Giriş

Orjinalini görmek için tıklayınız : 2013 - 14 / Süper Lig 2. hafta / Gençlerbirliği-Akhisar Belediyespor

Mert Özgün
17-Aug-2013, 22:14
23 Ağustos 2013 Cuma
Saat:21.45
Ankara 19 Mayıs Stadı
Saatini özenle seçmişler sanırım , Batıkent'te oturan biri olarak nasıl eve döneceğimi şimdiden kara kara düşünmeye başladım.

Arda_Kucukahmetler
18-Aug-2013, 13:08
Mert selamlar... maça gelin de eve dönüş bir şekilde halledilir. Gerekirse bizler bırakırız veya taksi parası biriktirip taksiyle dönersiniz. Ben tatilimi bırakıp geleceğim maç için.
Maçın o saatte olması gerek sıcak havalardan gerekse de yayıncı kuruluşla alakalı.
Takım toparlar umarız da biraz iyi futbol seyreder keyifleniriz.

Ahmet_Ay
18-Aug-2013, 16:48
Saat ters olmuş evet.23:30-23:40 arası maç bitecek en son otobüslerin çoğu gitmiş oluyor o saatte. Ben maresef yine nöbetim dolayısıyla bu maçı kaçıracam büyük ihtimalle. Nöbet değişecektim, sevgili arkadaşlarımdan iyi bir kazık yedim. Neyse.....

Evimizde sezonun ilk lig maçı olacak. Geçen sene ikinci yarıdaki maçta Akhisarı 1-0 yenmiştik. O maçtan önce taraftarlarıyla karşılaşıp sohbet etmiştim. Genel olarak herkes bizi hafife alıyor, bu ligde bizde varız, elimizden geleni yapacağız düşüncesi içindeydiler. Türkiye de çoğu kişininde sempatisini kazandılar zaten. Geçen sezon devre arası transfer ettikleri Gekas'ın büyük katkısıyla ligde kalmayı başardılar. Fakat Gekas bu sezon Elazığ'a gitti.

Bizde Kulusiç cezalı Ahmet-Sedat oynayacak büyük ihtimalle. Rize maçı başlığında da yazdım. Artı çift santrafora dönmemiz lazım diye düşünüyorum. Kazanmamız kısa zamanda kendimize gelmemiz açısından çok iyi olacak diye düşünüyorum. Ligde kolay maç yok ayrıca her takım yeni tarnsferleriyle, hocasıyla, elindeki imkanlarla kazanmak için elinden gelen çabayı gösteriyor. (Bknz Torku Konyaspor)

Gürbüz Güreşci
18-Aug-2013, 19:39
Bir aksilik olmazsa oradayım.

Arda_Kucukahmetler
18-Aug-2013, 22:14
ahmet... arabayla koçhisar'a kadar gidip oradan otobüse bin. dönüşte nasılolsa koçhisar'dan arabayla evren'e rahatlıkla dönersin. tabi nöbeti ayarlayabilirsen.

Burak_Sezgin
19-Aug-2013, 02:32
İlk galibiyeti almamız için uygun bir takım gibi gözükebilir Akhisar ama bugün izledim geçen senenin ikinci yarısında oynadıkları gibiler. Kadrolarında Gekas dışında pek bir değişiklik yok. Birbirlerini tanıyan oyuncular, hoca da değişmedi, oturmuş bir futbolları var. Petrovic'i bu maçta ilk 11'de oynatmak gerek diye düşünüyorum. Umarım kazanırız.

volkan_celik
19-Aug-2013, 08:15
Dünki Akhisar Elazığ maçını izleyenler, Akhisar'ın ne kadar istekli, arzulu ve kendine güvenli oynadıklarını görmüşlerdir. biz Akhisar kadar kendimize güvenli, arzulu ve hırslı oynarsak abartmıyorum bu ligi 2. veya 3. tamamlarız.

kaliteli bir kadromuz var, yeterki gereksiz ısrarlardan kaçınılsın. bu kadro 4-4-2 oynamaya müsait ve bu taktikle oynayan bildiğim bizim ligde bir galatasaray var.

eğer hoca sedat bayrak, gosso, doğa kaya, nizamettin i oynatmakta ısrar ederse 15 puan toplayıp çıkacağımız fener maçına bocalayıp çıkarız.

Eskiden bir laf vardı Özgür Dursun, Metin Gitsin!

umityasar
19-Aug-2013, 11:23
Vişnelikte düğün var arkadasın 10 gibi kaçabilirsem staddayım.
Dönüşte eskişehir yolu çayyolu hattı arabayla bırakırım.
Talebe tarifesinden ;)

serkan_gungordu
19-Aug-2013, 14:15
bu maçta sol bekte uğur'u izleyeceğiz. tosic defansta olacak. özgür ve zec dde ilk 11'de olur. kontenjan açıldığı için petrovic'i de yedeğe yazar.

Tunc_Girek
19-Aug-2013, 15:47
Muhtemelen Tosic stoper söylediğiniz gibi. Ankaradaki son antremanda Tosic kafa toplarına özel olarak çalıştırıldı, antremandan sonra 10 dk. kadar Tosic ile özel olarak konuştu Metin hoca.

Mustafa Ates
19-Aug-2013, 16:04
Bu maç kadro da takım da çok farklı olacak.
Saat 21:45 şampiyonlar ligi maçı gibi olmuş, eee tabi şimdiden hazırlanmakta fayda var.
Batıkentte olup saat ile ilgili endişesi olan arkadaşlar;
Merak etmeyin ben 3 kişi alabilirim dönüşte. Beni bulun C blok E sırası no:8

onur_aydogan
19-Aug-2013, 16:45
Tosic'in hücumdaki etkinliği çok fazla olmasına rağmen geriye koşmakta zorluk yaşıyor. TSYD'de her halinden futbolcu olduğu belli olan Uğur gençliğinin verdiği enerji ile sol kanatta hem hücuma katılır, hem de savunmaya dönmekte problem yaşamaz. Tosic göbekte oynarsa enerjisini daha ekonomik kullanır. Üstün top tekniği ve tecrübesi sayesinde topu oyuna sokup atakları geriden başlatabilir. Yanında da Ahmet oynarsa sürati ile Tosiç'in açıklarını kapatır, uzun boyu ile hava toplarını alır.

Orta sahada Tomiç, Petroviç, Özgür oynarsa hem topa daha fazla sahip oluruz, hem de rakibe daha iyi basarız.

Forvet hattında Stancu ve Zec'in mutlaka ilk onbirde olması gerekir. Bence Mervan'da ısrar edilmeli. Doğru veya yanlış en kısa zamanda oyuncu denemekten vazgeçip ilk onbirde istikrarı yakalamalıyız.

Jimmy ve Oktay 90 dakikayı çıkarabilecek kondisyona sahip gözükmüyorlar, ancak sonradan oyuna girip takıma katkı sağlayacak durumdalar. Gosso da kaliteli rakiplere karşı skor avantajını yakaladıktan sonra Petroviç'in yerine orta sahanın dinamizmini artırmak için oyuna alınabilir.

volkan_celik
19-Aug-2013, 17:03
Tosic'in hücumdaki etkinliği çok fazla olmasına rağmen geriye koşmakta zorluk yaşıyor. TSYD'de her halinden futbolcu olduğu belli olan Uğur gençliğinin verdiği enerji ile sol kanatta hem hücuma katılır, hem de savunmaya dönmekte problem yaşamaz. Tosic göbekte oynarsa enerjisini daha ekonomik kullanır. Üstün top tekniği ve tecrübesi sayesinde topu oyuna sokup atakları geriden başlatabilir. Yanında da Ahmet oynarsa sürati ile Tosiç'in açıklarını kapatır, uzun boyu ile hava toplarını alır.

Orta sahada Tomiç, Petroviç, Özgür oynarsa hem topa daha fazla sahip oluruz, hem de rakibe daha iyi basarız.

Forvet hattında Stancu ve Zec'in mutlaka ilk onbirde olması gerekir. Bence Mervan'da ısrar edilmeli. Doğru veya yanlış en kısa zamanda oyuncu denemekten vazgeçip ilk onbirde istikrarı yakalamalıyız.

Jimmy ve Oktay 90 dakikayı çıkarabilecek kondisyona sahip gözükmüyorlar, ancak sonradan oyuna girip takıma katkı sağlayacak durumdalar. Gosso da kaliteli rakiplere karşı skor avantajını yakaladıktan sonra Petroviç'in yerine orta sahanın dinamizmini artırmak için oyuna alınabilir.

Böylece ideal 11 i de bulmuş oluruz.

Ramazan
Serkan Ahmet Tosiç Uğur
Tomiç Petroviç Özgür Mervan
Stancu Zec

Ahmet_Ay
19-Aug-2013, 22:11

Ramazan
Serkan Ahmet Tosiç Uğur
Stancu Zec

Bu 4-4-2 olarak ideal olur. İnşallah Zec"i sola koyup 4-5-1 oynamayız. Bu şekilde ideal kadro oluşursa kenarda Oktay joker olarak durur. Petroviç-Gasso bazı maçlarda ilk 11 tercihlerinde veya sonradan değiştirilebilir. Bunu denemek lazım benim aklımdan da buna yakın birşey geçiyordu.

mehmet galip
20-Aug-2013, 11:58

Ramazan
Serkan Ahmet Tosiç Uğur
Stancu Zec

valla iyi 11 olmuş yalan yok.
birtek ısınamadığım petroviç yerine oktay yazsan iyi olurdu.
yazmasan da zaten ilerleyen dakikalarda o yerini kendiliğinden oktaya bırakacaktır:rolleyes:

ben bu hafta bu maça ancak cuma 21.45 te olsa gelebilirdim.
ve bu maç o saatte oldu. ctesi mersinde olmam gerek çünkü. iş çıkışı trenle konya-ankara, maç sonu otobüsle ankara-konya, ctesi sabah ta arabayla konya mersin yapacağım. değer gençlerime...
Allah tan çok istemişim demekki gitmeyi:o

metin hocam bize lütfen ÜMİT ver...

volkan_celik
20-Aug-2013, 12:05
valla iyi 11 olmuş yalan yok.
birtek ısınamadığım petroviç yerine oktay yazsan iyi olurdu.
yazmasan da zaten ilerleyen dakikalarda o yerini kendiliğinden oktaya bırakacaktır:rolleyes:

ve bu maç o saatte oldu. ctesi mersinde olmam gerek çünkü. iş çıkışı trenle konya-ankara, maç sonu otobüsle ankara-konya, ctesi sabah ta arabayla konya mersin yapacağım. değer gençlerime...

Mehmet Bey;

o zaman sizden ricam farklı bir skoru da canı gönülden istemeniz :cool:

Tunc_Girek
20-Aug-2013, 12:17
4-4-2 istiyoruz ama kadro buna uygun değil malesef. Özgür ve Petrovic ağır oyuncular, Tomic ve Mervanın defansif özellikleri yok. Zec ve Stancu ileride sürekli pres yapacak agresif yapıda oyuncular değil. Defanstada zaten Metin hoca Sedattan vazgeçmez. Sedat mı ortasahaya kadar gelip alanı daraltıcak ? 4-2-3-1 ideal gibi şuanki kadro yapısıyla.

Mustafa Ates
20-Aug-2013, 13:51

Mehmet;
Madem ki sen bunca zahmeti çekiyorsun bu maç için,
O zaman bize Konya deplasmanına gitmek şart oldu...

onur_aydogan
20-Aug-2013, 14:01
4-4-2 istiyoruz ama kadro buna uygun değil malesef. Özgür ve Petrovic ağır oyuncular, Tomic ve Mervanın defansif özellikleri yok. Zec ve Stancu ileride sürekli pres yapacak agresif yapıda oyuncular değil. Defanstada zaten Metin hoca Sedattan vazgeçmez. Sedat mı ortasahaya kadar gelip alanı daraltıcak ? 4-2-3-1 ideal gibi şuanki kadro yapısıyla.

Sevgili Tunç bu kadro zaten 4-2-3-1 oynar. Zec, Stancu ve Mervan sürekli çapraz koşularla yer değiştirir, Tomiç ve Petroviç gol pası atar. Bi deneyelim, bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Ramazan
Serkan Tosiç Ahmet Uğur
Petroviç Özgür
Mervan Tomiç Zec
Stancu.

Ergunİnal
20-Aug-2013, 14:59
Benim tahmini 11 im (gönlümden geçen değil )
Ramazan
S.Yanık Tosic Sedat Uğur
Gosso
Tomiç Jimmy Petroviç Zec
Stancu
TSYD kupasındaki gibi 4-1-4-1 oynayacağız gibi geliyor

serkan_gungordu
20-Aug-2013, 15:13
Benim tahmini 11 im (gönlümden geçen değil )
Ramazan
S.Yanık Tosic Sedat Uğur
Gosso
Tomiç Jimmy Petroviç Zec
Stancu
TSYD kupasındaki gibi 4-1-4-1 oynayacağız gibi geliyor

büyük ihtimal bu kadro ile çıkacağız. iki değişiklik olabilir, oktay ve özgür ile gosso ve jimmy yer değiştirebilir.

onur_aydogan
20-Aug-2013, 15:18
Kesinlikle benim de tahminim bu yönde.

U20 final maçında Metin Hoca'ya "Hocam buyur yanıma otur " dedim, oturmadı. Otursaydı sezona galibiyetle başlayacaktı. İdeal onbiri keşfetmek için 5-6 hafta beklemek zorunda kalmayacaktı.

celiltoruner
20-Aug-2013, 16:06
Ramazan
Serkan Ahmet Kulusic Tosic
Özgür Petrovic
Mervan Tomic Jimmy
Stancu

Bu maçta bunu uygulayacak olamasak da ideal kadromuz bu olmalı bence.. Eğer çift forvet oynamayacaksak, ki oynamıyoruz..

Takımın değişilmezleri zaten belli.. Kalede Ramazan, sağ bekte Serkan (ikisi de iyi bence farketmez) sol bek Tosic (kesinlikle bek oynamalı) oyun kurucu Tomic (bu mevki de Oktay ve Nizamettin yeterli değil) ve forvet Stancu.. geri kalanlara baktığımızda ;

Zec kanatta oynadığında alan bulamadığı için adam geçemiyor ve genelde çizgiye indiği zaman da ters ayak kaldığı için orta da yapamıyor.. o kanatta oynadığında etkili uzun top ya da aralara oynayabilecek oyun kurucumuz olmadığından savunma arkasına koşu yapması da pek yararlı olmuyor.. bu mevki de yaptığı tek etkili şey çizgide top sürerken topu birden sağa çekip Henry vari şutlar atması.. bunu da zaten maçta bir kez ya yapıyor ya yapamıyor.. onun için Jimmy her ne kadar 'dağınık' tipte bir oyuncu olsa da çalım özelliği, çizgiye inmesi, etkili orta yapabilmesi ve 2 ayağını da kullanabilmesi onu bir adım öne çıkarmalı sol kanatta..

Bir diğer konu da Özgür.. Özgür ve Petroviç kesinlikle birlikte oynamalı.. Petroviç Tsyd kupasında izlediğimiz gibi bu sene daha istekli.. onu yabancı kontenjanından dışarıda bırakmak bu hevesi törpüleyebilir.. Özgür ve Petroviç'in fizik üstünlüklerini kullanmalıyız.. Geçen sene gollerin büyük bir bölümünü duran toplardan atıyorduk.. Çünkü 'kule' sayımız fazlaydı.. (Aykut-Kulusic-Özgür-Petroviç-Lekic) yine Tsyd maçında oynayan Ahmet ardı ardına 2 köşe vuruşunda topa çıkıp vurmuştu.. Rize maçında ise yanlış hatırlamıyorsam duran toplardan sadece tek topa vurabildik o da Sedat'ın rakibi ittiği pozisyonda hakem de zaten düdük çalmıştı.. Özgür ve Petroviç'in defansıif katkılarına diyecek söz yok zaten..

Uzun lafın kısası takım 4-5 hafta deneme tahtası olacak ne yazık ki..umarım sonunda en iyi ve yararlı kadroya ulaşabiliriz..

mehmet galip
20-Aug-2013, 17:30
Mehmet Bey;

o zaman sizden ricam farklı bir skoru da canı gönülden istemeniz :cool:

4-1 diye içimden geçirmeye başlıyorum o zaman.
yalnız akhisar maçını fikstürün açıklandığı gün istemeye başlamıştım.
bunun süresi kısa, 3-1e de fitim:D

mehmet galip
20-Aug-2013, 17:34
Mehmet;
Madem ki sen bunca zahmeti çekiyorsun bu maç için,
O zaman bize Konya deplasmanına gitmek şart oldu...

konyaya gelmen şart değil farz zaten kardeş:cool:

heyecanla bekliyorum.

Arda_Kucukahmetler
21-Aug-2013, 00:37
Hoca defans kurgusunda değişik bir hamle düşünüyormuş!
http://www.klasspor.com/tr/haber/30513-Klusic_yerine_Tosic.html

serkan_gungordu
21-Aug-2013, 01:59
hocanın kadrosu: ramazan - serkan tosic sedat uğur - gosso petrovic tomic - jimmy zec stancu
benim kadrom: ramazan - serkan tosic ahmet uğur - özgür petrovic tomic - mervan zec stancu

Arda_Kucukahmetler
21-Aug-2013, 14:29
Oyuncu üzerinden konuşmaya devam edeceğim ama Jimmy Durmaz'ın etkisiz oyunu benim hoşuma gitmiyor. Geldiğinde, adı telaffuz edilince heyecanlanmıştık ve bütün sene çok şey ümit ettik kendisinden ama onun yerine 11'de farklı bir oyuncuya şans versek fena olmaz sanki. Oktay Delibalta bir çok zaman kurtarıcı rolünde oldu ve direkt ileri yanayan topu dikine sürmeyi seven bir oyuncu olarak göze batıyor. Jimmy'i kesip Zec ve Oktay'ın dikine oyun karakteriyle Stancu'yu beslesek ceza sahsına daha etkin girebiliriz.

Bir yandan da tekrar etmekte devamlı yarar var. Takım önlibero cenneti durumundayken Nizamettin, Milan ve Gosso'yu takıma kazandıran ve birbirinden habersiz görüntü veren yönetim-menajer-teknik heyet üçlemesine selam gönderiyoruz. Bu derece işlevsiz transfer mantığı hiçbir takımda bulunmaz.
Özellikle Cernat tiplemesinde bir oyuncuya ihtiyaç varken Azofeifa ile anlaşmak için zemin aramayan ve yerine inceci orta saha transfer etkmek yerine "kazma" tabir önlibero alanların futbol bilgilerini yenilemesi gerek herhal.

Gençlerbirliği diğer Anadolu takımları arasında her zaman Kolej Takımı havasıyla dikkat çeker belleklere böyle kazınırdı. Son maçtaki görüntümüz derme çatma haliyle 2.ligden Süper Lig'e yeni çıkan toplama bir Anadolu takımı görüntüsündeydi. Bunda hocanın "kendi oyuncumu oynatırım, bildiğimi okurum" uygulaması da etkili oldu son maçta.
Maçı beraber izlediğim fb taraftarı bile sıksık bana muhabbet açıp, "geçen sene etkili ve şekilli bir kadronuz vardı, Azo ve Fleminks neden gitti?" deyip durdular.

Cuma günü maç için Ankara'ya döneceğim ve kısmetse tribündeki, yerimi alacağım. Bakalım 1 haftada köprünün altından ne kadar su akmış, hepbirlikte göreceğiz!

onur_aydogan
21-Aug-2013, 16:12
hocanın kadrosu: ramazan - serkan tosic sedat uğur - gosso petrovic tomic - jimmy zec stancu
benim kadrom: ramazan - serkan tosic ahmet uğur - özgür petrovic tomic - mervan zec stancu
Hepimizin ideal onbiri aynı isimlerden oluşuyor. Hocanın yukarıdaki onbiri çok da kötü değil. İkinci yarı Gosso'nun yerine Özgür'ü, yorulan Jimmy'nin yerine Mervan'ı oyuna almak zorunda kalır ve ideal onbire yaklaşır.

mehmet galip
21-Aug-2013, 18:22
Oyuncu üzerinden konuşmaya devam edeceğim ama Jimmy Durmaz'ın etkisiz oyunu benim hoşuma gitmiyor. Geldiğinde, adı telaffuz edilince heyecanlanmıştık ve bütün sene çok şey ümit ettik kendisinden ama onun yerine 11'de farklı bir oyuncuya şans versek fena olmaz sanki. Oktay Delibalta bir çok zaman kurtarıcı rolünde oldu ve direkt ileri yanayan topu dikine sürmeyi seven bir oyuncu olarak göze batıyor. Jimmy'i kesip Zec ve Oktay'ın dikine oyun karakteriyle Stancu'yu beslesek ceza sahsına daha etkin girebiliriz.

sırf bu nedenle bende oktay saplantısı var.
çünkü topu ayağına alınca tek düşüncesi rakip ceza sahasına inmek.
ya dikine pasla, ya da çalımla bunu başarma gayretinde.

ve yine sırf bu nedenle petroviçe pozitif yaklaşımım yok.
topu sürekli sağındakine ve solundakine veren orta saha oyuncusundan nefret ediyorum.
petroviçin tek yaptığı bu.
birgün oturup sayacağım üşenmeden maç boyu yaptığı enine pasları.
enine pasa "verkaç" dışında tahammülüm yok.
eğer takım dikine pas yapacak boşta adam bulamıyorsa da o zaman da takımın sahaya yayılışını sorgularım.

Serdal Eşgin
21-Aug-2013, 21:42
arkadaşlar eldeki topçuların kapasitesi belli.yani şu oynasa daha iyi olur falan lafları boş işler.kadro yapısı olarak kesinlikle vasat bir kadro var.yani ali oynamayıp veli oynasa yada ahmet oynamayıp mehmet oynasa gene hiç bir şey değişmez.zaten hocada antrenmana göre karar veriyor.yani en iyi olduğuna inandığı kadroyu sahaya sürüyor.ama dediğim gibi kadro olarak vasat topçular var takımda .o nedenle başarı beklemek hayal olur.ilk 10 takım girerse bence büyük başarı olur.benim tahminim 13. lük ile 17.lik arası bir derece.sadece elazığspor bizden kadro olarak kötü.

Ahmet_Ay
23-Aug-2013, 15:11
Son dakikada bir aksilik olmazsa maça geliyorum. Gece Evrene geri dönüp sabah nöbetimi tutacam..Statta görüşürüz...

Erdem Ceydilek
23-Aug-2013, 15:54
Maçtan önce EskiYeni'de buluşuyoruz Sakarya Caddesi'nde. Gelebilenler önce oraya gelirlerse çok iyi olur.

umityasar
23-Aug-2013, 16:07
Umarım 2. yarıya yetişirim.
Yetişip maça gelirsem Eskişehir yolu tarafına gelen olacaksa
4 kişilik yerim mevcuttur :)

Gürbüz Güreşci
23-Aug-2013, 16:29
Gişelerdeki bilet durumuyla ilgili bilgisi olan var mı ? Kombinesi olmayan arkadaşlar da gelecek, maç öncesi gişelerden bilet bulabilir miyiz ?

efesavas
23-Aug-2013, 17:53
Gişelerdeki bilet durumuyla ilgili bilgisi olan var mı ? Kombinesi olmayan arkadaşlar da gelecek, maç öncesi gişelerden bilet bulabilir miyiz ?

Ben de aynı şeyi soracaktım. Bilet satılacak inşallah?

Abreg Çelem
23-Aug-2013, 20:09
Ben de aynı şeyi soracaktım. Bilet satılacak inşallah?
İlla ki satılacaktır. Ama gişelerde sıra falan olabilir, erken gitmek lazım...

Ahmet Kocaoğlu
23-Aug-2013, 22:48
İlk yarıda topla oynama yüzdesi GB %60 - %40 AKS civarında, ataklara hızlı çıkıyoruz ve çıkarken pas tercihlerimizi doğru kullanıyoruz.
Öne geçtiğimiz andan itibaren Akhisar takımı üstünlük kuramadı, orta sahada olumlu kısa paslar devam ettiği sürece üstünlük kuracağını düşünmüyorum.
Defans oyuncularımızın eksikliğini çok hissediyoruz. Yan toplarda defansımız top alamıyor, ikinci yarı Özgür'ün alınması yan toplardaki zafiyetimizi giderebilir.
Özgür-Oktay değişikliği bekliyorum. 70 e kadar gol yemezsek de Petroviç-Zec değişikliği takımı ayakta tutar kanısındayım.

onur_aydogan
23-Aug-2013, 23:50
Gençler'i çok sevmenin zevkini yaşıyoruz ...

onur_aydogan
23-Aug-2013, 23:58
Uğur Gökhan Gönül'ün sol ayaklısı ... Milli takım aradığı sol beki buldu. ...

Ahmet Kocaoğlu
24-Aug-2013, 00:02
- 90 dakika boyunca takımımız önde basarak rakip takıma oyun kurdurmadık.
- Orta alanda kaptığımız toplarla hızlı çıktık fakat oyuncularımızın bireysel bencilliği ve son vuruş eksikliğinden tarihi farkı kaçırdık.
- İlk yarı Jimmy-Jec-Nizamettin-Stancu'nun rakip alanda hareketli olması ve bu oyucuların pas yüzdelerinin yüksek oluşu, Takımın zorlanmadan kazanmasında önemli rol oynadı.
- Gosso dirençli bir defansif orta alan oyuncusu, fakat zaman zaman ayağında topu gereksiz yere çok tutuyor.
- 3 gol bulmamıza rağmen 6 tane net pozisyon kaçırdı ileri uçtaki oyuncularımız.
- Kalemize çok şut çektirdik, Gosso ve Özgür ceza sahası önünde daha fazla müdahale edip, ikinci kaleci olarak görev yapmalıydılar diye düşünüyorum.
- Tosic'te takım öne geçtiğinde; gereksiz bir rahatlama oluyor ve tehlikeli bölgede çalım yapmaya çalışıyor ta ki uzatmalarda kaptırdığı top gol yememize neden oluyordu.
- Stancu'nun ilerideki hareketliliğe ek olarak 90 dakika boyunca sol beke yardımcı olması güzeldi.
- Jimmy ve Nizamettin günün yıldızlarıydı. Ahmet, Uğur ve Ramazan hatasız oynadılar.

onur_aydogan
24-Aug-2013, 00:14
Metin Hoca takıma damgasını vurmaya başladı. Uzun aradan sonra göbeğimizi kaşıya kaşıya maç seyrettik. Stancu ve Nizamettin klasını gösterdi.

Burak_Sezgin
24-Aug-2013, 00:35
Geçen haftaki hatadan dönmüş Metin Hoca ve bu hafta 4-4-2 ye yakın bir formatla maça başladı. Sedat'ın yerine Ahmet tercihi çok doğruydu. Doğa'nın yerine Nizamettin'de hakeza öyle. Nizamettin oyunda kaldığı sürece çok iyi oynadı. Frikiği girseydi golle de taçlandıracaktı güzel futbolunu. Gosso gerçekten gözlerimi kamaştırdı oynadığı futbolla. Jimmy'de etkiliydi, dikine oynadı mı durdurulması çok zor. Sol bekte oynayan Uğur'u da beğendim arada hatalar yapsa da tecrübesizliğine vermek gerek. Serkan Yanık biraz tutuktu ikinci yarıda. Kurtuluş'tan iyidir en azından. Ben beğendim takımı, bu futbol gelecek için bize umut aşıladı bu bile yeter..

mehmet galip
24-Aug-2013, 01:18
Mactan son 5 dk cikip konya otobusune bindim.
su anda otobusteyim.

metin hocam istedigiMiZ umidi verdi.
uzun zanadir boyle guzel bir futbol izlemedim.
bana gore sahadaki kasro gecen senekinin % 40 düşügu ama hoca farkini gorduk.

ben rizedeki futbolu baz almiyorum artik. Tek macta hocamizin ve takimimizin neler yapabilecegini gorduk. Akhisar cok kotu bir takim da degil. Biz cok iyiydik.

Ahmet e genc komando diyebiliriz sanirim. Yillar sonra bir sag bekimiz oldu. Serkan. Ugur kisa surede kendinden bahsettirecek gibi. Tosic bugun koç tosic oldu yine.

bence en onemli mantalite devrimi orta sahadaydi. Herkes topu dikine oynamanin derdindeydi. Petrovic bile buna sartlanmisti.

Gollere ragmen kapanmama ve hucum hattinin surekli şut cekmesi de diger bir yenilik.

Ben bu futbolu gordum ya gam yemem artik.

Politik tezahuratlarda gencler tezahurati yapanlardan biriside bendim...tribunde karsi bir politik duruşu olan yeni bir gruba sebebiyet vermek bize katki saglamaz ama taksim tezahuratlari kendi anti tribunune sebebiyet verir.buna gerek yok. Fanzinde isteyen istedigini yazsin ben de dagitayim renktir ama tribunde politik tezahurat bizi böler dusuncesinseyim. Depolitize olalim demiyorum. Normal hayatta benim en yakin cevrem de benden farkli politik goruslerden.

Tek genclerli kardesimle bile boyle bir konuda karsi karsiya gelecek duygusal gucte degilim. Velhasil sesimle 20 tataftar gucundeyim:) herkes gördü:)

son olarak cuma 21.45 e ragmen tribunler cok iyiydi. Bu takim bu saglam buyumeyle 5 yila maratonu bilete kapatir.

efesavas
24-Aug-2013, 02:10
Metin Diyadin bu akşam beni yani; Yıllar sonra kombine bile almayacak kadar kulüp politikasından bezmiş, Türk futbolunun tek radikal teknik direktörü olan Ersun Yanal'ın dahi baskı altında muhafazakarlaşması ile antrenörlere inancını kaybetmiş, üstüne üstlük Metin Diyadin'i de şahsen sevmeyen bir adamı, koştur koştur klavye başına getirtti. Yeni bir teknik direktör mü doğuyor diye mest etti, Gençlerbirliği'nden çok uzun zaman sonra yeniden zevk almamı sağladı... Kendisine 3 konu için teşekkür ederken maçla ilgili yorumu da açmış olacağım.

Genç oyunculara laf olsun diye değil gerçekten şans vereceğini gösterdi. Kulusiç'in yokluğunda Tosic'i ortaya çekip, üstüne üstlük Sedat'ı da kesip, sol bekte Uğur'a, ortada Ahmet'e şans vermek bir iddia işidir. Güven işidir. Bu ülkede bu hamleyi yapmamak için Sedat'la 30 maç oynayayım başım ağrımasın diyecek sayısız teknik direktör varken, bu tercih bana çok şey söylüyor.

Önerdiği iki transfer de tam isabet. Gosso'nun bugünkü futbolunu 5 sayfa yazsam anlatamam. Her deliği sıvadı, her yere yetişti, her yeri toparladı, tek bir faul yapmadan (buraya dikkat bir zamanlar faul yapmadan top alamayan Kerem Şeras'ı ön liberodan sayan hocalar vardı) sayısız top çaldı, atak başlattı, asist yaptı... Bana Geremi'nin ilk zamanlarını hatırlattı. Hayran bıraktı. Stancu ise hiçbir şekilde kanat oyuncu olmamasına rağmen, tekniği ve tecrübesi ile bu eksikliği dahi kapattı, sırıtmadı. Shevchenko'dan çalınmış gol vuruşu ile ustalığını gösterdi. Zaten kariyeri belli olan bu iki milli oyuncunun takıma kazandırılması büyük başarı ve bu da bu konudaki ısrarı ile Metin Diyadin'e yazar.

Takımdaki temel anlayış ve stratejiyi değiştirdi. Fuat Çapa'nın neden vizyonsuz, iddiasız olduğunu, neden hiç de fena puan toplamamasına rağmen kıyasıya eleştirdiğimizi, Metin Diyadin'in bugün oynattığı futboldan daha net hiçbirşey ortaya koyamazdı. Öncelikle takımda yüksek tempo oynamaya, mümkün olduğunca ileride basmaya yönelik bir gayret var. Bunu da sezon başı olmasına ve eldeki oyuncu kadrosunun kalitesine oranla şaşırtıcı derecede iyi yaptığımızı görüyoruz. Bu uygulamanın iyi yapılması başarıdır, yapılamasa, arızaları olsa dahi bu dönüşümün sağlanması ise yıllardır aradığımız şeyin, "iddia" nın göstergesidir. Takımdaki bu zihniyet dönüşümü bana göre her türlü sistemsel meseleden daha önemli. Taktiğe gelince, takım klasik 4-3-3 şeklinde dizilse de, burada yine Metin hoca tarafından yapılan iki nüans bu sistemin normalden daha etkin olmasına yol açtı. Birincisi orta sahada görev tanımları çok belirgin yapılmış. Gosso sadece savunma önünde oynarken, Nizammettin iki yönlü bir orta saha oyuncusu gibi göbekte, Oktay ise forvet arkasında oynadı. Yani fiilen orta sahamız 1-1-1 şeklinde dizildi. Oyuncu tiplerine çok uyan bu görev paylaşımı ilk yarıda çok iyi sonuç verdi, orta saha iyi çalıştı. İkincisi ise Petrovic ve Özgür'ün ilk yarıda tercih edilmeyişinin de, ikinci yarıda girişinin de bir stratejisinin parçası olması idi. Dediğim gibi temel prensibimiz tempo futbolu. Bu nedenle Özgür ve Petrovic gibi temposu düşük ama dengeli, pas oyuncularının yerine Oktay-Nizammetin-Gosso gibi en tempolu oyuncular tercih edildi. Skor alınınca ise Özgür ve Petrovic gibi bu işi çok iyi yapan iki adamla güvenli bir şekilde pas oyununa bocalamadan döndük ve tempoyu istediğimiz gibi ayarladık. Yine de, çok değerli bir oyuncu olan Stancu'nun sol açık oynama ihtimali olmadığını ve Zec'in ortadaki verimini de hesaba katarak 4-4-2'nin bu takım için düşünülebilir olduğunu not etmek lazım. Bu takım bu temposu ile canavar bir 4-4-2 takımı da olabilir...

Bu kadar iyimserlikten sonra eksiler. Aslında maça dair bir eksi yok. Ancak bu harika futbola rağmen, bu takımın kalite olarak limitleri olduğunu ve çok istikrarla üstlere oynamasının halen zor olduğunu söylemek lazım. Takımın çok genç bir tempo takımı olması, zaman zaman sert düşüşlerin yaşanmasına, takımın tempo yapamadığı günlerde bazen çok sıradan görünmesine neden olabilir. Eldeki oyuncuların kalitesi ve yaşı düşünüldüğünde bu göğüslenebilir bir fatura olmalı ve şimdiden çok ümitlenmeden takımın keyfini çıkarmalı. Bu takım bu sene ne yapar öngöremiyorum, ama yine elimize müthiş bir iskelet geliyor onu hissediyorum.. Bu kez kullanacak hoca da var gibi. Bu durumda işi batırmak yine Cavcav'a düşecek... Son bir taktik not: Stancu çok iyi oynamasına rağmen özellikle itibariyle sol açık olmaktan uzak tam bir forvet. Bu daha zor maçlarda mutlaka dikkate alınması gereken bir durum.

Oyuncular

Gosso, Jimmy müthiş..

Nizamettin, Stancu çok iyi

diğerleri de iyiydi... Genç sol bek Uğur, çok iyi olacak. Ama henüz çok normal olarak ham, eksikleri var. Buna rağmen bu savunma düzeninde ısrar fikri hem göz alıcı (iki çok potansiyelli genç oyuncunun yavaş yavaş gelişmesinin ve çok iyi topçuya evrilmesinin yolu açık) hem de çok riskli. (Birçok takım bugünkü savunmayı rahat geçer) Hoca burada zor bir karar verecek. Ama ben yinede riskine rağmen ısrar etmekten yanayım. Zira Kulusic de çok matah bir defans oyuncu değil....

Tribün Tek kelime ile olağanüstü. Kalabalık, coşku umut verici. Tribünde edilecek tezahürata dahi tehdit, baskı ve zulümle biçim vereceğini sananlara verilen cevap ise paha biçilemez.. Necdet ve Ozan abi ile maç izlemek ise anlatılmaz, yaşanır... C blok arka sıralardaki cemaatin hızla büyüme nedeni geç de olsa dank etti..

Ahmet_Ay
24-Aug-2013, 05:44
Takım bu maçta pozitif oynadı. İnşallah yukarı doğru ivme kazanmaya devam ederiz. Yalnız yan toplarda zafiyetimiz vardı, arkadaşlarında gözünden kaçmamış ve bunu defans oyuncularımızın eksikliğine bağlamışlar, bende aynı fikirdeyim. Çift santrafor oynamak daha iyi oldu.

onur_aydogan
24-Aug-2013, 07:24
Akhisar maçında son yılların en keyifli futbolunu oynadık. Takım halinde çok iyiydik ama beni en çok sevindiren altyapımızdan gelen iki pırıl pırıl gencin sanki 10 yıldır bu ligde oynuyormuş gibi kendinden emin, takımı sahiplenen oyunuydu. Uğur Çiftçi böyle devam ederse İstanbul takımları çok yakında kapımızda sıraya girer. Bana Gökhan Gönül'ün Asaş 'taki performansını hatırlatıyor.

Tosiç bizi yanıltmadı. Tecrübesi, oyun zekası ve top tekniği ile savunmanın göbeğinde çok verimli oynadı. Serkan Yanık ile beraber savunmada ideal dörtlüyü daha ikinci haftada bulduk. Ancak duran toplarda Aykut Demir'in hava hakimiyetini bu maçta aradık.

Güzel futbolda en çok pay sahibi olan oyuncularımız orta sahanın göbeğinde oynayan Nizamettin ve Gosso oldu. Metin Hoca'nın bu ön libero bolluğunda ısrarla Gosso'yu istemesinden Gosso'nun ilk onbirin değişmez oyuncusu olacağını tahmin ediyordum. Bu maçta oyunun her iki yönünü de oynayabildiğini bize gösterdi. Çok güçlü ve çabuk bir oyuncu. Nizamettin top ayağına yakışan bir oyuncu. Bu sezon oyun kurucumuz Nizamettin olacak. Attığı serbest vuruş ve kalecinin müthiş kurtarışı futbol adına maçın en güzel iki hareketiydi.

Jimmy Durmaz bu maçta durmadı. Geçen sezonki savruk hâli gitmiş, sanki Metin Hoca ona beyin nakli yapmış. Pas, çalım, şut tercihlerini hep doğru yaptı. Topu alır almaz rakip kaleye inmeyi düşünmesi takımın temposunu artırıyor.

Bu maçta Oktay da kötü değildi ama arkadaşlarının üstün performansı onu gölgede bıraktı.

Stancu günümüz futbolunun gerektirdiği top sürebilen, adam eksiltebilen, gol pası atabilsen hızlı ve teknik bir golcü. Hala sezon sonunda Vleminckx'den daha fazla gol atacağını iddia ediyorum. Müthiş golü ve asistinin yanına kaçırdığı pozisyonlarda da hep doğru yerdeydi. Golü koklayan bir oyuncu.

Zec Messivari bir aşırtma ile golünü attı. Bu sezon çok istekli ve formda. Yıllardır beklediğimiz patlamayı yapabilir. Kaleye yakın oynayınca ne kadar etkili olduğunu gösterdi.

Ramazan artık iyice olgunlaştı. Kalede özellikle yan toplarda müthiş güven veriyor. Daha da yaşı çok genç.

Kulübede oturan Tomiç, Özgür, Petroviç, Mervan her an oyuna girip maçın skorunu etkileyecek oyuncular. Milan ve Deniz'i fazla izleyemedik ama onlar da boş oyuncular değil.

Metin Hoca Asaş'ta yakaladığı başarı ile kulüp tarihindeki rüya hocalardan biriydi. Geçen sezon gollerimizin neredeyse tamamını atan oyuncuların takımdan ayrılmasına rağmen hiç mızmızlanmadan, bahanelerin arkasına sığınmadan elindeki kadroya modern bir hücum futbolu oynatmaya çalışıyor. Böyle bir hocanın bir de yıllarca takımımızın kaptanlığını yapması insanı daha da gururlandırıyor. Ne diyelim, umarım uzun yıllar sürer bu birliktelik.

Hafta arası olmasına, maçın çok geç saatte olmasına, ilk hafta yaşanan hayal kırıklığına ve taraftarın sevdiği oyuncuların ayrılmasına rağmen dün maça ilgi çok fazlaydı. Tribünlerimiz de sahadaki takımımız kadar güzeldi. Haziran olaylarına en fazla destek veren kentin Süper Lig'deki tek takımının tribünlerinin bu yaşananlara kayıtsız kalması beklenemezdi.

mehmet galip
24-Aug-2013, 12:27
Benim beklentilerimi en fazla yaniltan adam nizamettin cikti.
sivasta izledigim erman kilic tarzi bir oyuncu.
cok sasirdim. Nasil farketmemisim ben bu adami daha once...

Arda_Kucukahmetler
24-Aug-2013, 13:04
Geçen son yorumumda "köprünün altından bir haftada acaba ne kadar su akacak, göreceğiz" demiştim.

Dün görünen o ki hoca geçen haftaki mentaliteyi tersine çevirmiş ve kendinden bekleneni yapmış. Zaten oynanan TSYD maçlarında takım gayet diri gözükmüştü ve Diyadin'in OFTAŞ geleneğinden hatırladığımız, diri-basan-alan bırakmayan oyun tarzını oynatacağını düşünmüştük.
Keza geçen sezon Fuat hocanın sürekli geri çektiği, nispeten sağlamcı gözüken takım anlayışınn takımın başını sürekli yaktığı dillendiriliyordu. Hatta Mülkiye'deki toplantıda Tosiç bile üstü kapalı bunu geçmişti.
Geçen haftaki oyunda sağlamcı ve Fuat hocanın taktiğine benzer bir şekilde çıktığımız için hoca bolca hayal kırıklığı yaratmıştı. Bunda futbolcu isimlerinden Gosso, Sedat ve Doğa da eleştiri babında nasibini almış ve neden Ahmet, Özgür gibi isimlerin oynatılmadığı sorgulanmıştı.
Son eleştirilerimden birisinde Oktay gibi dikine oynayabilen bir oyuncu ile ileriye dikine oynayan bir kurgu yaparak Zec-Stancu ikilisinin hızından faydalanabileceğimizi söylemiştim.
Bir de geçen hafta, Azo'nun varisi olarak nitelediğimiz Nizamettin'in neden şans bulmadığını da düşünmüştük.
Hoca, ileriye topu hızla aktaran dinamik bir orta saha kurgusu yapmış. Forvetlerimiz de hızlı oynayan cinsten olunca skor adına en şanslı hale geldik olağan kadro şartlarında.

Bir haftada taktik ve oyuncu rotasyonunda bu derece değişiklik yapan Diyadin geçen hafta verdiği "stabil" ve "değişmez" hoca tiplemesini bir anda yıktı. Bize de derin bir ohhh çektirdi. Bu derece oyuncu bolluğu yaşayan bir kadroda rotasyon ve teknik varyasyon yapmayacaksa ne zaman yapacaktı diyerek karalar bağlamıştık.

Bu arada 11 şekillenecek sanırım. Gosso, geçen sene Özgür'ün yaptığı, orta sahada adam kovalamaca işini yapacak, dün birisi Azo ile karşılaştırdı ama görevi Azo ile denk değil, Nizamettin ise inceci hareketlerle Azo'nun kurgucu ve ileriyle bağlantı kurucu görevini üstlenecek.
Oktay ise sanki 2. önlibero gibi konumlanmış ama önliberodan çok o da Nizamettin gibi ileri ve geri arasında link kurma işlevini yerine getirdi. Nizamettenin ve Oktay top tekniği ve kurgu olarak kattıklarının haricinde epey de fiziksel mücadeleye girdiler.
Özgür, Petorviç ve Tomiç gibi isimler ise geçen sene garanti gözüken ilkonbirdeki yerlerinin garanti olmadığını görmüş oldular. Fakat onlar da diğer orta saha oyuncuları ile kombine edilecek şekilde hazır gözüktüler.
Hatta bir ara Petroviç'in Optimus Prime gibi koca boyuna rağmen ileriye top sürüp birkaç rakibi çalımlaması sonra da yere devrilmesi gözlerden kaçmadı. Pasları ise gayet akıllıcaydı.
Jimmy Durmaz'ı ise hem TSYD hem de Rizespor maçında eleştirmiştim. Geçen sene beklenen patlamayı yapamadığı ve geçtiğimiz 2 maçta da etkisiz oynadığını söylemiştim. Dün gayet etkiliydi ama bunda fb için çıkan transfer söylentilerinin mi, Akhisarspor'un etkisizliğinin mi yoksa hocanın kurgusunun mu payı var çözemedik. Tribünde bir kaç arkadaş "Aziz başgan izliyor şeklinde" espiri yaptı.
Gosso da geçen haftaki dağınık görüntüsünü verimli hale getirmiş.

Maçın yıldızı benim gözümde Ahmet Çalık'tı. İnanılmaz mücadele etti ve sanki yeni bir Aykut geliyor imajı verdi. Uğur'un fazla güveni ise çok şaşırtıcıydı. Hem pozitif hem de negatif geri dönüşleri oldu bu özgüven patlamasının. Fakat en güzel şey, altyapıdan gelen iki oyuncunun takıma puzzle parçası gibi bir anda bu derece uyum sağlayıp katkı yapabilmesi. Fb'de Salih Uçan bunu yaptı diye medya 40 gün yıkama yağlama yapmıştı.

İşin bir diğer tarafı ise Akhisarspor'un dün çok güçsüz bir grafik çizmesi. Gekas'tan sonra işin içine ekstra sokabilecek ayakları yok. Hamza hocanın daha çok uğraşması gerek. Akhisarspor'dan sonraki rakiplerimizle de umarım bu derece etkili oyun oynayabiliriz.
Fakat takım doğru yolda gözüktü. Geçen haftaki, "2.ligden sanki yeni çıkmış derme çatma takım" havasından bir anda "OFTAŞ mentalitesinde" bir takım hüvviyetine dönüştü.

Devamını bekliyoruz sayın Diyadin.

MehmetGUNER
24-Aug-2013, 13:41
rakibimizin çok zayıf ve isteksiz görünümü güzel futbolumuzun gözardı edilmesini sağlayamaz. çünkü inanılmaz derecede dinamik, arzulu ve çok daha önemlisi dayanışma içerisinde takım olmuş görüntümüz vardı.
ama bunda akhisar belediyesinin ilk 15 dakikalık oyunu geriye bırakırsak hemen hemen sahada hiç olmaması en büyük etkendi. ha bunda bizim üstün ve tırmalayan oyunumuzun etkisi varmıydı?. bu takımdan belki bir, belkide yarım gömlek üstün rizede niye yoktu?. bir haftada mı değişti bu takım?. bu hafta bize bişeymi değdi?.
ama baştada dediğim gibi bütün bunlar güzel futbolumuzu gizleyemez.. hele hele 18 yaşortalamasına sahip, tabanca gibi takım hacettepeye bile savunma futbolu oynatan korkak metin diyadin'in hakkını vermemizi engeleyemez ve engellememeli de zaten..

zec'e ne olmuş diyor arkadaşlar.. zec santrofor olmuş noolacak?. geçen sene şeyimizi yırttık, klavyemizi.. "zec'ten solaçık olmaaazzz, o tam ve gerçek bir santrofor, kaleye çok uzak kaldı" diye..
jimy durmaz sağaçıkta durdu mu?. soruyoruz; yeri neresiymiş?.. cevap ver çapa ve yandaşları.. duy bunları çapa duy.. gör bunları çapa gör..

sağaçığa yani ölüme terkettiğin ülkede sıkıntısı çekilen gerçek solaçıklardan biri olan hurşut'u satarmısın?. şimdi bize solaçık lazım değil mi?.
derhal hurşut geri alınmalı veya solaçık mevkimiz rakibin sonradan oyuna giren solaçığı mehmet akyüzle takviye edilmeli.. çünkü stancu asla bir solaçık olmadığı gibi olsa olsa zec'in yedeği olur.. ama iyi bir yedeği..
ha bu dediğim komik gibi görünebilir ama bizde ligin en gülünç takımlarından biri olduk işbilmez kümede kalma duayeni sayesinde..

bu güç ve bu dayanışma sergileyen takım görüntümüz boşa gitmemeli.. futbol adına bunu yapamayız..
takımın dünkü görüntüsü ve oynama isteği, en az 70 dakika oyundan düşmeyişi ve rakip bıraktığı halde hala bırakmamaları bizi aştı.. şimdi bu çocuklara yardım gerekli, öyle takımı ligde tutmayı başarı zanneden değil kulübün adını herşeyin üstünde tutan profesyonel yardım gerekli.. ve en üzücü tarafınıda söylemeden edemeyeceğim: bu dediğim bu kulüp yönetiminin yapacağı iş değil..

çünkü bu takımdan yola çıkarak müthiş bir jenerasyon yakalanabilir.. hedefi büyültecek irade ise bu yönetimde var mı?. söyleyin..
bu takım yıldızı olmayan takım nasıl oynarsa aynen onu kavramış ve öyle oynuyor.. öne çıkan olayı sahiplenen lider oyuncu yok ama dayanışma var.. hoca takım üzerinde çok etkili..
gosso'nun savunma yönü çok kuvvetli, gerçekten her deliği kapatıyor ve her savunmacımızın yardımına koşuyor ama hücuma hemen hemen hiç destek veremiyor yada topu oyuna çabuk ve isabetli sokamıyor.. işin kötüsü o bölgede oynacak tek isim özgürde aynen bu özelliklere sahip.. baskı altında direnebiliriz ama her takımı bu kadar kötü ve isteksiz yakalayabilirmiyiz?. hah işte bu seneki soru bu.. takımın oyununa yön verebilecek kapasitede hem ileriye hemde geriye destek veren yetenekli gerçek bir 10 numaraya ihtiyacımız olduğu ortadadır..
sol bekte oynayan kardeşimize zaman lazım.. o dünkü görüntüsüyle kendisine tanınacak zamanı hakediyor.. zaten kulusiç dönünce solbekte tosiç'in arkasında çok zamanı olacak..
sol çizgiyi çok etkili kullanacak sıfıra kadar inip zec'i besleyebilecek iyi bir solaçık alınırsa çok can yakarız çookkk.. ileriyede güvenle bakma ufak tefek aksiliklerle uğraşma gibi kolay bir işimiz kalır bize..

KORAY_ERGİN
24-Aug-2013, 18:23
Bu maç takım gerçekten çok iyi top oynadı. Skor 3 oldu ama biraz daha topu ayakta az tutmayı başara bilseydik daha seri paslar yapabilsek 5-6 olması kaçınılmazdı. Özellikle Jimmy sağ kanattan boş koşuları çok iyi yaptı Zec yine öyle ve Gosso orta sahanın kilit ismi resmen çok iyi işler yaptı.

Ayrıca tribün açısından ilk maçımdı ve eksikliğini hissettiğim tek şey davul oldu. Aslında bütün gruplar maratonda bir arada durmalı özellikle bir tezahürat yapılacağı sırada çoğunluğun katılımı sağlanmalı yoksa bir anlamı olmuyor.

Serdal Eşgin
24-Aug-2013, 21:23
İnanırmı bilmem ama son gün gb nin bu maçı farklı en az 3 gol atarak kazanacağını düşünmüştüm.Şimdi deplasmanda karabük maçı var ve malesef mağlubiyet bekliyorum.çünkü gb dengeleri halen kuramamış bir takım.stancu çok eksiği var.özetlerden gördüğüm kadarıyla ermin zec vb halen istenilen düzeyde akıcı bir top oynayamıyorlar.hata yapmayan yada çok az hata yapan topçular lazım bu takıma.O nedenle karabük maçı mağlubiyet çok normal bir sonuç olr.gb nin galibiyeti süper olur.umarım ben yanılırım.karabük maçı bu nedenle çok önemli ya tamam yada devam maçı benim için.galibiyet gelirse ilk beş bana göre garanti diyebilirim.hadi hayırlısı.

Necdet Özkazancı
25-Aug-2013, 01:13
Tribün Tek kelime ile olağanüstü. Kalabalık, coşku umut verici. Tribünde edilecek tezahürata dahi tehdit, baskı ve zulümle biçim vereceğini sananlara verilen cevap ise paha biçilemez.. Necdet ve Ozan abi ile maç izlemek ise anlatılmaz, yaşanır... C blok arka sıralardaki cemaatin hızla büyüme nedeni geç de olsa dank etti..

Biz de seninle ve diğer arkadaşlarla çok keyifli bir maç izledik Efe. Takım iyi oynadıkça ve goller geldikçe neşemiz de keyfimiz de arttı. Ses falan kalmadı.

Geçen sezonun ardından geçen uzun zaman sonra ligin kendi sahamızdaki ilk maçında arkadaşlarla görüşmek, sohbet etmek, birlikte tezahürat yapmak, maçın ve galibiyetin keyfini yaşamak gerçekten paha biçilmez bir güzellik...

mehmet galip
25-Aug-2013, 02:43
@memedim
bi dur da galibiyetin keyfini yasayalim yaw:)

Stancu konusunda hakli olabilirsin ama gecen hafta zec siz stancu zevksiz stancuydu...

mevcut yerinde bile 1 gol 1 asist ve 1 tane de % 100 pozisyon uretti.

zamanla daha oturacak gibi taslar.

Hicbirimiz galibiyet sarhosu degiliz aslinda. Biz yanal sonrasi ilk defa futbol izlemis olmanin şokunu atamadik galiba.

cengizirken
25-Aug-2013, 16:24
Skor da futbol da güzeldi. Seyirci daha da güzeldi. Metin hoca eleştrileri dikkate almış oyuncu seçimini ve dizilişini mantıklı şekilde yapmıştı. Akhisar kötüydü. Bizim daha iyi görünmemizin nedeni bu da olabilir. Umarım Karabük maçında hoca yine mantıklı karar verir.

Atila_Cinar
25-Aug-2013, 17:12
Oktay'ın da geçen yılın kadrosunda olmadığı düşünülürse, Akhisar maçının ilk 11'inde 6 yeni futbolcu vardı. Yani Ramazan'ı hariç tuttuğumuzda %60'ı yeni bir takımımız vardı. Kadroyu gördüğümde açıkçası çok ürkmüştüm. Orta sahanın ise %100'ü yeni idi ama asıl farkı yaratan da orası oldu.
Göze hoş gelen bir futbol, bol gol pozisyonu ve gol kuşkusuz bu kadroyu haklı kılıyor. Sonradan girenler de dahil, açıkça aksayan oyuncumuz olmadı. Umarım devamı gelir.
Maçtan aklımda kalan bir kaç not:
Bir ara ne güzel top çevirdi takım ve üst üste 10-12 pas yaptı. İleriye dikine oynamaya hazır bir orta saha olduğunda, ayrıca Zec de kanatta değil kaleye yakın olduğunda, çok sık olmamak kaydıyla bu top çevirmeler her zaman rakip kalede tehlikeyle sonuçlanabilir.
Kaleye yakın duran toplarda yalnızca Jimmy ve Nizamettin'in topun başına gitmesi bu pozisyonların önceden çalışıldığını gösteriyor. Ki, bu pozisyonların birinden gol geldi, birinden de çok güzel bir vuruş ve kurtarış.
Tomiç sanırım yedek kalmaktan hoşlanmadı. Yakaladığı pozisyonda öylesine, rastgele vuruşu ve maç bittiğinde doğrudan soyunma odasına gidişi saki bunu anlatıyordu. Umarım kaçırdığı golün üzüntüsü nedeniyle maç sonucu sevincine katılmamıştır.
Gosso defansa dönük oynuyor sanıyorduk ama, son golde en uca o gitmişti. Gerçi maçın sonuydu ama yine de not edilmesi lazım.
Özgür oyuna girdikten sonra Tosic'in bir iki defa yerini ona bırakıp soldan bindirme yapması hoş oldu.
Temennim odur ki, Jimmy, maratonu heyecanlandırma anlamında sevgili Hurşut'un yerini alacak.
Akhisar kalecisi Oğuz aleyhine tezahürat nasıl/niye başladı bilmiyorum ama bizim tribünümüze pek yakışmadığını düşünüyorum. O kadar uzatılmayabilirdi.
Karabük'de görüşmek dileğiyle.

selim_turker
26-Aug-2013, 00:06
fuat çapa için "iyi niyetli ama iyi hoca değil" demiştim. kızdılar... geçen sene tribünde az mı tebessüm ettirdi; yaptığı ve yapamadığı hamlelerle :)

metin diyadin iyi hoca ama takımda da epey taş değişti. eksikler sonraki haftalarda daha net belli olur. bu hafta yurtdışındaydım. maçın sadece gollerini izleyebildim bugün. goller çok şıktı. ofans çok güçlü görünüyordu özetlerde. neyse... maçı izlemeden çok bile yazdım asında :)

İlkay_Albayrak
26-Aug-2013, 01:01
Öncelikle maçı Tribünden değil TV den seyrettiğimi yazayım zira yapacağım eleştirilere katılmayanlar olacaktır bunları TV nin verdiği imkanlar dahilinde yazıyorum.

Takımın ileriye dönük oyun anlayışında olması ve baskılı savunma yapması elbette senelerdir beklediğimiz bir oyundu üstüne 3 gol atarak kazanmamız da bize ayrıca ümit verdi, ataklarımız da 4-5 oyuncuyu ileriye koşar görmek gerçekten çok güzeldi. Takım 4-4-1-1, 4-4-2 sistemine yakın bir sistemle oynadı ama zaman zaman 4-3-3 e de döndü fakat sanki en uygnu 4-4-2 ve türevleri olacak gibi ama bu sistem içinde bir sol açık ihtiyacı var, TSYD sonrası yapılan yorumlarda Uğur için savunma soluna monte edilmesi halinde Tosic'in bu sol açıktaki gediği kapıyabileceği yazılmıştı, ben ise bunun tam tersini Uğur'un hücum anlamında solda faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Hoca'nın Sedat ve Doğa'dan vazgeçmesi çok isabetli idi, Ahmet-Ante ikilisi en uygun savunma ikilisi, solda ve sağda da sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum, orta alanda Gosso'nun çok top ezdiği oldu bu maç fakat takım tempo bulunca o da uyum sağlıyor ve oyunu hızlanıyor, Nizamettin ikinci yarı fiziği düşmez ise orta alanda iki yönlü oyuncu beklentimizi karşılayabilir.

Oktay maçta çok görünmedi, TV den izlediğim için de topsuz alanda yaptıklarını göremediğim için çok eleştirmek istemiyorum ama orta saha oyuncusu olarak biraz bu tempo içinde daha fazla görünmeliydi sanırım.

Jimmy geçen sene de hem maç içinde hem de maçtan aça farklılıklar gösterdi, bu maçta da her ne kadar ilk yarı iyi oynasa da ikinci yarı ortada yoktu. Attığı golün vuruşu düzgün olmakla beraber aslen kaleci Oğuz'un hatasıydı, o da zaten bu goldeki hatasını Nizamettin'in vuruşunu çataldan kurtarak giderdi. Jimmy için Fener söylentileri var, gerçekleşmesi tek dileğim.

Zec ve Stancu çok istekliydiler ve birbirleri ile iyi anlaşıyorlar izlenimi verdiler bana, Zec bence ligimizin en teknik oyuncularından ve iki yıldır kesinlikle yeteneğinin altında oynuyor, bu yıl kendini bulması durumunda erken davranılmalı ve sözleşmesi yenilenmeli yoksa sene sonu serbest kalacak.

Tosic tüm taraftarların en çok beklentisi olan oyuncumuz olsa gerek ama bana kilo fazlası var gibi geldi bu maç, umarım en yakın zamanda beklentilerimizi giderir.

Özgür oyuna girdiğinde belki de 2-0 ı koruma amacıyla ileri fazla çıkmadan oynadı aynı geçen seneki gibi fakat bu anlayışla ilk 11 onun için zor olacak, artık orta sahada oyuncuyu ceza sahasına kadar eşlik edip ileri çıkmayan bu anlayışını terketmeli.

Ramazan bu sene de muhtemelen hatalı gol(ler9 yiyecektir ama her kaleci zaman zaman bunu yapıyor, son maçlarda yaptığı kurtarışlar ve çıkışları ile bu takımın 1. kalecisi olduğunu sanırım artık kanıtladı, bu saatten sonra inanılmaz bir form düşüklüğü yaşamazsa Ramazan'ı tartışmak abes olur bence.

Son olarak atak bir futbol oynamamız ne kadar hoş olsa da hala sadece derin toplarla oynuyor olmamız ve takımı hücumda çeşitlilik sergiliyememsi bir dezavantaj olacaktır, Akhisar takımı hem savunmasını öne kurması hem de etkisiz bir futbol oynaması ile işimizi kolaylaştırdı fakat savunmasını daha geride kuran ve kapalı bir oyun anlayışı ile karşımıza çıkan takımlara karşı hücum çeşitliliğimizi arttırmamız ve kanatları kullanmamız lazım.

serkan_gungordu
26-Aug-2013, 11:15
yazılacak hemen her şey yazılmış.

takım iyi oynadı, bunun rakibin kalitesi ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. sahanın her tarafında diri, mücadele eden, topu kazandığında kısa paslarla öne gitmeye çalışan bir takım görüntüsündeydik.

bu performansın ne kadar süre korunacağı önemli... bu hafta karabükspor maçı, takımın geleceği ile ilgili daha iyi bir öngörü sağlamamızı sağlayacaktır. metin hoca'yı cesaretli davranıp, kötü performans sergileyen futbolcuları kenara almaktan çekinmediği için kutlarım. hocanın bu tavrı bile iyi yönde umutlanmamız için yeterli...

ozgur_dinc
26-Aug-2013, 11:46
Akhisar kalecisi Oğuz aleyhine tezahürat nasıl/niye başladı bilmiyorum ama bizim tribünümüze pek yakışmadığını düşünüyorum. O kadar uzatılmayabilirdi.

orta sıralardan birkaç kişi öylesine oğuz diye bağırdı. kötü bi niyet yoktu büyük ihtimalle. çünkü o sıralarda oğuz da maçtan sıkılmıştı bi selam vermek amacıyla yapıldı diye düşünüyorum. sonra oğuz olayı yanlış anlayıp garip bi el hareketi( "ne ayak" hareketi de diyebiliriz) yaptı bunun üstüne zaten tribün daha hiç susmadı. her şeye rağmen tribüne yakışmayan bi hareketti bence de

maça gelirsek uzun bi aradan sonra futboldan tekrar keyif aldım. umarım iyi futbolla devam ederiz. galibiyet /mağlubiyet çok önemli değil bence. böyle keyifli maç izletsinler de başka bişey istemem.

utku_turna
26-Aug-2013, 12:10
Belki biraz acemilikten ya da sezonun ilk maçı olduğundan veya bilgilendirme eksikliğinden; stadın etrafında bir tur attıktan sonra maça girebildik ve ilk golü kaçırmış olduk. Cidden hem tribün hem de oyun olarak zevkli bir gece oldu.
Geç girmemizden dolayı kenarda bir yerden izledik maçı. Forumdaki kişiler belirli bir yerde oluyor mu ya da ayrı ayrı mı oturuluyor? Bir daha ki sefer yanınızda olmak isterim ben de.

Erdem Ceydilek
26-Aug-2013, 12:45
C bloğun tepesinde oluyoruz genelde :)

onur_kutuk
26-Aug-2013, 14:04
Ne yazık ki yine uzaklarda televizyon başında seyrettim maçı. Bu halde bile çok keyif aldım, eminim tribünden seyretmek harika olmuştur. Tribünün ekrana da yansıyan coşkusu ve sık sık yapılan gezi selamlamaları ayrıca güzeldi.
Genel anlamda oyunla ilgili söylenenlere katılıyorum. Benim dikkatimi çeken bir nokta vardı. Akhisar'da M.Akyüz girdikten sonra iki kez topu kanattan ortaya çekip şut çekti ve ikisinde de tehlike yarattı. Yine oyunun o döneminde ortadan kalemize oldukça rahat şutlar attılar. Bunlara önlem almak gerekir diye düşünüyorum.
Takım her an gol atabilecek gibi bir his veriyordu Cuma akşamı. Bu çok önemli. Uzun süredir maçları izlerken böyle hissetmiyordum. Şut/pas tercihlerinde daha dikkatli olsalardı gerçekten de fark daha da açılırdı.
Karabük maçını daha bir ayrı önem atfederek izleyeceğiz artık, beklentilerimiz yükseldi. Umarım daha da yükselir.

serkan_gungordu
30-Aug-2013, 00:32
aslında konu kaynadı ama ben yine de yazacağım. belli başlı futbolcular var, çok sevimsizler. mesela emre belözoğlu, gökhan gönül, fenerbahçeli volkan vs. bu futbolculara karşı tribünde oluşan protestoları çok iyi anlarım. anlamadığım şey ise bu maçta oğuz'a yapılanlar oldu. bu kadar şiddetli bir tacizi hak ettiğini düşünmüyorum. futbol emekçilerine karşı biraz daha saygılı davranmamız gerekir. (en azından metin kurt'un hatrına) "profesyonel futbolcu her türlü aşağılamaya rağmen topunu oynamalı" fikrinin bir parçası olmayalım. bize yakışmaz

umityasar
30-Aug-2013, 09:01
ben maçın 2. yarısına yetiştim.
ve bu yuksek tondaki protestoya anlam veremedim maç boyunca.
dediklerinde serkancığım yerden göğe kadar haklısın.

onur_aydogan
30-Aug-2013, 11:20
Serkan'ın yazdıklarını destekleyen bir yazı yazmıştım ama gönderemeden kayboldu. Özetle, geçen sezon eski kaptanımız İlhan'a da benzer bir tepki olmuştu. G. Birliği tribünlerine yakışmıyor bu hareketler. Emre, Volkan, Gökhan, Terim gibi futbolu çirkinleştiren figürlere yapılsa neyse de Oğuz gibi, İlhan gibi beyefendi oyuncular bunu hiç hak etmiyor.

selim_soyipek
01-Sep-2013, 04:39
Gecen yil oldugu gibi bu yilda sezon'nun ikinci macini seyretme olanagi olmayan bi yerdeydim.
Döndügümde ilk merak ettigim sadece macin sonucu degil ,oynanan oyundu ayni zamanda.Netice bu mac icin moral acisindan, oyun ise bütün sezon hem taraftar,hem oyuncular,hem de Hoca acisindan dayanisma,kendine güven konusunda yol gösterici olacakti.

Maci ,hatta özetini bile izlemedigim halde Mac'i yorumlayan arkadaslar sayesinde izlemis gibi oldum.Alkaralarin sadece taraftar degil futbolu bilen ve ayni zamanda tarafsiz yorumlayan özelliginide övmek isterim.

Mac yorumlarini okudugumda böyle bi maci tirbünleri birak ekranlardan bile naklen izliyemedigim icin keske ikinci mac ilk mac olsaymis diye söylendim durdum.Icime dogmus olacakki 32 derecede mac saatinde kafada Genclerbirligi beresiyle Rakilandigima degmis!!

Izledigim yaz kamp i hazirlik maclarinda ilk iki maci (Nürnberg,Gabala)bi yana birakirsak ilk onbiri bulma ve olasi oyuncu degisikliklerinden sonraki görev yeri degisimi konusunda Malaga macinda 1-0 dan sonraki Sedat ve Kulusic'in cikmasindan sonra oyuna giren yanilmiyorsam Ferhat sola,Tosic defansin ortasina uygulamasinda ki basarili oyununu gördükten sonra, Tosic'in daha önce solda neler yaptigini bilmesem tam buranin adami derdim.Tosic gibi cok yönlü yetenekleri olan , ayni zamanda is ahlaki saglam oyuncu bulmak zor. Efe Savas ve Onur Aydogan'in da Tosisic'in bu bölgedeki basarisindan bahsetmesi hatirlatti bu uygulamayi.Malaga macindaTosic soldan orta yapan iken son ceyrekte yapilan ortalarda isabetli vurabilse iki de gol atabilecekti.

Kulusic'in ilk müdahelelerde gec kalip sari kartlik faullerle yada kirmiziyla cezali duruma düsme durumlarinda olsun,bazen skoru koruma durumuna göre ,yani ihtiyaca göre böyle bi oyuncu büyük kazanc.

Hazirlk maclari üzerine yazdigim izlenimlerin son cümlesi "Endiseye gerek yok" olmustu .Alisma süreci daha uzun olur zannediyordum fakat yorumlara göre Diyadin büyük ölcüde sorunu cözmüs gözüküyor.

Su digitürk meselesinide buraya sikistirivereyim!
Yillardir lig tv yi araci kablo firmasi üzerinden izliyordum.Ayrica Webtv üzerinden Genclerbirligi taraftar paketi aboneligim vardi.
Digitürk bu firmayla anlasmayi iptal etmis,Anadolu Takimlari taraftar paketi de yok.Komple sporpaketi'ne zorluyorlar.Bi yandan protesto edesim geliyo ,bi yandan..Neticede yarin mac var simdilik bir aylik abonelik devamina bittiginde bakacagiz.Digi Türkle ortak sorunu olan vardir belki diye yazayim dedim,

Ergunİnal
01-Sep-2013, 08:44
Gençlerbirliği taraftar paketi var. 99 tl tüm maçlar hd isterseniz 149tl ama ben normal paketten memnunum.

http://www.digiturkplay.com.tr/Icerik/2000066064/Canli-Spor/Spor-Toto-Super-Lig/Taraftar-Paketleri-2013--2014

selim_soyipek
01-Sep-2013, 11:05
Maalesef yurtdisi icin Anadolu takimlari taraftar paketini kaldirmislar.Sadece web tv yadada digikutu üzerinden izleme olanagi sunuyorlar.Aylik 27 Euro dan komple sporpaketi ne üye oldum.