
o zaman sıra sende mustafa abi. tebrikler :)

Mustafa Ates
30-Nov-2015, 16:39
o zaman sıra sende mustafa abi. tebrikler :)

377

Oldu mu bilmiyorum.
Çok kolay film, belki daha önce sorulmuştur...

Adem Erkoçak
03-Dec-2015, 01:08
377

Oldu mu bilmiyorum.
Çok kolay film, belki daha önce sorulmuştur...

mustafa abi, çok iyi bir kare seçmişsin. filmi başlı başına anlatan, ipucunu veren, bunlarla da yetinmeyip filmin isimini de içinde barındıran bir kare! tebrik ederim öncelikle. :)

film ise "no" yani hayır! keşke 2010 martında daha çok çıksaydı da, şu yaşadığımız rezil döneme girmeseydik...

Mustafa Ates
04-Dec-2015, 18:57
Teşekkurler Adem.
Film karesinde NO yazdığına hiç dikkat etmemiştim.
Tespitilerinde haklısın. Ama yurdumuzda olmasa da dünyanın başka yerlerinde ara sıra da olsa güzel şeyler olması umut veriyor insana.

Adem Erkoçak
07-Dec-2015, 13:37
öyleyse yeni kazık, pardon, soru gelsin... :)

son zamanlarda çocukların gözünden anlatılan hikâyeleri izliyorum. bu da onlardan biri. oldukça da iyi bir film. buyrun:

379

Ozan_Güler
07-Dec-2015, 20:23
The Boy
Bildim bildim
:D

Ozan_Güler
07-Dec-2015, 20:28
381

Haydi bakalım kim bunlar kim bunlar?

Necdet Özkazancı
07-Dec-2015, 23:37
381

Haydi bakalım kim bunlar kim bunlar?

Buldum. Kopya çekince çok kolay oldu.

Guys With Glasses - Gözlüklü Adamlar... :)

Adem Erkoçak
08-Dec-2015, 01:11
The Boy
Bildim bildim
:D

ilahi ozan abi! hepsini olmasa da ilk kelimeyi tutturmuşsun, tebrikler! :)

Mustafa Ates
08-Dec-2015, 09:59
ilahi ozan abi! hepsini olmasa da ilk kelimeyi tutturmuşsun, tebrikler! :)

Kaybolan Çocuk olabilir mi?

Adem Erkoçak
08-Dec-2015, 14:39
Kaybolan Çocuk olabilir mi?

yok, değil mustafa abi.

o zaman ipucu gelsin: görünen karedeki ikili baba-oğul. bir de, olay tahmin edersiniz ki, nazi almanya'sında geçiyor. bebenin adı ise "bruno".

serkan_gungordu
08-Dec-2015, 15:45
yok, değil mustafa abi.

o zaman ipucu gelsin: görünen karedeki ikili baba-oğul. bir de, olay tahmin edersiniz ki, nazi almanya'sında geçiyor. bebenin adı ise "bruno".

baba oğul kim la?

damat adayı desen neyse :D

bridge of spies - casuslar köprüsü ahaha şöyle gelin de biz de film bilelim.

serkan_gungordu
08-Dec-2015, 15:49
baba oğul kim la?

damat adayı desen neyse :D

bridge of spies - casuslar köprüsü ahaha şöyle gelin de biz de film bilelim.

pardon ademcim filmler karışmış. seninki de the boy in the striped pajamas :D

serkan_gungordu
08-Dec-2015, 15:58
cevaplarımı doğru kabul ediyorum ve çok kolay bir soru soruyorum. bu başlıkta ezilen bütün alkaraları da buraya davet ediyorum.

(siteyi sürekli takip edenler cevabı gördü aslında ) :D

383

Adem Erkoçak
08-Dec-2015, 23:19
serkancım, bu topa girmene sevindim! umarım alkaralar ailesinin değerli üyeleri bu güzel davetine icabet ederler. :)

Necdet Özkazancı
09-Dec-2015, 02:08
pardon ademcim filmler karışmış. seninki de the boy in the striped pajamas :D

Yav Serkan ne yaptın? Oldu mu şimdi bu? Bizim Emre'nin Babası filmin adını bilmişti ama "The Boy"dan sonrasını yazmayı unutmuştu. Siteye girdiği zaman gerisini tamamlayıp düzeltecekti. Bugün öyle konuştuk. Ben şahidim. Valla billa bak! :)

Necdet Özkazancı
09-Dec-2015, 02:59
cevaplarımı doğru kabul ediyorum ve çok kolay bir soru soruyorum. bu başlıkta ezilen bütün alkaraları da buraya davet ediyorum.

383

Merakla bekliyoruz, bakalım ilk kim bilecek? Güzel film. Ama kitabı daha güzel bence... :)

serkan_gungordu
09-Dec-2015, 13:09
serkancım, bu topa girmene sevindim! umarım alkaralar ailesinin değerli üyeleri bu güzel davetine icabet ederler. :)

topa girmek için kenarda bekliyoruz ama olmuyor da olmuyor :D

serkan_gungordu
09-Dec-2015, 13:10
Yav Serkan ne yaptın? Oldu mu şimdi bu? Bizim Emre'nin Babası filmin adını bilmişti ama "The Boy"dan sonrasını yazmayı unutmuştu. Siteye girdiği zaman gerisini tamamlayıp düzeltecekti. Bugün öyle konuştuk. Ben şahidim. Valla billa bak! :)

ozan abi cevabı verip soruyu sormuş, onu da cevapladım abi ;)

Necdet Özkazancı
10-Dec-2015, 01:13
ozan abi cevabı verip soruyu sormuş, onu da cevapladım abi ;)

Yapma yahu, "Guys With Glasses - Gözlüklü Adamlar" değil miydi o filmin adı? Bizim babadostunun yayınladığı fotoğrafta öyle yazıyordu. "Casuslar Köprüsü"nü ne zaman izledin de tek kareden hemen bildin Serkan? Neyse, o soruyu da cevapladığın için senin sorduğun soru da geçerli Serkan. Biri bilsin artık şu filmi arkadaşlar... :)

serkan_gungordu
10-Dec-2015, 14:15

383

nick hornby

"Sonraları kadınlara nasıl âşık olduysam, futbola da öyle âşık oldum: Ansızın, açıklanamaz bir şekilde, üzerine kafa yormadan, getireceği acı ve kafa karışıklığını bir nebze bile düşünmeden."

Adem Erkoçak
11-Dec-2015, 01:48
nick hornby

"Sonraları kadınlara nasıl âşık olduysam, futbola da öyle âşık oldum: Ansızın, açıklanamaz bir şekilde, üzerine kafa yormadan, getireceği acı ve kafa karışıklığını bir nebze bile düşünmeden."

haydi gençler! olay highbury'de geçiyor, arsenal'in eski stadyumu... filmi çıkaracağım ama belki biri ağzımdan alır! :)

Necdet Özkazancı
11-Dec-2015, 02:39
haydi gençler! olay highbury'de geçiyor, arsenal'in eski stadyumu... filmi çıkaracağım ama belki biri ağzımdan alır! :)

"F" ile başlıyor. "Fever"... Sonraki kelimeyi söyleyemiyorum bir türlü... Bana yakışmaz. :)

serkan_gungordu
15-Dec-2015, 22:34
"F" ile başlıyor. "Fever"... Sonraki kelimeyi söyleyemiyorum bir türlü... Bana yakışmaz. :)

hadi sen de iç! ...! :) by ahmet kaya

Necdet Özkazancı
20-Dec-2015, 16:40
hadi sen de iç! ...! :) by ahmet kaya

"F" ile başlıyor. "Fever"... Sonraki kelimeyi söyleyemiyordum bir türlü... Bana yakışmazdı çünkü. Ama Fener maçını kazanma adına uğur olsun diye söyleyeceğim o kelimeyi. Yazalım da kurtulalım.

Filmin adı: Fever Pitch (1997)
Yönetmen: David Evans

Nick Hornby'nin aynı adlı kitabından uyarlanmış güzel bir film.

İşte filmin adını yazdık. Şimdi kork bizden Fener! Gümbür gümbür geliyoruz. :)

Adem Erkoçak
26-Dec-2015, 02:01
necdet abi, çok alengirli bir soru hazırlıyorsun galiba, bu kadar beklettiğine göre. :)

Necdet Özkazancı
26-Dec-2015, 03:02
necdet abi, çok alengirli bir soru hazırlıyorsun galiba, bu kadar beklettiğine göre. :)

Seri yenilgiler ve teknik direktör değişikliği gibi konular ortaya çıkınca film sorma işini atlamışız Adem. Hemen soruyorum. Soracağım film çok zor değil. 1999 yapımı bir film... Ülkemizde de yayımlanan ve çok bilinen, sevilen kısa bir romandan uyarlanmış. Daha önce, 1954 yılında çizgi film olarak da çekilmiş.

398

Adem Erkoçak
26-Dec-2015, 10:40
Seri yenilgiler ve teknik direktör değişikliği gibi konular ortaya çıkınca film sorma işini atlamışız Adem. Hemen soruyorum. Soracağım film çok zor değil. 1999 yapımı bir film... Ülkemizde de yayımlanan ve çok bilinen, sevilen kısa bir romandan uyarlanmış. Daha önce, 1954 yılında çizgi film olarak da çekilmiş.

398

böyle günah şeylerle, töbe töbe, bunlar nasıl oyuncular necdet abi!? bir yanlışlık olmasın? george amcanın çiftliğindeki hayvanların görselini mi yanlışlıkla görselledin acaba? :)

Mustafa Ates
28-Dec-2015, 11:16
böyle günah şeylerle, töbe töbe, bunlar nasıl oyuncular necdet abi!? bir yanlışlık olmasın? george amcanın çiftliğindeki hayvanların görselini mi yanlışlıkla görselledin acaba? :)

''Hayvan Çiftliği''
Kitabı okumadım, filmi izlemedim, tiyatrosuna gitmedim, sadece tahmin...

serkan_gungordu
01-Jan-2016, 22:18
Aynen mustafa abi. Soru?

Mustafa Ates
04-Jan-2016, 11:05
399

Buyurun Efem...

ozgur_dinc
05-Jan-2016, 10:12
selamlar ben de katılayım oyuna:)
"entelköy efeköye karşı" olması lazım.
ben de çok sevdiğim bi filmi sorayım
400
(ilk defa resim yüklüyorum umarım olmuştur.)

uralnadir
05-Jan-2016, 11:12
Aha. Kara Kedi Ak Kedi. Teşekkürler Özgür :) :) :D

uralnadir
05-Jan-2016, 11:22
Kolay soruya ben de kolay bir soruyla (ki film kültürüm bu düzeydedir:)) cevap vereyim.

Erdem Ceydilek
05-Jan-2016, 12:50
fatih akın-temmuzda :)

bu da benden gelsin

402

Adem Erkoçak
08-Jan-2016, 02:13
fatih akın-temmuzda :)

bu da benden gelsin

402

herkesin çok sevdiği "amelie" filmini yöneten jean-pierre jeunet'in güzel bir filmi daha: "micmacs à tire-larigot." nasıl türkçeleştiririz, bilmiyorum. :)

ozgur_dinc
13-Jan-2016, 13:06
yeni film litfen :D

Adem Erkoçak
13-Jan-2016, 18:34
pardon, sıra bendeydi, değil mi? :)

buyrun, ipucunu baştan söylüyorum: şu an vizyonda olan bir film. kalkmışsa haberim yok ama yeni bir film anlayacağınız... kolay gelsin!

405

Erdem Ceydilek
13-Jan-2016, 22:44
sarmaşık'la birlikte 2015'in en beğendiğim filmi: Sorrentino'dan Youth (Gençlik).

Erdem Ceydilek
13-Jan-2016, 22:46
buyrun: 406

Adem Erkoçak
14-Jan-2016, 01:21
buyrun: 406

bu da benim sevdiğim filmlerden biri. "If I needed you would you come to me..." diye mırıldanmaya başladım! :)

film: kırık çember.

Adem Erkoçak
14-Jan-2016, 01:28
içinden bol bol charles aznavour ve patsy cline şarkıları geçen bir film:

407

ozgur_dinc
19-Jan-2016, 09:49
iki günlük araştırmadan sonra C.R.A.Z.Y mi?

Adem Erkoçak
20-Jan-2016, 01:48
iki günlük araştırmadan sonra C.R.A.Z.Y mi?

evet, iyi bildin! :) memlekette filmi izleyen sayısı epey az ama hem hikâyesi hem de müzikleri şahane olan bir filmdir...

ozgur_dinc
20-Jan-2016, 10:58
Listeme ekledim, en kısa zamanda izleyeceğim.
Ben yine güncel bi film sorayım.
Çok severek okuduğum aynı isimli kitabından uyarlanan güzel bir film.
411

Adem Erkoçak
20-Jan-2016, 13:07
Listeme ekledim, en kısa zamanda izleyeceğim.
Ben yine güncel bi film sorayım.
Çok severek okuduğum aynı isimli kitabından uyarlanan güzel bir film.
411

ya, bu almanya'da geçen filmlerde neden ingilizce konuşurlar? :)

Mustafa Ates
20-Jan-2016, 14:39
ya, bu almanya'da geçen filmlerde neden ingilizce konuşurlar? :)

Biz sadece İngilizce biliyoruz da ondan :)
Kitap Hırsızı?

ozgur_dinc
20-Jan-2016, 17:57
Kitap Hırsızı?

Tebrikler hocam :)

Mustafa Ates
15-Feb-2016, 11:44
En son bende kalmış sıra.
Kolay, farklı ve bence izlenmesi gereken bir film.

415

Adem Erkoçak
24-Feb-2016, 00:18
En son bende kalmış sıra.
Kolay, farklı ve bence izlenmesi gereken bir film.

415

dün maç esnasında bu film için epey "ipucu" aldım! el cevap: PK(PeeKey). 2014 yapımı, Rajkumar Hirani'nin yönettiği filmin konusu şöyle:

P.K. bir şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. P.K.(Aamir Khan) Daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır. P.K.'in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.P.K.'in sadık arkadaşları ve dostları olur. Kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. P.K.'in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.Film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bir şekilde ortaya koyuyor. Ayrıca basit, kahkaha dolu, insani bir aşk masalı da süre gidiyor. Sonuç olarak ayrı dünyalardan gelen yabancılar arasında dostluk destanı işlenmiş diyebiliriz.

Adem Erkoçak
01-Mar-2016, 20:20
hadi hareket biraz! yeni filmimiz yeni bir film. bir hayat yolculuğu. keyifli. kuzeyde geçiyor. bu da filmden başka ipuçlarını da içeren bir kare:

418

Gurcan Akgoz
02-Mar-2016, 17:02
hadi hareket biraz! yeni filmimiz yeni bir film. bir hayat yolculuğu. keyifli. kuzeyde geçiyor. bu da filmden başka ipuçlarını da içeren bir kare:

418

100 yaşında camdan atlayan adam?

Adem Erkoçak
06-Mar-2016, 20:11
100 yaşında camdan atlayan adam?

doğru kabul edilebilir. çünkü tam çevirisini ben de bilmiyorum, "100 yaşında camdan atlayıp kaybolan adam" diye çevirmişler...

neyse, sonuçta güzel film. :)

Gurcan Akgoz
08-Mar-2016, 17:47
doğru kabul edilebilir. çünkü tam çevirisini ben de bilmiyorum, "100 yaşında camdan atlayıp kaybolan adam" diye çevirmişler...

neyse, sonuçta güzel film. :)

O zaman devam edelim, ben de bu anı bekliyordum :)

Kolaylıkla bulunabilecek bir filmden bir kare koyuyorum:419

Adem Erkoçak
28-Apr-2016, 15:04
O zaman devam edelim, ben de bu anı bekliyordum :)

Kolaylıkla bulunabilecek bir filmden bir kare koyuyorum:419

Erdem, bir süredir yoktum. Senin eklenti linki de uçmuş bu ilgisizlikte. Ama uçmasa bile ipucu isteyecektim, filmi çıkaramadım! ;)

Gurcan Akgoz
14-May-2016, 15:30
Erdem, bir süredir yoktum. Senin eklenti linki de uçmuş bu ilgisizlikte. Ama uçmasa bile ipucu isteyecektim, filmi çıkaramadım! ;)

Ama o kadar da ipucu vermişim nasıl çıkmaz :) Neyse bir daha paylaşayım o zaman : 440