Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : 2013 - 14 / Süper Lig 20. hafta / Gençlerbirliği - Karabükspor

Abreg Çelem
06-Feb-2014, 10:52
2013/2014
Süper Lig 20. Hafta Maçı

GENÇLERBİRLİĞİ - KARABÜKSPOR

10 Şubat 2014 Pazartesi, 19:00
19 Mayıs Stadı

Hakemler:
http://www.tff.org/App_Themes/TFF_Default/Images/design/iconHakem.gif
METE KALKAVAN(Hakem) (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=72&hakemId=18972)
http://www.tff.org/App_Themes/TFF_Default/Images/design/iconHakem.gif EKREM KAN(1. Yardımcı Hakem) (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=72&hakemId=19083)
http://www.tff.org/App_Themes/TFF_Default/Images/design/iconHakem.gif ALPASLAN DEDEŞ(2. Yardımcı Hakem) (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=72&hakemId=18638)
http://www.tff.org/App_Themes/TFF_Default/Images/design/iconHakem.gif MEHMET METİN(Dördüncü Hakem) (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=72&hakemId=19877)
http://www.tff.org/App_Themes/TFF_Default/Images/design/iconHakem.gif ONUR KARABAŞ(5. Hakem) (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=72&hakemId=20490)
http://www.tff.org/App_Themes/TFF_Default/Images/design/iconHakem.gif TOLGA KADAZ(6. Hakem) (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=72&hakemId=18549)

tamer_akgun
06-Feb-2014, 17:37
1yer 2atarız bu maçı alırız..
almalıyız..evimizde kaybetmemeliyiz..

Ozan_Güler
06-Feb-2014, 21:55
En az üç farkla öne geçtikten sonra bir tane yememizde bir sakınca göremiyorum. (Bakınız Rize maçı)
Sıkı maç olacak gibi gözüküyor. Kardemir Karabüksporun hesabı başka, bizim hesabımız bambaşka.
Ankara'da favori biz olduğumuza göre kazanacağız.
Haydi Gençler ! Göreyim seni.

Mustafa Ates
07-Feb-2014, 10:34
Karabük'ün Elazığ maçının özetini dün gördüm.
3-1yenmişler Elazığ'ı ama anlaşılan hakem gene Karabük lehine çalışmış.
Bu Karabük'ün torpili nerden geliyor anlamadım.
Sonuç olarak Orta-Batı Karadenizin sahili olmayan ama Balığı bol şehrine Ankara ayazını gösterme zamanıdır..

Mustafa Ates
10-Feb-2014, 10:51
Herkes maçlarını oynadı, yorumlar yapıldı.
Bizim maçı pazartesi yapmışlar, hafta sonunda oynanan maçlara manasız bakarak geçti zaman.
üzülenler üzüntülerini, sevinenler sevinçlerini yaşayıp bitirdiklerinde biz daha goool diye bağırmamış durumdayız.
Bu ne iştir böyle?

Serdal Eşgin
10-Feb-2014, 11:27
gb, karabük ü yense ne olacak?hedefi cavcav tarafından kümede kalma kararlaştırıldıktan sonra.

ilkay izmirli
10-Feb-2014, 20:37
Kabus basladi yine sersemce bir oyun jimmy sinirlerimizi zorlamaya devam ediyor hep sisirme toplarla bu ligde kalinabilir mi bakalim gorecez gol yemeden baski yapmiyoruz sut calisan takim sut cekmiyor ???

Ahmet Kocaoğlu
10-Feb-2014, 22:07
***Maçtan Notlar***
1. Mehmet ÖZDİLEK'in geldiği ilk zamanlarda alınan galibiyetlerde de yazmıştım, Oyun kazanmamıza rağmen Metin DİYADİN döneminde oynanan oyundan farklı bir durumun olmadığını, bu mantıkla devam ettiğimiz süreçte ileriye dönük bir adım atamayacağımızı...
2. Ben sezon başından beri yerimizde saydığımızı düşünüyorum. Hiç bir zaman iyi futbol oynamadık.
3. Şuan Lig sonuncusu olan Kayserispor bizden daha kaliteli oyuncu profiline sahip ve bizden daha derli toplu futbol oynuyor. Bu sene Lig de kalmak bizim için zor olacağını düşünüyorum.
4. Saha içerisine gelecek olursak, Orta alanda gereksiz pas yapmaktan başka bir şey bilmiyoruz, topu ileriye servis yapacak oyuncumuz yok.
5. Ben Stancu'yu tek santrofor oynatıp, Gosso, Oktay, Doğa, Petroviç gibi orijini defansif orta saha olan oyuncuları maçı kazanmak için sahaya süren zihniyeti anlayamıyorum. Kim servis yapacak, kim gol atacak.
6. Arkadaş Mervan, Deniz bu ligin oyuncuları değil, kurtarıcı olarak lütfen bu oyuncuları maça sonradan alma artık. Alt yapıdan al bir oyuncu sahada gezinsin daha tatmin edici olur.
7. Bölgesel amatör takımları bizden daha iyi baraj kuruyor. Frikikten gol yemek bu kadar basit olmamalı.
8. Golde Gosso'nun pası görsel olarak güzeldi.
9. İlginçtir, Tosiç defansın ortasından kendi mevkinde geçtiğinden beri sol bekte eskisi kadar bildirme yapmıyor, çıktığı bildirmelerin çoğunda da topu kaybedip karşı takımın kontra atağa çıkmasına zemin hazırlıyor.

Serdal Eşgin
10-Feb-2014, 22:22
normal sonuç.hocanın en ucuzunu,topçunun en ucuzunu alan cavcav dan ben bir şey beklemiyorum.herkes aptal bi tek cavcav mıakıllı.iyi topçuyu ucuza verecek.hdef 10-15 cilik.bunu kabul edenler maglubiyetlerden sonra ah şöyle olsa vah şöyle olsaydı diye yorum yapmamalı.olmuyor işde.zorlamanın anlamı yok.kurtuluş reçetesi cavcav ın gidip gerçek bir gb li başkanın ama ilk 3-4 hedefi olan başkanın gelmesi.gerisi boş laftır.

umityasar
10-Feb-2014, 23:08
Karabükün hakkıydı 3 puan.
Sadece Stancu için üzülüyorum.
Altımızdaki takımlar hata yaparsa ligde kalırız.
Bizim iyi top oynayacağımız yok bu dünden belli.

Arda_Kucukahmetler
10-Feb-2014, 23:40
Senelerdir taraftarlık adına şu forumlarda elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum.
Müthiş bir öngörü kabiliyetimiz var, takımın gidişatını iyi okuyoruz ama yönetim, yöneticilik adına daima negatif olandan yana tavır koyuyor.

Skoko olayında Ziya Doğan'a engel olunmadı, Risp göz göre göre Trabzonspor'a verildi, Brezilya'dan Oliviera-Tozo-Sandro getirildi ve menajer oyunu var dendi ama aynı menajerlerle çalışıldı, Pektemek daha doğru düzgün pişmeden bjk'ye verildi, Nicoise-LePoint-Samy Gtari-Mununga gibi vasat oyunculara kulübün paraları hediye edildi, Fleminks gibi bir adam getirildi ama elde tutulmadı, Cem Onuk 3. kez getirildi... vs vs vs

Bir çırpıda aklıma ilk gelenleri yazdım. Taraftarın öngörüsü ile tepki koyduğu ama yönetimin ısrarla yanlış olarak yaptıkları...

Ligin sonuna demir attığın bir sezon başlangıcında hoca değiştiriyorsun ve yeni hoca ile, kadroyu değiştirmeden bir ivme yakalayıp biraz yukarı tırmanıyorsun ve eline bir fırsat geçiyor... taraftarlar sezon başından beri yırtınıyor, forvet ve oyun kurucu gerek diye.
2 tane uygun transferle yukarıya oynayabilecekken ve elindeki yerli kaleci form tutmuş haldeyken gidip vasat bir yabancı kaleci alıyorsun, oynamayacak bir defans oyuncusuna para veriyorsun ve eldeki yarım yamalak forvet Zec'i de kadro dışı bırakıyorsun.

Bas bas bağırarak bunları yazdık... ne oldu? Yönetim yine bildiğini okudu.
Kadro cidden zayıf ve iş bitiricilikten uzak. Hocanın verdiği gaz da bitti.
Yeniden aşağı doğru ivmeleniş!!!

Petroviç gibi ayakta duramayan bir adamı oyun kurucu olarak oynat, vasat yabancı kalecin kadroda yer kaplasın, yedek kulübesinden içeri girecek bir tane forvet oyuncun olmasın, orta sahada top yapacak oyuncun olmadığı için kendi evinde bütün topları orta sahada oyuncuların birbirine ikram etsin ve sol bek oyuncun kendi kendine atak yapmaya çalışsın.
Hangi birini yazalım ki!
Bugün tribünde herkes Akhisarspor'un forvetlerinden bahsediyordu.
Stancu da sakatlandı diyelim, ne olacak?
Deniz Naki, Zec veya Mervan mı oynayacak?

Takım tamamen "kanser lobisi"ne çalışıyor... hepimizi kanser edip kurtulacaklar!

Her şey bir yana, devre arası transfer yaklaşımı tam bir "SABOTAJ"!!!

Sabrican Sarak
11-Feb-2014, 01:56
İnsanı en çok kahreden yönetimin bu kadar duyarsızlığı karşısında bu takımın için gönlünü koyan taraftarları bilmek, görmek ve hatta onlardan biri olmak diyebilirim. Takımın bu sezon herhangi bir hücum kültürü taşımadığını bu maçta daha iyi görebiliyoruz. Kanatlardan yapılacak ortalar ve forvet hattındaki oyuncularımız çok uzun boylu olmamasına rağmen defansın arkasına bir ihtimal sarkabilecek toplardan medet umuyoruz. Attığımız gollerin ise çoğu ise duran toplar ve (rakip gerideyse) kontra ataklar vasıtasıyla gerçekleşiyor. Tamamen kapanan rakip karşısında da ne yapacağını bilmeyen ve sürekli top çeviren futbolcular görünce de doğal olarak taraftar da umudunu kaybediyor. Bence sorun takımın hücum felsefesinin/futbolcularının değişmesinde...

Ozan_Güler
11-Feb-2014, 02:04
İlk yarının son maçında BJK yi yenmemiz, doğru transfer yapmamızı engelledi.
İkinci yarının ilk maçında Rize'yi de yenince mantar transferler göze batmadı.
Oysa rakiplerimiz isabetli ve kaliteli transferler yaparak çıkışa geçtiler.
" Ankara'da Gençlerbirliği her zaman fovoridir " demek yetmiyor. Bu süslü sözü sahaya yansıtamıyoruz.
Çok yavaş oynuyoruz. Çok yan pas yapıyoruz. Tosiç, hem sol bek, hem sol açık olarak oynuyor ve 65 den sonra pili bitiyor.
Kayseri maçında Petro sarı kart cezalısı olduğu için Özgür ve Zec ilk 11 de başlar, böylece ideal kadromuzu izleme fırsatı buluruz. Kayseri maçını kazanabilir ama sonrasında Konya maçında verem olmaya devam edebiliriz.
Neyse ki henüz oynanmamış 14 maç var.

Mehmet_Doruk
11-Feb-2014, 08:06
Eneramo'yu Lua Lua'yı kaçırdık Eneramo alınmaz mı. Bu golleri Ramazan da yiyordu yeni kalecide yiyor. e niye aldık o zaman. Sahada bir Deniz Naki vardı ki bir tane olumlu hareketini görmedim. bu oyuncu niye alınır onun yerine alt yapıdan bir genci koy en azından Naki'nin yapmadığı mücadeleyi yapsın. Takımda golcü yok 4 ön liberoyla gol atmaya çalışıyoruz. Forvette bir Vleminckx olsaydı maçı alırdık. Takımda kondisyon da zayıf ruhta kalmamış. Hoca eldeki malzemeyle bir helva yapmaya çalışmış, şeker, fıstık, tahin gibi malzemeler az olduğu için bol unlu bir helva olmuş.

onur_aydogan
11-Feb-2014, 08:45
Sezonun ikinci yarısı ile başlayan kötü oyun devam ediyor. Bence savunma ve orta saha görevini yaptı. Kulusiç ile Ahmet çok etkili olan Eneramo'ya boş alan bırakmadı. Beklerimiz hem alanlarını kapattı hem de her fırsatta hücuma destek oldu. Orta sahada Doğa ve Gosso tatlı sert oyunları ile rakibi bozdu. Ancak kanatlarda oynayan Jimmy ve Oktay'ın çok kötü futbolu takımın üretkenliğine sekte vurdu.

Zec'i beğenmiyorduk ama Zec 6 yabancı engeline takılınca yerini bir türlü dolduramadık. Oktay fiziksel olarak hazır değil. Ayakta duramıyor. Sakatlanacağı belliydi. Deniz Naki süper ligde oynayacak kapasiteyi yakalayamamış. Mervan da aynı şekilde. Nevzat Abi "Stancu sakatlansa yerine kimi oynatacağız?" dedi. Korktum. İyi ki şu 24 puanı toplamışız ve Kayseri takımları çok kötü durumda.

Ramazan'a alternatif kaleci alınması yanlış değil. Ancak yeni kalecinin dün yediği golleri gördükten sonra Ramazan'ın bu iki golü yemeyeceği fikri içimi acıttı. Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değdi mi belli değil.

Kayseri maçı yeniden 6 puanlık bir maça dönüştü. Yeni kaleciyi kendine gelmesi için biraz dinlendirip Hakan Aslantaş takviyeli ideal kadromuza dönmemiz lazım. Gosso, Doğa, Özgür rakibi bozan oyuncular. Petroviç'in yerine bu oyunculardan birini kesip pas kapasitesi daha yüksek olan Nizamettin'i oynatmamız lazım. Kadro yapısı öylesine dengesiz ki geriye düştüğümüzde sahaya sürecek bir oyuncumuz dahi bulunmuyor.

Mustafa Ates
11-Feb-2014, 10:17
Karabük, sert oynayan ve bana PTT 1.lig futbolunu çağrıştıran fiziğe dayalı bir futbol oynuyor. Tolunay Kafkas bunu felsefe edinmiş kendine ve kendince başarı ile uyguluyor.
Biz ne yapıyoruz? Teknik bir oyun mu: sürekli yan pas yapmaksa evet.
Fiziğe dayalı sert futbol mu? Gereksiz yerlerde sarı kartlık fauller yapıp rakibe frikik imkanı sunmak dışında hayır.
Yenik durumda iken takım kilidi açamıyor, bu kesin. çünkü yeterince teknik bir orta sahamız yok.
Oktay artık bitmiş. Ayağına gelen hemen hemen tüm topları ezdi. Yokmu yerine Altyapı'dan koyacağımız bir isim?
Jimmy sertlik karşısında dayanamıyor. Zaten yapacağı birkaç hareket, onlarda olumsuz olunca sıkıntı başlıyor.
Tosiç ileri çok çıktı, ve çok top kaybetti ama bence hata daha çok Sol açık olarak oyuna sonradan giren Deniz Naki'nin ne yapacağını bilmez oyun anlayışı.
Hakan Aslantaş ilk yarı biraz tutuktu ancak ikinci yarı sağ kanadı oldukça güzel kullandı, tek isabetli transfer diyebilirim.
Sakatlanana kadar Doğa bence çok iyiydi. Zaten onun çıkması oyunu biraz olumsuz yönde etkiledi.
Evet Forvet olarak eksik görünüyoruz.
Ama bence sorun orta sahada. Tekniği kuvvetli baskın yapmayı seven bir orta sahamız olsa Stancu'dan çok daha fazla gol atar.

Kayseri maçında Petroviç cezalı ise yerine Zec kesin oynamalı.
Kaleye de Ramazan geçerse Oktay'ın yerine Tomiç ve Özgür monte edilmeli
Not: 17 Aralıklar Başbakan Ramazan'ı durduramaz...

ilkay izmirli
11-Feb-2014, 18:19
Hakan aslantasi cok begendim bu kadroda gideri var ileriyi dusunen ender oyuncularimizdandi her topla ileri kostu ama gossonun topu aldiginda yere dusecek gibi kosmasi ve stancuya bir turlu gelmeyen jimmy nin ortalari yeteri kadar sinir sahibi yapiyor insani. Gossonun barajda ziplamamasi ve topun uzerinden gidip gol olmasi ekran basinda cildirtti tribunde belki goremediniz ama 4-5kisilik barajda tek ziplamayan adamin uzerinden gol yedik maalesef. Kayseri, erciyes ve elazig maclari bence 0 puan bu oyunla kimden puan alacaz onuda bilmiyorum bir fiksture baksin mehmet hoca ve 16 puan daha cikarabilecek mi cok merak ediyorum insallah cikarir son maca birakmaz bu isi

Necdet Özkazancı
12-Feb-2014, 02:31
Keyifsiz, temposuz ve kalitesiz kötü bir maç oldu. Kötü oynadık ve yenildik. Üzüldük. Söylenebilecek fazla bir şey yok.

Emeğin kenti olarak andığımız, lige çıkmasına sevindiğimiz Karabükspor taraftarlarının kendilerine hiç cevap verilmediği halde maç boyunca hiç ara vermeden ettiği küfürler de zaten şike, teşvik, adaletsizlik, takım kayırma, kavga, huzursuzluk vs. gibi birçok sorun ve açmaz içinde boğulan futbolumuzun geldiği nokta açısından ayrı bir üzüntü kaynağı... Futbol artık keyifle izlenen bir spor olmaktan çıktı, bambaşka bir şey oldu. Ben, böyle bir futbolu sevmiyorum ve kabul etmiyorum.

celiltoruner
12-Feb-2014, 03:19
Maçı şehir dışında olduğum için tvden izlemek zorunda kaldım. Maça gelen taraftarımızın sayısı, maç günü ve saatinden dolayı doğal olarak az olsa da taraftarımız etkiliydi. Hatta sahadaki oyunculardan daha fazla efor sarf ettiler.

Sahada ki oyuna gelince bu sezon ki en etkisiz oyunlarımızdan birini oynadık. İç saha da oynamamıza rağmen pozisyonumuz bile yoktu. Oyuncuları bireysel olarak değerlendirmekten kaçınmaya çalışıyorum ama dayanamıyorum. Jimmy sezon başında çıkardığı bir kaç etkili maçtan sonra adeta sahada geziyor. Oyunun lideri olması ve takımı sırtlaması gerekirken sahadaki en silik oyuncuların başında o geliyor.

Sezon başından beri 'Zec dökülüyor nasıl 11'de yer buluyor' diye diye adam biraz da yabancı kontenjanı dolayısıyla kenara geldi. Ama ona bile muhtaç duruma geldik. Oktay Mervan ve Deniz ilk 11 oynayacak düzeyde değiller. Tek umudum olan adam Tomiç ama o da nerde ne yapıyor belli değil. Mehmet Özdilek geldiğinden beri bir kaç maça sonradan girmekten beri süre alamadı. Takım bu haldeyken bir şansı hak ediyor.

Takımın en ağır ve pas dağıtmaktan aciz oyuncusu nasıl oyun kurucu oynar demeye de devam ediyorum.

Dk.84 doldur boşalta dönmüş takım hava hakimiyeti olan golcü defans oyuncusunu çıkarıp risk almak adına oyun kurucu sokuyor. !! Ve takımda oyuna alınacak forvet oyuncusu yok. Yeni transfer yapılmadığı gibi olanlar da gönderilmiş durumda. Akıl alır şey değil.

Özdilek ilk zamanlar da güzel açıklamalar yapıyordu. Ama son açıklaması talihsiz olmuş. 'Yeni forvetimiz taraftarımız olacak' .

2. yarı zorlu geçecek diye takıma 7. stoperi transfer eden, takıma bir forvet dahil edemedi. İlerleyen haftalarda gole ihtiyacımız olduğu zamanlarda da taraftarı oynatır artık hücumda.

Arda_Kucukahmetler
12-Feb-2014, 08:52
Şu Petroviç'e verilen şans Tomiç'e verilseydi belki de şu an yıldız bir yabancı kazanıyor olabilirdik...
Futbolcu oynaya oynaya iyi hale gelir, gerek sistemdeki yabancı kuralı gerekse sakatlıklar ve hocanın seçimleri bazı oyuncuların takımın yanından bile geçmemesini sağlıyor.
Keza Özgür de benzer durumda... bir ara orta sahanın mücadeleci savaşçısıydı, sezon başında top tekniğini de yükseltiyor diye seviniyorduk şu an ise acayip formsuz.
Doğa'nın yerine girdiği 45 dk'da kötü oynadı.
Yeniden kendinbe güveninin gelmesi şart..

Kayserispor maçında Petroviç'in olmaması büyük şans... yerini Nizamettin ile doldursak aslında daha ideal bir 11 ortaya koyabiliriz.
Nizamettin defansif orta saha gibi gözükse de aslınbda inceci hareketleri ile ileriyi de hareketlendirecek nitelikte bir oyuncu.
Forma bulsa Petro'dan daha iyi olabilir... Zec de tekrar takıma dönebilir. Zec'i tartışıyorduk bir ara.. şu an onu bile arar hale geldik.
Gerçi sezonun ilk yarısı bitmeden önce belirli bir seviyeye ulaşmıştı ama yabancı kaleci alımı onu da etkiledi.
Zec tercih edilmeyecekse de olağan kadro yapısında Tomiç, bir şansı daha hak ediyor!

özhan_yüksel
12-Feb-2014, 10:39
Hepimizde önyargılar üzerinden analiz yapmaya dair bir meyil var. Petroviç'te çıktığı ilk maçtan itibaren yüksek potansiyel gören, bariz topsuz oyun kusurlarını göz ardı etmemekle birlikte pas tekniğinin çok gelişkin olduğunu ve üzerinde ısrar edilmesi gerektiğini vurgulayan biriydim. Ancak Petroviç zaman zaman potansiyelinden ışıltılar sunsa da, geçtiğimiz sezonun büyük bölümünü vasat bir performansla geçirdi. Bu sezona ise Diyadin'in ilk tercihi olarak başlamadı, 8 haftalık bu dönemde maç başına 27.25 dakika ortalama tutturdu. Ancak Mehmet Özdilek göreve geçtikten sonra Petroviç'in performansında da yadsınamayacak bir performans artışı belirdi. Öyle ki Galatasaray maçından itibaren Petroviç'in takımın en yüksek verim sağlayan futbolculardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Petroviç'ten beklenen tam olarak nedir anlayamıyorum. Petroviç'in oyun planı içerisindeki ana misyonu gol öncesi pası(yani asisti) veya asist öncesi pası çıkarması. Düşündüğümüzün aksine oyun kurucu görevi Petroviç'te değil; çoğu zaman Gosso'da kalıyor. Galatasaray'ın oyun kurucusunun Sneijder değil; Selçuk olması veya Real Madrid'in geçtiğimiz yılki oyun kurucusunun Mesut değil; Xabi Alonso olması gibi. Sneijder/Mesut/Petroviç son pası atacak oyuncular; Selçuk/Xabi Alonso/Gosso ise o son pasın atılmasına uygun koşulları hazırlayacak oyuncular. Hal buyken Petroviç'ten çok yüksek bir pas yüzdesi beklentisine girmek anlamsız. Çünkü Petroviç'ın rolünde isabet oranı en düşük, aynı zamanda da verimi en yüksek pas çıkarılıyor. Doğa ve Gosso, Petroviç'in paslarından çok çok daha fazla isabet yüzdesine sahip muhtemelen; ancak Petroviç'in attığı paslardaki dikine oynama oranı çok daha yüksek. Bu nedenle de etki yaratma ihtimali daha fazla.

Bir de unutmayalım, Petroviç iki handikapla sahada yer alıyor. Biri fiziksel özellikleri; diğeri ise kariyerinde ilk defa oynadığı farklı pozisyonu. Petroviç saf bir "deep lying playmaker". Ancak siz bu oyuncudan bir tür "trequartista", bir tür "10 numara" yaratmaya çalışıyorsunuz. Ki bunu Avrupa'da o fiziksel özelliklerde becerebilen tek bir oyuncu yok. 1.96'lık Alexander Meier ve -Everton'daki son sezonunda- 1.94'lük Marouane Fellaini aynı mevkide performans göstermiş isimler olarak aklıma geliyor; ancak her ikisi de 10 numaradan öte, ikinci forvet gibi, bir tür "shadow striker" gibi oynamış oyunculardı. Çok yüksek gol rakamları ve gol sayılarına oranla görece sınırlı asist sayıları da buna istatistiksel dayanak oluşturuyor. Hal buyken Petroviç'e karşı biraz insaflı olmak gerekiyor. Taraftar olarak elbette performans beklentisine girilecek; ancak performans çıtasını -koşulları göz önüne getirdikten sonra- doğru yere koymak gerekiyor.

Eğer eleştiri "Petroviç o bölgenin gerekliliklerini tam olarak karşılayamıyor" şeklinde gelirse o eleştiriye katılmamak mümkün değil zaten. İyi bir pas tekniğine sahip dedik; fakat o pas tekniğindeki "incelik" sınırlı. Petroviç hem fiziği hem bir "deep lying playmaker" olması itibariyle o yumuşaklığa, o kritik pası verebilecek "yaratıcılığa/creativity"ye sahip değil ve bu rolde görevlendirildiği sürece de bu yoksunluk onun, o rolün hakkını tam olarak vermesine ket vuracak. Yine de eldeki şartlar içerisinde en makul oyuncu Petroviç. Petroviç'ten forvet arkası yaratmaya harcadığımız enerjiyi onun topsuz oyun ve mental özelliklerini geliştirmeye kanalize ederek kendine uygun deep lying playmaker rolüne yerleştirsek; bir de az biraz paraya kıyıp Batalla seviyesinde, en olmadı Eskişehirspor'lu Jorquera seviyesinde bir forvet arkası alsak -Gosso'nun da katılımıyla- muazzam bir orta saha üçlüsüne sahip olabilirdik.