Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : Döğüşenler de Var Bu Havalarda: 1970-1982 Düşüş Yılları

Mehmet Ali Çetinkaya
05-Jun-2014, 15:39
Bir süredir Kutay, Emre ve Erdemle birlikte yapmaya çalıştığımız Döğüşenler de Var Bu Havalarda: 1970-1982 Düşüş Yılları belgeselinin geçenlerde 2. teaser'ı yayınlandı.

Buyurun;

http://www.youtube.com/watch?v=CqX4aGTBjqc

Belgeselin (bu aralar güncellenecek olan) web sitesi: http://genclerbirligibelgeseli.wordpress.com/

Bir süre önce kaleme aldığım belgeselle ilgili bilgi: http://www.mehmetalicetinkaya.com/2012/07/dovusenler-de-var-bu-havalarda-belgeseli-teaser-2012/

Ozan_Güler
06-Jun-2014, 11:30
Emre, Kutay, Erdem ve Mehmet Ali,
Bence büyük bir iş yaptınız, kutlarım.
Gösterime gireceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

onur_aydogan
09-Jun-2014, 17:22
Arkadaşlar elinize sağlık. Bu kulübün geleceği sizlersiniz.

maksut_uzun
18-Nov-2015, 20:40
Belgeselin yeni ve son fragmanı da geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=cp8AWA300yA

uralnadir
18-Nov-2015, 20:56
Özellikle Rafi abili sahneler gözlerimizi doldurdu. Hepinizin elkerine sağlık.

Abreg Çelem
18-Nov-2015, 20:57
Sabırla bekliyoruz belgeseli ama çatladık yahu! :)

Mehmet Ali Çetinkaya
18-Nov-2015, 21:25
Belgeselin yeni ve son fragmanı da geldi.

Erdem Ceydilek
18-Nov-2015, 22:10
biraz daha gayret edersek, belgeselde anlatılan zaman dilimiyle, belgeselin hazırlanışında geçen zaman dilimi aynı olacak.

şaka bir yana, araya çok şey girdi, ölümler, düğünler, doktora yeterlilikler... çok az kaldı. bitiyor. bu sefer hakkaten bitiyor. başka fragman çıkmadan bitecek.

Mustafa Ates
19-Nov-2015, 10:16
Hadi artık, çıkarın şunu fırından..
Trabzon maçı öncesi Beer Bus'ta galasını yapalım.

Erdem Ceydilek
19-Nov-2015, 10:51
Hadi artık, çıkarın şunu fırından..
Trabzon maçı öncesi Beer Bus'ta galasını yapalım.

Abi naptın? Çok az kaldı derken onu kastetmemiştim :(

Adem Erkoçak
19-Nov-2015, 12:46

kitledeki beklenti seviyesini gösteriyor bu erdemcim... ;)

Mehmet Ali Çetinkaya
19-Nov-2015, 13:10
kesinlikle işin uzun sürdüğü bir gerçek. hiçbirimiz bu kadar uzayacağını tahmin etmedik ama malum hayat koşuşturmasından ve beklenmedik ani olaylardan arta kalan zamanlarda bir şey yapmaya kasınca haliyle iş uzadı da uzadı. Ama gelinen noktada Kutay ve Burak'ın imzasını attığı fragman yeniden her şeyi filizlendirdi. En son konuştuğumuzda son düzeltmelerin yapılacağı ve belgeselin "sunum" ayrıntılarını konuşacağımız söylendi. Heyecanla bizler de bekliyoruz ama güzel bir şey çıkacağına eminim umarım herkes beğenir :)

Necdet Özkazancı
19-Nov-2015, 14:44
Beklenti yüksek... :)

Heyecanla bekliyoruz.

Abreg Çelem
19-Nov-2015, 14:54
kontra:
erdem'in bu aralar boş vakti çok. blgeselde şu da olsun, bu da olsun, şu şöyle olsun dediğiniz şeyleri yazıverin, yapıversin erdem.

Mustafa Ates
19-Nov-2015, 15:03

Ben isterim, vatandaşım ben...
Hedef koymadan olmaz bu işler.
Neyse bi sonraki deplasman maçı da uyar bize...

Erdem Ceydilek
21-Apr-2016, 22:19
Belgeseli en sonunda dün akşam görücüye çıkardık. Gençlerbirlikli dostların destekleriyle mümkün olan bu geceye destek olan, katılan herkese teşekkürler. Davet etmeyi atladığımız, yer kısıtlamasından dolayı davet edemediğimiz herkesten önce özür diliyoruz sonra da 2 Mayıs 17:15'te Kızılay Büyülü Fener'deki gösterime davet ediyoruz.

http://www.klasspor.com/tr/haber/69954-Tarihi_belgesel_Genclerbirlikliler_ile_bulustu.htm l

uralnadir
22-Apr-2016, 10:42
Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Harika bir akşam geçirttiniz bizlere.

cengizirken
23-Apr-2016, 12:25
Duygulu anlar yaşadık. Keşke Mevcut yönetim ve altyapıdaki çocuklara bir gösterim yapılabilse. Cemalettin kaptanı daha da sevdim. Belgeseli izledikten sonra.

Ahmet_Ay
23-Apr-2016, 16:23
Ben artık 2 Mayıs 17:15 Büyülü Fenere kaldım. Gala günü başım çatlıyor ve uykusuzdum gelemedim ama çok üzüldüm. Mehmet Ali Abi, Erdem ve emeği geçen herkesin eline sağlık.

Mehmet Ali Çetinkaya
23-Apr-2016, 18:17
Duygulu anlar yaşadık. Keşke Mevcut yönetim ve altyapıdaki çocuklara bir gösterim yapılabilse. Cemalettin kaptanı daha da sevdim. Belgeseli izledikten sonra.

Cemalettin Abiyle ilk kez 2005'te tanışmıştım. gencler.org'daki 2. ligdeki futbolcuların soyadlarını bulmaya uğraşıyordum. Acaip yardımcı olmuştu.
Gel zaman git zaman defalarca kendisiyle konuştuk ve her konuşmadan sonra çok iyi bir insan olduğunu bir kere daha anladım.

Kendisi Gençlerbirliği'nin profesyonel lig tarihinde en fazla kırmızı-siyahlı formayı giyen 8. futbolcusudur ve en en kötü dönemde takımı sırtlamıştır bunu da atlamamak gerek!

Adem Erkoçak
29-Apr-2016, 15:33
Belgeselin öyküsünü yaratıcılarından Kutay, Erdem ve Mali Socrates Dergi için anlatmışlar:

http://www.socratesdergi.com/2016/04/29/dogusenler-de-var-bu-havalarda/

Ahmet_Ay
30-Apr-2016, 23:59
Bugün büyülü fenere gittim ve biletimi aldım G5 sırasıydı sanırım. Daha boş yer çok. Benim gibi galayı kaçıranlar bunu kaçırmasın...

Erdem Ceydilek
02-May-2016, 08:09
herkese günaydın. akşam 17:15'teki gösterim için herkesi Kızılay Büyülü Fener Sineması'na bekliyoruz. Biletler öğrenci 12, tam 14 lira.

Ahmet_Ay
02-May-2016, 23:38
Büyülü fenerde belgeseli bugün izleyenlerden birisi de bendim. Baya emek ve çaba sarf edilmiş, güzel hazırlanmış. Erdem söyleşi kısmında çok güzel bir özet geçti. Gençlerbirliği'nde herkes İlhan Cavcav'ı biliyor, ama Cavcav'dan önceki dönem karanlık bir dönem ve biz o döneme ışık tutmak istedik tarzı birşeyler söyledi. İstanbul'dada gösterim olacakmış. ,İstanbul'daki arkadaşlarımızda orada izleme imkanı bulur. Hatıra karpostaldan da aldım. Özellikle Kırmızı Siyah bayraklı bir vapur var, taraftarımız 1969 yılında sanırım Vefa maçı için İstanbul'da yaptığı yolculuğu simgeliyor. O karpostalı çok beğendim. 2. ligde şampiyonluğu geldiği son videoyu daha önce defalarca izlemiştim. O dönem taraftarımız nasıl fazlaymış, Hasan Amca, eski yöneticilerimiz ve futbolcularımızın fedakarlıklarına diyecek kelime bulamıyorum.

Ayrıca Erdem söyleşide söyledi İstanbul gösteriminden sonra Dvd veya internette payalşım şeklinde bir kara verecekler. Açıkcası Dvd sini edinip, Ankara Rüzgarı kitabımın yanına koymak isterim.

Fazla uzattım, aklıma gelenler bunlar, Kutay, Erdem, Mehmet Ali Abi, Akşit ve Necdet Abiler ve de sayamadıklarım...herkese teşekkürler...

Erdem Ceydilek
04-May-2016, 15:51
en yakın gösterim: 11 Mayıs akşamı saat 20:00'de Düşkapanı Sanat Merkezi. (Akay Caddesi No: 13)

Erdem Ceydilek
10-May-2016, 22:02
yarın (11 Mayıs) akşam saat 20:00'de Düşkapanı Sanat Merkezi (Akay Caddesi No: 13)'ndeki gösterimi bir kez daha hatırlatmak istedim. Yarın akşam gelenlerle görüşmek üzere.

Erdem Ceydilek
14-May-2016, 13:32
Bu akşam (14 Mayıs) 19:30'da belgesel hakkında konuşmak üzere TRT Kent Radyo Ankara'nın konuğuyuz. Ankara için frekans 105.6. İnternetten dinlemek için ise adres: http://radyo.trt.net.tr/Kanal/20/kent-radyo-ankara.aspx

Gurcan Akgoz
14-May-2016, 15:25
11 Mayıs akşamındaki gösterimde izledim. Duygu yüklü bu belgesel ile zaten içimde var olan Gençlerbirliği ruhunun farklı olmasından kaynaklı derin sevgi daha da pekişti. Üstün körü o dönem zorluklar yaşandığını biliyordum ama bu belgeselle resmen sanki o dönemin içinde yaşamışım gibi hissedince daha da etkilendim. Özellikle Rafael Demircan'ın uzun konuşma sahnesi ve o sırada diğer kahramanların konuşulanları tekrar yaşıyormuş gibi içten ve sessiz ifadeleri tüylerimi diken diken etti.Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Erdem Ceydilek
16-May-2016, 16:53
Buraya yazdım zannediyordum ama unutmuşuz. Belgeselle birlikte Mayıs sonunda İstanbul'a deplasmana gidiyoruz. 28-29 Mayıs haftasonu 2 gösterim olacak. Detaylar şöyle:

28 Mayıs Cumartesi Saat 14:00
Anarad Hığutyun Binası - Havak Salonu (Hrant Dink Vakfı)
Papa Roncalli Sokağı No: 128 Harbiye - Şişli - İstanbul

29 Mayıs Pazar Saat 15:00
Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi
Ali Suavi Sokağı (Sanatçılar Sokağı), No: 7 Bahariye - İstanbul

İstanbul'daki taraftarlarımızın bizi bu deplasmanda yalnız bırakmayacağını umuyoruz. :)

onur_aydogan
18-May-2016, 08:44
Buyurun Erdem, heyecanla bekliyoruz. Gelin de gözünüz taraftar görsün.

Aksit Ozkural
29-May-2016, 13:23
Birazdan sevgili Onur ile beraber filmimizi izlemek üzere Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezine gidiyoruz.

Erdem Ceydilek
30-May-2016, 12:47
İstanbul gösterimlerini de tamamlayıp dün gece döndük Ankara'ya. Havanın güzel olmasından ötürü gösterimlere katılım beklediğimizden biraz daha düşüktü :) ama yine de filmi izlemesinden büyük mutluluk duyduğumuz güzel insanlarla buluştuk. Başta bize salonlarını açan Hrant Dink Vakfı'na ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne olmak üzere bizleri ağırlayan tüm herkese teşekkürler.

onur_aydogan
30-May-2016, 13:43
Muhteşem bir belgesel seyrettik. Arkadaşlarım kısıtlı imkanlar ile çok iyi bir iş çıkarmışlar. Çok az kişinin bildiği kulüp tarihimizi o günleri yaşayanlar hayatta iken birinci ağızdan tarihe not düşmüşler. Bu belgesel kulübümüz için çok değerlidir. Hangi takımın yandaşı olursa olsun bu belgeseli izleyenler bir avuç insanın karşılıksız sevgilerinin ve fedakarlığının bir efsaneyi nasıl ayakta tutabildiğini görüp bu büyük sevdanın temsilcilerine karşı içten bir saygı ve takdir duygularını beslemekten kendilerini alamayacaktır. Verilen bu mücadele, günümüzde aynı yıkımları yaşayan kulüpler ve onların sevdalılarına bir ilham kaynağı olacaktır. Bugün bu felaketleri yaşayan kulüpler bizim kadar şanslı değil. Çünkü bizim paramız yoktu ama kulübümüz borç batağında ipotek altına alınmış değildi.

Bu sezon o yıllarda yaşadığımız düşüş sarmalına girmemize ramak kalmıştı. Devre arasında aklın ve öngörünün devreye girmesi ile bu süreci daha başlamadan durdurabilmeyi başardık. Bizden sonra bu kulübe gönül verenlerin aynı acıları yaşamaması ve böyle acıklı belgesel çekmek durumunda kalmaması için kolları sıvayıp köklerimizi daha derinlere salma zamanıdır. Dilerim yakın zamanda hepimizin hayali olan şampiyonluğumuzun da belgeselini çeker ve büyük bir mutlulukla izleriz.

Ellerinize sağlık arkadaşlar.

Mehmet Ali Çetinkaya
30-May-2016, 15:37
Muhteşem bir belgesel seyrettik. Arkadaşlarım kısıtlı imkanlar ile çok iyi bir iş çıkarmışlar. Çok az kişinin bildiği kulüp tarihimizi o günleri yaşayanlar hayatta iken birinci ağızdan tarihe not düşmüşler. Bu belgesel kulübümüz için çok değerlidir. Hangi takımın yandaşı olursa olsun bu belgeseli izleyenler bir avuç insanın karşılıksız sevgilerinin ve fedakarlığının bir efsaneyi nasıl ayakta tutabildiğini görüp bu büyük sevdanın temsilcilerine karşı içten bir saygı ve takdir duygularını beslemekten kendilerini alamayacaktır. Verilen bu mücadele, günümüzde aynı yıkımları yaşayan kulüpler ve onların sevdalılarına bir ilham kaynağı olacaktır. Bugün bu felaketleri yaşayan kulüpler bizim kadar şanslı değil. Çünkü bizim paramız yoktu ama kulübümüz borç batağında ipotek altına alınmış değildi.

Bu sezon o yıllarda yaşadığımız düşüş sarmalına girmemize ramak kalmıştı. Devre arasında aklın ve öngörünün devreye girmesi ile bu süreci daha başlamadan durdurabilmeyi başardık. Bizden sonra bu kulübe gönül verenlerin aynı acıları yaşamaması ve böyle acıklı belgesel çekmek durumunda kalmaması için kolları sıvayıp köklerimizi daha derinlere salma zamanıdır. Dilerim yakın zamanda hepimizin hayali olan şampiyonluğumuzun da belgeselini çeker ve büyük bir mutlulukla izleriz.

Ellerinize sağlık arkadaşlar.

Bunun için ilk adım kurumsallaşmak Abi. Kurumsallaşıp planlı ve emin adımlarla yürümemiz gerekiyor. Bu oldukça köklerimiz de, kimsenin sökemeyeceği kadar, derinlere ulaşacaktır...

zekiuğurlu
31-May-2016, 10:25
"Döğüşenlerde var bu havalarda" belgeseline emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim muhteşem bir iş başarmışlar.

Erdem Ceydilek
09-Oct-2016, 09:51
https://www.youtube.com/watch?v=Ams6z6iFjLU

belgeseli youtube'a yükledik. duyurulur.

Necdet Özkazancı
09-Oct-2016, 16:30
https://www.youtube.com/watch?v=Ams6z6iFjLU

belgeseli youtube'a yükledik. duyurulur.

Teşekkürler Erdem... Belgeseli bilgisayara indirmeye çalıştım ama olmadı. İndirilemeyecek şekilde yükledin herhalde... :)

Nevzat_Akcaoglu
09-Oct-2016, 17:38
Arkadaslar
Tekrar basından sonuna soluksuz ızledım.
Su an yenı bıttı.
Gozlerım dolu dolu su an.
Muthıs bır ıs cıkardıgınızı bır daha gururla söylüyorum.
Sunumdan sonra cıkıp bıracıda konustuklarımızı unutmayın emegı gecen arkadaslar.
Bıraz daha profosyonel ve butce katkısıyla bır cıt upgrade edelım hep beraber.
Eksık gordugumuz yerlerı de monte ederek bu cıkan muthıs çalısmayı daha daha yukarıya tasıyalım.
Bızlere ne gorevdusuyorsa ben tahrat katıplıgınıze dahıl varım.
Durmak yok.
Hepınızı teker teker bır daha tebrık edıyorum.
Su an gıdıp yuzumu yıkayacagım.
Helal cocuklar.......

Ahmet_Ay
10-Oct-2016, 11:42
Erdem tekrardan teşekkürler emeğinize sağlık, yeniden izledim. Baya bir arkadaşımda izledi.

Necdet Abi ben indirdim. Akşama özelden yazayım nasıl olduğunu, artık arkadaşlar youtubede paylaştığına göre indirmekte bir sıkıntı yoktur.

Necdet Özkazancı
10-Oct-2016, 14:44
Erdem tekrardan teşekkürler emeğinize sağlık, yeniden izledim. Baya bir arkadaşımda izledi.

Necdet Abi ben indirdim. Akşama özelden yazayım nasıl olduğunu, artık arkadaşlar youtubede paylaştığına göre indirmekte bir sıkıntı yoktur.

Teşekkürler Ahmet. Ben de nihayet indirebildim. :)

Erdem Ceydilek
11-Oct-2016, 20:14
U21 takımımız bugün Cemalettin Abi ve Kemal Yıldırım eşliğinde belgeseli izlediler.

452
453

Necdet Özkazancı
14-Oct-2016, 15:06
Dün aldığım bilgiye göre, belgesel, diğer altyapı takımları oyuncularına da izlettirilecekmiş. Hatta Kocaelispor yönetiminden de bu yönde bir talep gelmiş. Ne güzel!

Ali_Kara
19-Oct-2016, 21:51
bugün izledim. gerçekten harika olmuş. tanil bora'nin ankara rüzgarı - genclerbirligi tarihi kitabını edindiğim gün izlemem benim için ayrıca anlamlı. allah hasan şengel başkanımıza ve belgeselin sonunda kahramanlar diyerek anılan herkese uzun ömürler versin. iyi ki gençlerbirlikliyiz!