Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : Namık Pekak (Taşkafa Namık)

Necdet Özkazancı
07-Mar-2014, 00:37
Gençlerbirliği'nin eski futbolcularından Namık Pekak (Taşkafa Namık)...

İnternet ortamında yayınlanan Futbol Dergisi'nin Ağustos 2012 sayısında Taşkafa Namık'la yapılmış bir söyleşiye de yer verilmiş. Söyleşide "Taşkafa" lakabının nereden geldiği de anlatılıyor.

Malatya'da oynanan Malatyaspor-Gençlerbirliği maçında Namık ve Malatyasporlu bir futbolcu bir ikili mücadelede yere düşerler. Namık yerden kalkarken başka bir Malatyasporlu futbolcu Namık'ın yüzüne tekme vurur. Namık tekrar yere kapaklanır. Can havliyle bir daha kalktığında saha karışmış, herkes birbirine girmiştir. Namık, takım arkadaşı libero Faruk'a, "Bana kim vurdu?" diye sorar. Faruk da "Yerde yatan vurdu," der. Namık'ın yüzüne tekme vuran Malatyasporlu futbolcu, ayağı iki yerden kırılmış, kemik tozluktan fırlamış durumda yerde kıvranmaktadır. İşte Namık, bu olaydan sonra "Taşkafa" lakabıyla anılır. :)

Söyleşinin ekran görüntülerini bir albümde topladım. Futbol Dergisi'nden okumak isteyenler için link:

http://www.futboldergisi.com/eskiler/agustos2012/

291 292 293 294

tolgapekak
21-Oct-2016, 14:21
kendisi babamdır. artık forumu sürekli ziyaret edecek.

Necdet Özkazancı
21-Oct-2016, 15:45
Hoş geldiniz. Babanız Namık Pekak ve diğer eski futbolcularımızı güzel anılarıyla sitede görmekten mutlu oluruz. Böylece zamanında yaşanmış olaylar yaşayan kişiler aracılığıyla kayda geçmiş olur.

Mehmet Ali Çetinkaya
26-Oct-2016, 15:52
Gençlerbirliği'nin eski futbolcularından Namık Pekak (Taşkafa Namık)...

İnternet ortamında yayınlanan Futbol Dergisi'nin Ağustos 2012 sayısında Taşkafa Namık'la yapılmış bir söyleşiye de yer verilmiş. Söyleşide "Taşkafa" lakabının nereden geldiği de anlatılıyor.

Malatya'da oynanan Malatyaspor-Gençlerbirliği maçında Namık ve Malatyasporlu bir futbolcu bir ikili mücadelede yere düşerler. Namık yerden kalkarken başka bir Malatyasporlu futbolcu Namık'ın yüzüne tekme vurur. Namık tekrar yere kapaklanır. Can havliyle bir daha kalktığında saha karışmış, herkes birbirine girmiştir. Namık, takım arkadaşı libero Faruk'a, "Bana kim vurdu?" diye sorar. Faruk da "Yerde yatan vurdu," der. Namık'ın yüzüne tekme vuran Malatyasporlu futbolcu, ayağı iki yerden kırılmış, kemik tozluktan fırlamış durumda yerde kıvranmaktadır. İşte Namık, bu olaydan sonra "Taşkafa" lakabıyla anılır. :)

Söyleşinin ekran görüntülerini bir albümde topladım. Futbol Dergisi'nden okumak isteyenler için link:

http://www.futboldergisi.com/eskiler/agustos2012/

291 292 293 294

Namık Abi ile gencler.org'da yer alan futbolcu soyadları konusunda görüşmek için tanışmış ve üstte bahsi geçen anı gibi birçok anı dinlemiştim. Yazıyı okurken yeniden o günlere gittim.

Kendisinin gencler.org istatistiklerine oldukça büyük katkısı var.

Abreg Çelem
28-Oct-2016, 11:57
Baba-oğul hoşgeldiniz! Gençlerbirliği'nin emektarlarından haber almak çok güzel. Selamlar...